1. ارسال بار هوایی و فریت بار فرودگاه امام

ارسال بار هوایی و فریت بار فرودگاه امام

 ارسال بار هوایی و فریت بار فرودگاه امام یکی از خدمات کاربردی و مقرون به صرفه برای افرادی است که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در سایر کشورهای دنیا را دارند و می خواهند وسایل و لوازم مورد نیاز خود را نیز به شهر یا کشور مقصد ببرند اما به دلیل بالا بودن وزن چمدان و باری که با خود به همراه دارند ، باید هزینه زیادی بابت اضافه بار پرداخت کنند و یا می خواهند کالا یا محصولات شخصی خود را به یک کشور دیگر و برای عزیزان و دوستان خود ارسال کنند . 

استفاده از خدمات فریت بار به شما این امکان را می دهد تا وسایل و بار اضافی خود در هر حجم و وزنی را با بسته بندی ایمن و استاندارد و در زمان مناسب و تعیین شده به کشور مقصد بفرستید و کاملا ایمن و قانونی در کشور مقصد تحویل بگیرید .

ارسال بار هوایی و فریت بار فرودگاه امام در سریعترین زمان ممکن مشکلات بسیاری از کسانی را که قصد ارسال کالاهای خود را به آن سوی دنیا دارند، حل کرده است.

ما دیگر در زمانی زندگی نمی‌کنیم که به علت دوری فاصله و حجم بار کالاهای مورد نیاز عزیزان خود را نتوانیم ارسال کنیم.ما اکنون در دورانی زندگی می‌کنیم که با استفاده از موسسات معتبر می توانیم هر چیزی را که لازم  است و مشکل قانونی نداشته باشد، با هواپیما به راحتی ارسال نماییم.

امروزه شرکت ها و موسسات مختلفی در سراسر دنیا در زمینه ارسال بار با هواپیما و فریت بار فعالیت دارند و با خدماتی که در زمینه حمل و نقل بین المللی به مشتریان خود ارائه می دهند ، مسافتهای طولانی را نزدیک کرده اند !

از انجایی که پروازهای خارجی از فرودگاه های بین المللی انجام می گیرد ، فریت بار و ارسال بار هوایی به خارج از کشور نیز از فرودگاه های بین المللی و توسط شرکت های مستقر در این فرودگاه ها انجام خواهد شد . 

 یکی از بهترین انتخاب ها ارسال بار هوایی و فریت بار فرودگاه امام است که می توانید با کمی تحقیق و بررسی ، بهترین شرکت ایرانی که در زمینه حمل و نقل بین المللی فعال بوده و حمل بار از فرودگاه امام خمینی را انجام می دهد ، پیدا کنید و از خدمات این شرکت بهره مند شوید .

در ادامه این بخش با ما همراه باشید و با تمام چیزهایی که لازم است در رابطه با ارسال بار هوایی و فریت بار فرودگاه امام و بهترین شرکت ایرانی در زمینه باربری بین المللی از فرودگاه امام خمینی بیشتر آشنا شوید .

شماره تلفن فریت بار فرودگاه امام

شرکت جهان کالا کارگو یکی از شرکت های معتبر و حرفه ای است که در ارائه خدمات حمل و نقل بین المللی پیشرو بوده و خدمات این شرکت ، در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی یا باربری هوایی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد .

برای تماس با شرکت جهان کالا کارگو که در فرودگاه بین المللی امام خمینی ، ترمینال بار ، جنب حوزه ۲ تجاری ، پلاک ۴۱  مستقر است می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید :

خدمات فریت بار فرودگاه امام

یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از افراد در زمان مسافرت طولانی مدت یا مهاجرت به خارج از کشور این است که وسایل و بار زیادی را باید با خود به کشور مقصد ببرند و همین موضوع باعث می شود تا هزینه های بسیار زیادی را بابت حمل اضافه بار مسافری پرداخت نمایند !

از آنجایی که هزینه اضافه بار مسافری معمولا بسیار زیاد است ، تسهیلاتی ایجاد شده تا مسافران بتوانند بار اضافی خود را از طریق فریت بار به کشور مقصد ارسال کرده و از این طریق در هزینه های خود صرفه جویی داشته باشند .

برای بهره مندی از خدمات فریت بار یا باربری فرودگاه امام ، لازم است با یکی از شرکت های معتبر که در زمینه حمل و نقل بین المللی فعالیت دارند ، همکاری کنید . این شرکت ها بعد از بررسی بار و محموله و بسته بندی ایمن و استاندارد ، بار و محموله شما را از درب منزل تا فرودگاه امام خمینی حمل کرده و بعد از انجام تشریفات گمرکی و اخذ مجوزهای لازم ، بارنامه و تگ بار مخصوصی برای بار شما صادر می کنند و سپس بار و محموله را به دایره فریت بار مستقر در فرودگاه امام تحویل می دهند تا محموله شما در زمان تعیین شده کاملا ایمن و قانونی به شهر یا کشور مقصد ارسال شود .

از دیگر ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو در زمینه حمل بار بین المللی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • حمل و نقل و فریت بار با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
 •  در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ می نماید
 • امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
 • جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
 • حمل و نقل و فریت اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
 • حمل و نقل و فریت بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی و خارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
 • مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
 • انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
 • تعیین شرایط حمل و نقل و فریت بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

خدمات ارسال بار و فریت بار به خارج از کشور توسط شرکت جهان کالا کارگو به ترتیب زیر انجام می شود :

 • تماس با شرکت جهان کالا کارگو جهت بازدید رایگان کارشناسان مجرب از بار و محموله شما
 • دریافت مشاوره و تعیین شرایط حمل و نقل و فریت بار بصورت هوایی یا دریایی و اعلام نرخ کتبی خدمات
 • انجام کلیه امور بسته بندی با کیفیت استاندارد در محل ، تخلیه و بار گیری تا فرودگاه امام خمینی
 • انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای ارسال بار به خارج از کشور
 • صدور بارنامه مخصوص و تگ بار
 • ارسال بار یا فریت بار به کشور مقصد
 • امکان پیگیری بار تا رسیدن به مقصد

 قسمت فریت بار فرودگاه امام

قسمت فریت بار فرودگاه امام که با عنوان دایره فریت بار فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز شناخته شده است مسئول دریافت بار از مسافران بوده تا مراحل فریت بار و ارسال بار هوایی را انجام دهد .

برای اینکه از خدمات قسمت فریت بار فرودگاه امام بهره مند شوید باید چند روز قبل از تاریخ پرواز به دایره فریت بار فرودگاه امام مراجعه کنید و مجوز لازم برای ورود بار به محوطه را از مسول مربوطه دریافت نمایید .

سپس بار و محموله خود را تا دایره ارزیابی گمرک حمل کرده تا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد . بعد از انجام بررسی های لازم گمرکی ، پته سبز گمرکی برای شما صادر می شود که بعد از دریافت این پته سبز ، باید به دفاتر حمل و نقل بین المللی که معمولا در بیرون از فرودگاه امام مستقر هستند  مراجعه کنید تا بارنامه و تگ بار مخصوصی برای شما صادر کنند .

بعد از دریافت تگ بار و بارنامه مجددا باید به قسمت فریت بار فرودگاه امام بار گردید تا تگ بار بر روی بار و محموله شما نصب شده و سایر اقدامات برای فریت بار و ارسال بار هوایی محموله و بار شما انجام شود .

با توجه به قوانین و مقرراتی که در زمینه فریت بار و ارسال بار هوایی در ایران وجود دارد ممنوعیتی هایی در ارسال هوایی برخی از کالاها و محصولات وجود دارد و باید دقت داشته باشید که این کالاها در بار و محموله شما وجود نداشته باشد .

برخی از این کالاها ی ممنوعه در ارسال هوایی به شرح زیر هستند :

 1. اشیاء عتیقه
 2. آثار هنری اصیل
 3. کتاب های خطی و چاپ سنگی
 4. قطعات خوشنویسی شده
 5. اوراق مینیاتور و مصنوعات طلا و نقره
 6. سنگ های قیمتی
 7. تابلو های نقاشی اصل
 8. قالی و قالیچه دستبافت
 9. هرگونه عتیقه و اشیای تاریخی و میراث فرهنگی
 10. اسلحه، مهمات و تجهیزات نظامی
 11. فیلم ، نوار ، سی دی و تابلوهای نقاشی (فقط با مجوز وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران)
 12. عطر ، ادکلن ، اسپری
 13. شامپو ، نرم کننده ها ، مواد آرایشی
 14. الکل
 15. شربت ، آبلیمو ، سرکه و ترشیجات

ارسال بار هوایی خارج چیست ؟

بسیاری از افراد که به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند ، معمولا با محدودیت حمل بار مواجه هستند ، اما مجبور هستند وسایل و بار اضافی و بیشتری را با خود به کشور مقصد ببرند ! در این شرایط ارسال بار هوایی یا فریت بار می تواند یک گزینه عالی و سریع برای ارسال تمام چیزهایی باشد که نمی توانید همراه خود ببرید .

برای این منظور شرکت های متعددی مانند شرکت جهان کالا وجود دارند که در زمینه فریت بار و ارسال بار هوایی فعالیت می کنند. این شرکت بعد از بسته بندی ایمن و مطمئن بار ، بار نامه هوایی مخصوصی برای بسته ها صادر می کند که مشخصات و اطلاعات فرستنده و همچنین مواردی مانند وزن کالا ، تعداد بسته ها ، ماهیت کالا ، وزن خالص کل بار ، وزن ناخالص بار ، ابعاد دقیق بسته ها ، فرودگاه مبدا ، فرودگاه مقصد ، هزینه ارسال بار ون نرخ تبدیل دلار به ریال در آن درج شده و محموله و بار شما در امنیت کامل به کشور مقصد ارسال می شود .

افرادی که از ارسال بار با هواپیما استفاده کردند می توانند با همراه داشتن بارنامه خود ، به فرودگاه کشور مقصد مراجعه کرده و بسته بندی و بارهای خود را کاملا سالم دریافت کنند .

مزایای ارسال بار هوایی و فریت بار به سراسر جهان

ارسال بار هوایی برای کالاهایی که در چمدان و کوله پشتی جا نمی‌شود؛ اما نیاز است به خارج از کشور ارسال شوند کمک کرده است مشکلات بسیاری از مسافران حل شود. اکنون شرکت جهان کالا با خدمات تخصصی در این زمینه راه را برای بسیاری از مشتریان هموار کرده است. 

در کنار مسافران با توجه به افزایش نرخ ارز بسیاری از کالاهای تجاری نیز از خدمات شرکت هایی چون جهان کالا بهره می‌برند و کالاهای خود را به دست مشتریان خود می‌رسانند.

خدمات ویژه ارسال بار هوایی و فریت بار جهان کالا

بارهایی که قرار است از طریق هواپیما ارسال شوند، نیاز به بسته بندی استاندارد و مناسب دارند که بدون دیدن آسیبی به مقصد رسند؛ امکاناتی که امروزه وجود دارد این امکان را فراهم نموده است.

 اکنون موسسات با خدمات بسته بندی ایمن هر کالایی را برای ارسال بار هوایی آماده می‌کنند. کارهای گمرکی ارسال را انجام می‌دهند، دیگر فرستنده نگران حمل بار تا فرودگاه نیست، کار حمل در امنیت کامل انجام می‌گیرد. زمان ارسال بار هوایی نیز بنا بر حجم بار و مقصد به شما اطلاع داده می‌شود تا بتوانید با خیال آسوده برنامه ریزی نمایید.

جهان کالا با تلاشی بسیار همیشه سعی می‌کند با قیمت گذاری منصفانه تمامی این خدمات را انجام دهد و در نهایت کار پیگیری را نیز خود انجام می‌دهد تا شما آسوده باشید لوازمتان در سلامت کامل و در سریعتر زمان ممکن به مقصد تحویل داده می‌شود.

مراحل حمل اضافه بار مسافری و یا فریت بار هوایی از فرودگاه امام خمینی

 • بازدید رایگان و مشاوره در مورد بسته بندی و حمل هوایی
 • انجام امور بسته بندی با کیفیت استاندارد و تهیه لیست بسته بندی
 • بارگیری و حمل محموله به فرودگاه امام خمینی توسط وانت و یا خاور
 • انجام امور گمرکی و تشریفات مربوطه
 • صدور بارنامه هوایی
 • پیگیری بار

هزینه های انجام تمامی مراحل فوق توسط کارشناسان این شرکت پس از رویت محموله، محاسبه گردیده و در صورت نیاز علاوه بر اعلام شفاهی بصورت کتبی به اطلاع صاحب کالا خواهد رسید.
حمل بار هوایی بین المللی در حال حاضر از طریق فرودگاه امام خمینی صورت گرفته و نرخ کرایه حمل خطوط هواپیمایی ایرانی و خارجی بر حسب وزن و حجم محموله مشخص می‌گردد.

