آشنایی با روش های ارسال بار – فریت بار

آشنایی با روش های ارسال بار

روش های ارسال بار

به طور کلی ارسال بار و یا کالا، فریت بار، به جابه جایی اجناس و اقلام مختلف گفته می‌شود. جابه جایی اجناس یا می‌تواند بین کشورهای مختلف صورت گیرد که به آن فریت بار خارجی گفته می‌شود و یا بین شهرها و استان‌های داخل کشور صورت گیرد که به آن فریت بار داخلی گفته می‌شود. از جمله روش‌های ارسال بار می‌توان به حمل و نقل دریایی، حمل و نقل زمینی و حمل و نقل هوایی یا فریت بار اشاره کرد. هرکدام از روش های ارسال بار مزایا و ویژگی‌های خاص خود را دارند. شما می‌توانید با توجه به عواملی مانند زمان ارسال، هزینه ی حمل و نقل و حجم و وزن بار روش دلخواه خود را انتخاب کنید.

فریت بار چیست ؟

افردای که قصد مهاجرت به کشور های دیگر را دارند و نیاز دارند که لوازم منزل خود را نیز همراه خود ببرند می باید این لوازم را به یکی از روش هایی زمینی، دریایی و یا هوایی به کشور مقصد ارسال نمایند. هنگامی که مشتری این بار را که ماهیت غیر تجاری دارد را به صورت هوایی ارسال می‌کند به آن فریت بار می‌گویند. معمولا بارهای فریت شده ۴ روز پس از ارسال به مقصد خود می‌رسند البته این را هم باید در نظر داشت کشور مقصد و همینطور تفاوت ایرلاین حمل کننده بار ممکن است این مدت زمان را دچار تغییرات کند.
مسافران محترم باید در نظر داشته باشند برای ارسال فریت می بایست حداقل ۲ هفته قبل با یکی از شرکت های کارگو برای بازدید و بسته بندی لوازم تماس حاصل کرد تا بار شما به موقع در کشور مقصد به دست شما برسد فاکتور های زیادی برای انتخاب روش ارسال بار باید مد نظر قرار داد. بار هایی بیشتر توسط فریت بار ارسال می‌شود که یکی از شرایط زیر را دار باشد.

  • سرعت ارسال بار برای مسافر مهم باشد.
  • بار خرده ریز باشد و فضای زیادی را اشغال نکند.
  • مسیر هوایی از مسیر های دیگر برای کشور مقصد امن تر و قابل دسترس تر باشد.

کارگو چیست ؟

این روش بیشتر برای تجار، شرکت ها یا وارد کنندگان محصولات مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش بار حمل شده همواره ماهیت تجاری داشته و می بایست دارای بارنامه باشد. ارسال کالاهای تجاری معمولا توسط روش هوایی صورت میگیرد و بارها با امنیت کامل به شرکت مقصد فرستاده می‌شود. البته این را نیز باید در نظر داشت بار های تجاری بزرگ معمولا با پروازهای تجاری ارسال می‌شود و کارگو تنها بخش کوچکی از حمل و نقل تجاری را شامل می‌شود.

ارسال بار زمینی چگونه است ؟

ارسال بار زمینی نیز یکی از راه حل هایی است که برای اراسال لوازم منزل و بار به کشورهای خارجی مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد. این نوع ارسال بیشتر زمانی مورد توجه قرار میگیرد که بار مسافر زیاد باشد و شامل کالاهای بزرگی همچون یخچال ، ماشین لباسشوئی و سایر لوازم بزرگ مثل کمد و میز باشد. در این نوع ارسال سایز و وزن لوازم در هزینه ارسال دخیل نیست زیرا شما هزینه اجاره کامیون حمل بار را می‌دهید و کالاهایی که در آن چیده می‌شود در هزینه جایی ندارد. ارسال زمینی برای کشور هایی استفاده می‌شود که راه زمینی امن و همینطور مقرون به صرفه ای بین دو کشور وجود داشته باشد. زمان ارسال بار برای کشورهای مختلف متفاوت است.
حمل و نقل زمینی زمانی استفاده می‌شود که:

  • سرعت ارسال بار برای مسافر مهم نباشد.
  • حجم بار زیاد باشد.
  • مسیر زمینی امن و قابل دسترس باشد.

ارسال بار دریایی چگونه است ؟

یکی دیگر از روش های ارسال بار ، ارسال بار دریایی می‌باشد. ارسال بار دریایی یکی از مقرون به صرفه ترین نوع ارسال بار می‌باشد. البته این نوع ارسال بیشتر برای کشور های دور که مسیر آبی با کشور ما دارند انجام می‌شود. معمولا ارسال بار به کشورهایی همچون آمریکا، کانادا و استرالیا به این روش صورت می‌پذیرد. باید در نظر داشت ارسال بار توسط این روش مدت زمان بیشتری نسبت به روش های دیگر برای رسیدن به مقصد به طول خواهد کشید.
حمل و نقل زمینی زمانی استفاده می‌شود که:

  • سرعت ارسال بار برای مسافر مهم نباشد.
  • حجم بار زیاد باشد.
  • مسیر دریایی امن بین دو کشور وجود داشته باشد.
  • هزینه ارسال برای مشتری حائز اهمیت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *