فریت بار

عبارت فریت بار برگرفته شده از کلمات لاتین فریت (Freight) و بار (Cargo) است که اغلب در صنعت حمل و نقل به منظور حمل و ارسال هوایی، زمینی، دریایی و ریلی استفاده می‌شود. افرادی که قصد مهاجرت طولانی مدت را به کشورهای خارجی دارند و می‌خواهند که وسایل منزل خود را نیز با خود ببرند، باید از فریت بار استفاده کنند. این خدمت را اغلب شرکت‌های حمل و نقل ارائه می‌دهند و هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند از این خدمت استفاده کند.

اگر اخیرا قصد استفاده از خدمات فریت بار دارید، تا انتها همراه ما باشید تا از ابتدای مراحل انجام آن برای شما توضیحات کاملی ارائه دهیم.

نماد فریت بار

بهترین خدمات فریت بار با جهان کالا کارگو

 

فریت بار به کدام کشورها انجام میشود؟

فریت بار قالباً به تمام فرودگاه های بین المللی در تمام دنیا قابل ارسال است. اما مهم‌ترین مکان‌ هایی که فریت بار به آن‌ها انجام می‌شود عبارت‌اند از:

قیمت فریت بار به کشور های مختلف 

نرخی که برای فریت بار به نقاط مختلف دنیال تعیین می شود به موارد مختلفی بستگی دارد مثل مسافت، کشور مورد نظر، ایرلاین مورد نظر و.. دلایل دیگری مثل حجم و نوع بار نیز بستگی دارد. در ادامه قیمت فریت بار به برخی از کشور هایی که پرد تردد هستند و درخواست زیادی برای فریت بار دارند را بیان می کنیم:

ردیفمقصدلاین حمل کنندهقیمت هر ۴۵ کیلو (ریال)
۱لندنایران ایر۱۰۳.۰۰۰.۰۰۰
۲کلنایران ایر۱۰۳.۰۰۰.۰۰۰
۳فرانکفورتایران ایر۱۰۳.۰۰۰.۰۰۰
۴هامبورگایران ایر۱۰۳.۰۰۰.۰۰۰
۵وینایران ایر۱۰۳.۰۰۰.۰۰۰
۶پاریسایران ایر۱۰۳.۰۰۰.۰۰۰
۷آمستردامامارات۱۱۵.۰۰۰.۰۰۰
۸استکهلمامارات۱۰۳.۰۰۰.۰۰۰
۹سیدنیامارات۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۰پرتامارات۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۱ ملبورنامارات۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۲ تورنتوامارات۱۸۳.۰۰۰.۰۰۰
۱۳ونکورامارات۱۸۳.۰۰۰.۰۰۰
۱۴مونترالامارات۱۸۳.۰۰۰.۰۰۰
۱۵ کلگریامارات۱۸۳.۰۰۰.۰۰۰
۱۶ دوبیماهان۴۱.۰۰۰.۰۰۰
۱۷استانبولماهان۴۱.۰۰۰.۰۰۰
۱۸لس انجلسامارات۱۸۶.۰۰۰.۰۰۰
۱۹ سان فرانسیسکوامارات۱۸۶.۰۰۰.۰۰۰
۲۰اوکلندامارات۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰
۲۱بریزبنامارات۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰

چگونه از فریت بار استفاده کنیم؟

برای بهره مندی از خدمات فریت بار لازم است که قبل از هر اقدامی حتما با یکی از شرکت‌ های معتبر و متخصص در زمینه حمل و نقل بین المللی فعالیت دارند، همکاری داشته باشید. این شرکت‌ ها مثل شرکت جهان کالا کارگو تمام مراحل بسته بندی استاندارد و مورد تایید شرکت هواپیمایی را به مشتریان خود ارائه می‌ دهند ، بار و محموله مشتریان را از درب منزل تا فرودگاه بین المللی حمل می‌ کنند و بعد از انجام تشریفات گمرکی و اخذ مجوزهای لازم، برای بار و محموله مشتری، بارنامه هوایی مخصوص صادر می‌ شود و سپس بار و محموله به قسمت باری لاین مربوطه تحویل داده می‌ شود تا به مقصد مورد نظر ارسال شوند.

در نتیجه اگر قصد استفاده از فریت بار دارید با شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و با توضیح خواسته و شرایط خود، از کارشناسان راهنمایی کاملی از تمامی کار‌هایی که باید انجام دهید دریافت کنید. مطمئن باشید که در صورت برقراری ارتباط با شرکت ما سرعت انجام کارهای شما با خدمات فریت بار چندین برابر خواهد شد. 

“مزایای استفاده از فریت بار با جهان کالا کارگو”

حالت های مختلف حمل و نقل وجود دارد و هر حالت مزایا و معایب خاص خود را دارد. ما در اینجا به مزیت های فریت بار خواهیم پرداخت.

ارسال کالا

ارسال کالا با سرعت زیاد

وقتی نیاز دارید که کالاهای شما سریع منتقل شوند، فریت بار هوایی جهان کالا بهترین راه حل در مقایسه با حمل و نقل دریایی یا حمل و نقل جاده ای است.

قابل اعتماد بودن

قابل اعتماد بودن ارسال کالا

زمان ورود و عزیمت پروازها بسیار قابل اعتماد است، زیرا شرکتهای هواپیمایی بسیار برنامه ریزی دقیق تری برای حمل و نقل کالاها دارند.

ارسال کالا با ظرفیت

ارسال کالا با ظرفیت زیاد

اگر می‌ خواهید بیشتر از ظرفیت بلیت خود، وسیله و بار همراه خود داشته باشید ارزان‌ ترین راه فریت بار است.

هزینه تمام شده کمتر ارسال کالا

هزینه تمام شده کمتر

فریت بار مسافری ارزان تر از پرداخت جریمه اضافه بار به ایرلاین ها است. به طور مثال، هزینه فریت بار اغلب کمتر از یک سوم جریمه اضافه بار مسافری است.

دیگر مزایای استفاده از فریت بار چیست؟

استفاده از فریت بار دارای مزایای متعددی است که آن را به یک گزینه مناسب برای ارسال بارهای شخصی و تجاری تبدیل می‌ کند. یکی از اصلی‌ ترین مزایای فریت بار، سرعت بالای حمل و نقل است. ارسال بار از طریق حمل و نقل هوایی به طور قابل توجهی سریع‌ تر از روش‌ های حمل و نقل دریایی یا زمینی است. این ویژگی به ویژه برای افرادی که نیاز به ارسال بار در مدت زمان کوتاه دارند، بسیار حیاتی است. علاوه بر این، حمل و نقل هوایی معمولاً دارای برنامه‌ های زمان‌ بندی منظمی است که امکان برنامه‌ ریزی دقیق‌ تر برای دریافت بار در مقصد را فراهم می‌ کند.

مزیت دیگر فریت بار، امنیت بالای حمل و نقل است. بارهای هوایی معمولاً تحت نظارت دقیق‌ تری قرار دارند و خطر آسیب دیدن یا گم شدن بار در این روش نسبت به روش‌ های دیگر کمتر است. شرکت‌ های حمل و نقل هوایی استانداردهای بالایی برای بسته‌ بندی و جابجایی بارها دارند که از سلامت بار در طول مسیر اطمینان حاصل می‌ کند. همچنین، این روش به ویژه برای ارسال بارهای ارزشمند یا حساس مانند تجهیزات الکترونیکی، داروها و اسناد مهم مناسب است. با انتخاب فریت بار، می‌ توانید از سرعت، امنیت و دقت بیشتری در ارسال بارهای خود بهره‌ مند شوید.

تفاوت بین فریت بار و کارگو

هر دو این اصطلاحات در حمل و نقل کالا به کار می رود. اما معانی و استفاده های آن ها کمی با هم فرق می کند.

فریت بار به معنی حمل کالا با استفاده از وسایل نقلیه راهی است. کالاها به صورت جمعی از چند فرستنده مختلف جمع آوری می شود و در یک وسیله نقلیه مشترک حمل می شوند. در فریت بار، هزینه حمل بار بر اساس وزن و حجم کالاهای مختلف تقسیم می شود.

ولی کارگو به معنی حمل کالا به صورت تکی یا با مقدار کمتر است. در کارگو، یک کالا یا محموله خاص به یک مقصد خاص حمل می شود. هزینه حمل در کارگو بر اساس وزن و حجم کالا و همچنین مسافت حمل تعیین می شود.