کالاهای مجاز و غیر مجار برای ارسال بار با هواپیما | ارسال بسته با هواپیما

در واقع فریت بار یک روش ارسال بار هوایی خارجی (ارسال بار با هواپیما ) برای بارهای شخصی است و می توانید وسایل و کالاهای مختلفی از جمله لوازم منزل و مبلمان ، مواد خوراکی جامد و خشکبار ، کتاب ، فرش ماشینی و غیره را به هر کجای دنیا که قصد دارید ، ارسال کنید .

البته لازم است بدانید محدودیت هایی نیز در ارسال بسته با هواپیما و فریت بار وجود دارد . به عنوان مثل ارسال مواد و کالاهای خطرناک و اشتعال زا مثل لوازم آرایش ، چسب ، انواع اسپری و ادکلن ممنوع بوده و همچنین ارسال هر نوع لوازم و اشیا تاریخی و عتیقه ، نقره و طلا ، سنگ های قیمتی ، نسخه های خطی ، تابلو های مینیاتوری ، آثار هنری اصیل ، اسلحه و مهمات و مواد مخدر نیز با فریت بار ممنوع است.

علاوه بر این برای ارسال وسایل شخصی تاریخی و قدیمی و همچنین فرش دستبافت باید مجوزهای لازم را از سازمان های مربوطه دریافت کرده و سپس این وسایل را با ارسال هوایی یا فریت بار به مقصد مورد نظر خود ارسال کنید .

این بارها معمولا توسط هواپیماهای مخصوص و بدون مسافر به کشور مقصد ارسال می شوند و معمولا نسبت به حمل اضافه بار توسط مسافر ، هزینه کمتری خواهند داشت . به همین دلیل است که گفته می شود فریت کردن بار یکی از روش های مقرون به صرفه برای جا به جا کردن وسایل مورد نیاز در بین کشورهای مختلف است .

کالاهای مجاز و کالاهای غیر مجاز فریت بار 

 • ارسال تمامی لوازم منزل و مبلمان و لوازم شخصی با رعایت بسته بندی مناسب مجاز می‌باشد.
 • ارسال مواد خوراکی جامد و خشکبار ترجیحا در بسته بندی های بهداشتی مجاز می‌باشد.
 • ارسال فرش ماشینی مجاز می‌باشد.
 • ارسال فرش دست بافت پس از اخذ مجوزهای لازم مجاز می‌باشد.
 • ارسال اشیاء شخصی قدیمی در صورت اخذ مجوز از اداره میراث فرهنگی بلامانع می‌باشد.
 • ارسال انواع لوازم و اشیاء تاریخی و عتیقه جات، نقره جات، اسلحه و مهمات، مواد مخدر ممنوع می‌باشد.
 • ارسال مواد و کالاهای خطرناک و اشتعالزا از قبیل لوازم آرایش، چسب، انواع اسپری و ادکلن ممنوع می‌باشد.

ارسال بار هوایی خارجی یا فریت بار چه مزایایی دارد ؟

• سریعترین سرویس حمل و نقل موجود برای ارسال بار به کشورهای مختلف
• افزایش پیش بینی زمان تحویل بار ، زیرا این پروازها به ندرت به تأخیر می افتند
• حمل و نقل ایمن به دلیل اقدامات شدید امنیتی در فرودگاه ها
• ترخیص کالا از گمرک سریعتر است زیرا بار هوایی به سرعت تخلیه می شود
• حمل و نقل کالا از طریق حمل و نقل هوایی تقریبا به هر مقصد امکان پذیر است

فرستادن بار با هواپیما یا فریت بار چه معایبی دارد ؟

• هزینه حمل و نقل هوایی بیشتر از سایر خدمات حمل و نقل است
• برای حمل کالاهای سبک و ارزان قیمت مقرون به صرفه نیست
• حمل و نقل هوایی سازگاری کمتری با محیط زیست دارد ؛ زیرا حمل و نقل هوایی دارای انتشار کربن بالا است
• چند محصول محدود وجود دارد که نمی توانند از طریق هوا حمل شود اما می توانند از طریق جاده یا بار دریایی حمل شود 

ارسال بار هوایی خارجی (کارگو) یا فریت بار به چه کشورهایی امکان پذیر است ؟

به طور کلی ارسال بار هوایی خارجی یا فریت بار به هر شهر و کشوری از جهان که دارای فرودگاه باشد ، امکان پذیر است. علاوه بر این اگر شهر یا کشور مقصد شما فرودگاه نداشته باشد ، برخی از شرکت های مخصوص فریت کردن بار ، این امکان را برای مشتریان خود فراهم می کنند تا بار و محموله آن ها به نزدیکترین فرودگاه به شهر یا کشور مقصد آنها ارسال شود و در نهایت محموله از مسیر زمینی یا دریایی به شهر یا کشور مقصد ارسال شود .

مدارک لازم جهت ارسال بار هوایی مسافری

جهت ارسال بار هوایی بصورت مسافری مدارک زیر مورد نیاز می‌باشد:

 • کپی پاسپورت فرستنده و گیرنده
 • کپی کارت ملی فرستنده و گیرنده
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی / Zip Code گیرنده و شماره تلفن
 • لیست بسته بندی کالا به همراه ابعاد بسته ها به سانتی متر

نکته: در اکثر موارد حضور مسافر به هنگام بازرسی کالا و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی الزامی بوده و ارسال محموله با توجه به مقصد و مدت زمان حمل بطور معمول ۳ تا ۴ روز قبل از خروج مسافر از ایران صورت می‌گیرد.

ارسال بار با هواپیما
ارسال بار با هواپیما

 

هزینه ارسال بار هوایی (کارگو فرودگاه امام) یا فریت بار چگونه تعیین می شود ؟

هزینه ارسال بار هوایی خارجی یا فریت بار بر اساس ابعاد و وزن محموله ، مسیر انتخاب شده و فوریت تحویل محاسبه می شود . اما لازم است بدانید هرچه وزن محموله و بار بیشتر باشد ، نرخ واحد کرایه حمل هوایی کاهش پیدا می کند .

کارشناسان حرفه ای در شرکت جهان کالا پس از رویت محموله و اندازه گیری وزن و حجم محموله ، هزینه نهایی ارسال بار هوایی یا فریت بار را هم به صورت شفاهی و هم به صورت کتبی به مراجعه کنندگان خود اعلام می کنند .

دقت کنید که ارسال محموله با ایرلاین های ایرانی مانند فریت بار ایران ایر هزینه کمتری را در برمیگیرد.

محاسبه وزن و حجم کالا

یکی از موارد بسیار مهم که گاهی موجب سردرگمی می شود نحوه محاسبه وزن بارنامه می‌باشد. توجه داشته باشید که در حمل و نقل هوایی و فریت بار دو واحد ” وزن حقیقی ” و وزن حجمی مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

وزن حقیقی همان وزنی است که پس از توزین کالا بر روی باسکول گمرک فرودگاه مشخص می گردد و وزن حجمی با توجه به ابعاد بیرونی بسته پس از بسته بندی طبق فرمول زیر محاسبه می‌گردد:
وزن حجمی = حاصلضرب طول و عرض و ارتفاع تقسیم بر عدد ۶۰۰۰

نکات مهم در محاسبه وزن و حجم کالا

 • توجه داشته باشید که بزرگترین طول، بزرگترین عرض و بزرگترین ارتفاع بسته به سانتیمتر اندازه گیری شده و حاصلضرب اعداد فوق بر عدد ۶۰۰۰ تقسیم شود. عدد بدست آمده وزن حجمی کالا می‌باشد.
 • برای مثال وزن حجمی بسته با ابعاد طول و عرض و ارتفاع ۱۰۰ سانتیمتر، مساوی ۱۶۷ کیلو گرم می‌باشد و یا به عبارتی هرمتر مکعب = ۱۶۷ کیلو گرم
 • هنگام محاسبه هزینه کرایه حمل، ما بین وزن حقیقی کل بسته ها و وزن حجمی تمام بسته ها ؛ هر کدام که بیشتر باشد بعنوان وزن بارنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به یادآوری است که وزن حقیقی کل بسته ها نسبت به وزن حجمی کل بسته ها مورد مقایسه قرار می‌گیرد.
 • نکته مهم دیگر در مورد هزینه کرایه حمل هوایی این است که متناسب با افزایش وزن محموله نرخ واحد کرایه حمل هوایی کاهش می‌یابد. در اکثر موارد نرخ های هواپیمایی بر اساس وزن های زیر ۴۵ کیلو گرم ، ۴۵ تا ۱۰۰ کیلو گرم ، ۱۰۰ تا ۲۵۰ کیلو گرم ، ۲۵۰ تا ۵۰۰ کیو گرم و غیره متفاوت بوده و با افزایش وزن محموله نرخ ”واحد” کرایه حمل کاهش می‌یابد.

هزینه های انجام تمامی مراحل فوق توسط کارشناسان این شرکت پس از رویت محموله، محاسبه گردیده و در صورت نیاز علاوه بر اعلام شفاهی بصورت کتبی به اطلاع صاحب کالا خواهد رسید.
حمل بار هوایی بین المللی در حال حاضر از طریق فرودگاه امام خمینی صورت گرفته و نرخ کرایه حمل خطوط هواپیمایی ایرانی و خارجی بر حسب وزن و حجم محموله تعیین می‌گردد.

بیمه بار هوایی

محمولات هوایی در تمامی مسیر هوایی بازای هر کیلو گرم تا سقف ۲۰ دلار از طرف شرکت های هواپیمایی عضو یاتا بیمه بوده و در صورت کافی نبودن سقف اعلام شده میبایست بیمه جداگانه متناسب با ارزش کالا خریداری گردد. لازم به یاد آوری است که پرداخت خسارت منوط به رعایت کامل استانداردهای لازم در بسته بندی کالا می‌باشد.

نکته بسیار مهم: لطفا هنگام تحویل کالا در مقصد نسبت به کنترل بسته بندی کالا و یا حتی محتویات داخلی بسته ها دقت نموده و در صورت بروز هرگونه مشکل نسبت به اعلام خسارت و تکمیل فرم های مربوطه قبل از خروج کالا از فرودگاه مقصد اقدام نمایید.

شرکت معتبر برای ارسال هوایی بار یا فریت بار کجاست ؟ | شرکت کارگو فرودگاه امام

در نهایت اگر تصمیم گرفتید از خدمات ارسال هوایی بار یا فریت بار استفاده کنید، لازم است یک شرکت معتبر و حرفه ای در این زمینه را پیدا کنید تا خیالتان از بابت بسته بندی محموله ، ارسال ایمن و بدون آسیب محموله و مقرون به صرفه بودن هزینه فریت بار مطمئن باشد.

 شرکت جهان کالا کارگو یکی از شرکت های معتبر در زمینه حمل و نقل بین المللی است که ارسال هوایی بار یا فریت بار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد .

خدمات این شرکت در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد .

برای مراجعه به شرکت جهان کالا کارگو میتوانید به آدرس تهران ، فرودگاه امام خمینی(ره) ، ترمینال بار ، جنب حوزه ۲ تجاری ، پ ۴۱ مراجعه کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :

خلاصه مطلب :

ارسال باربری هوایی خارجی یا فریت بار یک روش ایمن ، سریع و مطمئن برای ارسال کردن وسایل ، کالا و محموله های شخصی به سایر کشورهای دنیاست . هزینه استفاده از این روش نسبت به حمل بار اضافه در هواپیماهای مسافربری بسیار کمتر بوده و این اطمینان به شما داده می شود که محموله مورد نظر شما بعد از بسته بندی عالی ، با امنیت کامل به کشور مقصد ارسال خواهد شد . شما می توانید برای بهره مندی از خدمات فریت بار به خارج از کشور با شرکت جهان کالا کارگو همکاری کنید .

سوالات متداول ارسال بار هوایی ، فریت بار و کارگو فرودگاه امام

با توجه به اینکه بسته بندی کالا امری زمانبر است مسافرین محترم باید توجه داشته باشند که حدودا یک هفته قبل از تاریخ پرواز باید با یکی از دفاتر خدمات بار هوایی یا فریت بار تماس گرفته و نسبت به حمل کالای خود اقدام کنند.
ضمنا”انجام امور گمرکی به زمانی در حدود ۳ ساعت نیاز دارد بهتر است مسافرین و صاحبان کالا در فرصتی مناسب با دفاتر فریت بار تماس گرفته و هماهنگی لازم را انجام دهند تا کارشناسان فریت بار بتوانند به راحتی امور مربوط به فریت بار مسافر را انجام دهند.

بارنامه در اصل قرارداد بین فرستنده و شرکت حمل کننده است که از اهمیت خاصی برخوردار است.
محتویات درج شده در بارنامه شامل مشخصات فرستنده در مبداء و گیرنده در مقصد و همچنین مشخصات بار اعم از وزن کالا ،تعداد بسته ها ، ماهیت کالا ،وزن خالص کل بار ،وزن ناخالص بار،ابعاد دقیق بسته ها ،فرودگاه مبداء ،فرودگاه مقصد ،هزینه ارسال بار ونرخ تبدیل دلار به ریال درج شده است.

همچنین در هر بارنامه ای در قسمت بالای بارنامه در هر دو سمت چپ و راست تعدادی عدد درج شده است که به آن شماره بارنامه می گویند.
شماره بارنامه شامل حروف و ۱۱ عدد است که۳رقم اول نشان دهنده نام کشور شرکت هواپیمایی حمل کننده مربوطه و ۸ رقم بعدی نشان دهنده کد نام هواپیمایی محموله و نوع بارنامه هوایی است.
در واقع این ۸ رقم به صورت تگ روی تک تک بسته ها چسبانده میشود تا از تداخل محموله ها با یکدیگر جلوگیری شود.
لازم به ذکر است که برای دریافت کالا در مقصد نیازی به اصل بارنامه نیست و میتوان با تصویر بارنامه یا شماره بارنامه و مدرک شناسایی نسبت به دریافت کالا از گمرک مقصد اقدام کرد.

با توجه به اینکه مسافرهر چه به تاریخ پرواز نزدیک میشود از سردرگمی بیشتری برخوردار میشود و به همین دلیل یکی از متداولترین پرسشهای مسافرین ،زمان تقریبی بسته بندی است.
به طور مشخص وزن و حجم بار هر مسافری با مسافر دیگری متفاوت است و زمان ثابت و مشخصی برای وزن و حجمهای مختلف کالا وجود ندارد.
لازم به ذکر است که زمان بستگی به متغیرهایی مانند وزن ،حجم و نوع کالا بستگی دارد.
ولی به عنوان مثال برای ۳۰۰ کیلو لوازم شخصی ، چینی آلات ، لوازم آشپزخانه والبسه ……زمانی در حدود ۳ساعت مورد نیاز است یعنی برای هر ۱۰۰ کیلو ۱ ساعت نیاز است.
ولی چنانچه ۳۰۰ کیلو فقط کتاب و البسه داشته باشیم و لوازم شکستنی نداشته باشیم یا مقدار کمتری لوازم شکستنی داشته باشیم به زمانی در حدود ۲ ساعت نیاز داریم .
بیشتر زمان بسته بندی برای بستن لوازم شکستنی صرف میشود.

مرحله بسته بندی از اصلی ترین و مهمترین بخشهای انتقال کالا در صنعت حمل و نقل است.
و نوع بسته بندی و کیفیت بسته بندی میتواند وجه تمایزی بین شرکتهای حمل و نقل باشد.
با توجه به اینکه بار مسافری که شامل لوازم منزل ، لوازم شخصی ، مبلمان ،چینی آلات و غیره آسیب پذیر هستند نوع بسته بندی و کیفیت بسته بندی از اهمیت خاصی در جابه جایی در سطح بین المللی برخوردار است.
به همین منظور شرکت جهان کالا قبل عقد قرارداد با صاحب کالا در جهت بسته بندی و انتقال کالا ، با ارسال کارشناس بسته بندی در محل کالا و روئیت کالا، در مورد نوع بسته بندی مورد نیاز مشتری و کیفیت درخواستی مطلوب مشتری مشاوره رایگان انجام می دهد.
انواع متریال بسته بندی از جعبه چوبی تا مشبا ضربه گیر ،فوم ،یونولیت ، گونی و کارتنهای ۵ لایه و ۱۰ لایه و غیره….جهت بسته بندی استاندارد و عدم آسیب پذیری کالا و رضایت مشتری توسط این شرکت مورد استفاده قرار میگیرد.

به عنوان مثال چنانچه شما قصد ارسال محموله ای متشکل از لوازم شخصی ریز ،لوازم آشپزخانه ،ظروف،کریستال،البسه،کتاب ، کیف و کفش و ….. را داشته باشید این اقلام نیازی به بسته بندی با جعبه چوبی ندارند.

به دلیل اینکه این اقلام پس از بسته بندی در مرحله اول توسط مشبا حبابدار یا مشبا ضربه گیر در مرحله دوم درون کارتنهای ۵لایه قرار داده میشوند و در مرحله سوم یا پایانی درون گونی پلاستیکی قرار گرفته و با نخ مخصوص دوخته میشود. و در صورت نیاز و درخواست مشتری هر ۴ یا ۵ بسته با هم روی پلت قرار داده میشود و به وسیله سلفون و تسمه مهار میگردد. و به طور کلی هم تعداد بسته ها کمتر میشود، مثلا ۱۰ بسته شما به ۲ پلت کاهش پیدا میکند و هم بار به صورت یکجا و توسط لیفتراک و بدون دخالت نیروی انسانی تا فرودگاه مقصد جابجا میشود.
این روش از ایمنی بالا و هزینه کمتری نسبت به جعبه چوبی برخوردار است.

از این رو شما میتوانید پس از دریافت پلتها در فرودگاه مقصد با استفاده ار یک شیئ نوک تیز به راحتی سلفون و تسمه ها را از بسته ها جدا کرده و به صورت تک تک آنها را جهت انتقال به محل مورد نظر دریافت نمایید. لازم به ذکر است چنانچه صاحب کالا اصرار به استفاده از جعبه چوبی برای اقلام بالا را داشته باشد این شرکت به دستور مشتری نسبت به ساخت جعبه چوبی اقدام میکند.

نمونه پلت

ولی اگر لوازم شما متشکل از مبلمان استیل،پیانو،لوسترهای بزرگ و تابلوهای ظریف باشد باید برای جلوگیری از آسیب های احتمالی از جعبه چوبی جهت انتقال آنها استفاده کرد.
یکی از مزیت های جعبه چوبی علاوه بر ایمنی بالا این است که شما میتوانید کالاهای ریز مانند ظروف و البسه را لابه لای پایه های مبلمان یا جعبه های دیگر قرار داد .
در این مرحله قبل از انتقال کالا به داخل جعبه چوبی ابتدا کالای مورد نظر توسط مشبا ضربه گیر و یا یونولیت بسته بندی میگردد.
جعبه چوبی و پلت با توجه به به ارزش کالا ، نوع کالا ، آسیب پذیری و سنگینی کالا و همچنین سلیقه صاحب کالا مورد استفاده قرار میگیرد.
ازجعبه چوبی بیشتر برای شیشه میز ناهارخوری ،تابلو های بزرگ ،پیانو ، ویترینهای بزرگ ،ظروف شکستنی و غیره….. استفاده میشود.

نمونه جعبه چوبی

اصولا ارسال بار به صورت هوایی بین ۳ الی ۴ روز زمان می برد تا به فرودگاه مقصد برسد.
ولی این زمان با توجه به وزن و حجم کالا و همچنین کشور مقصد و لاین مربوطه متغیر است.
به عنوان مثال زمانیکه شما ۳۰۰ کیلو بار برای یکی از شهرهای مهم و بزرگ آمریکا یا کانادا مانند لس آنجلس ،نیویورک، واشنگتن ، مونترال ،تورنتو و یا ونکوور را دارید در حالت عادی بین ۳ الی ۴ روز مدت زمانی است که این کالا از فرودگاه مبداء به فرودگاه مقصد میرسد.
اما اگر وزن این محموله ۱۰۰۰ کیلو باشد ممکن است به زمان بیشتری نیاز باشد تا این بار به فرودگاه مقصد برسد. باید توجه داشته باشید که در صنعت حمل و نقل هوایی اولویت ارسال کالا با کالاهای فاسد شدنی ،کالاهایی رادیو اکتیو و حیوانات زنده است.