همچنین، تفاوت اصلی بین فریت بار و کالا در تعداد فرستنده ها و مقصدها است.

تفاوت فریت بار و کارگو چیست؟

اطلاعات جامع درباره شرایط فریت بار

تفاوت بین فریت بار و کارگو چیست؟

اگر برای شما هم تفاوت بین فریت بار و کارگو سوال است باما در ادامه همراه باشید. تفاوت هایی که بهتر است بدانید تا در زمان دریافت خدمات بهترین تصمیم را بگیرید:

 1. هر دو این اصطلاحات در حمل و نقل کالا به کار می رود. اما معانی و استفاده های آن ها کمی با هم فرق می کند.
 2. فریت بار به معنی حمل کالا با استفاده از وسایل نقلیه راهی است. کالاها به صورت جمعی از چند فرستاده مختلف جمع آوری می شود و در یک وسیله نقلیه مشترک حمل می شوند. در فریت بار، هزینه حمل بار بر اساس وزن و حجم کالاهای مختلف تقسیم می شود.
 3. ولی کارگو به معنی حمل کالا به صورت تکی یا با مقدار کمتر است. در کارگو، یک کالا یا محموله خاص به یک مقصد خاص حمل می شود. هزینه حمل در کارگو بر اساس وزن و حجم کالا و همچنین مسافت حمل تعیین می شود.
 4. همچنین، تفاوت اصلی بین فریت بار و کارگو در تعداد فرستنده ها و مقصدها است. 

 شرایط بسته بندی تخصصی بار در حمل و نقل هوایی

 • استفاده از جعبه‌ های سالم، بدون ترک و آسیب
 • بسته‌ بندی کالا با توجه به نوع محصول به شکل صحیح انجام شود.
 • داروها، مواد فاسد شدنی و خطرناک با برچسب مشخص نمایان شوند.
 • استفاده از جعبه مناسب برای محصولات سبک و سنگین
 • درج اطلاعات و جزئیات کامل فرستنده و گیرنده کالا بر روی جعبه
 • فضای خالی درون جعبه با استفاده از مواد سبک ضربه‌ گیر پر شود.
 • جلوگیری از قرار دادن محصولات سنگین و با وزن بالا در جعبه‌ های سبک
 • استفاده از برچسب ویژه برای کالاهای شکستنی و خطرناک در هنگام حمل و نقل
 • اطلاعات روی جعبه به منظور جلوگیری از از دست رفتن در زمان جابجایی با استفاده از چسب، پوشیده شود.

در حمل و نقل هوایی کالاهای فاسد شدنی و دیگر مواردی مانند مواد غذایی و داروها، استفاده از بسته‌ بندی ویژه بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهم‌ ترین قسمت‌ های حمل و نقل هوایی بار، بسته‌ بندی و آماده‌ سازی کالا می‌ باشد. اگر نیاز به راهنمایی در خصوص ارسال بار و روش بسته‌ بندی کالای خود دارید، می‌ توانید با مشاوران جهان کالا کارگو تماس بگیرید.

کالاهایی مثل مواد فاسد شدنی، داروها و مواد خطرناک به بسته‌ بندی ویژه نیاز دارند و برخی از آن‌ ها باید در دماهای خاص بسته‌ بندی شده و از فساد آن‌ ها در زمان حمل و نقل هوایی جلوگیری شود. همیشه کمترین هزینه در فریت بار هوایی بهترین خدمات را فراهم نمی‌ کند. در انتخاب شرکت فریت بار هوایی، دقت لازم را به کار ببرید تا از شرکت‌ هایی که خدمات ارسال بار و بسته‌ بندی تخصصی تقلبی ارائه می‌ دهند، جلوگیری کنید.

اشخاصی که قصد مهاجرت به کشور دیگر را دارند، برای فریت بار از خدمات حمل و نقل هوایی استفاده می‌کنند. بسته‌ بندی تخصصی در حمل و نقل هوایی برای کلیه لوازم ضروری و غیرضروری به طور حرفه‌ ای انجام می‌ شود. توجه به این موضوع در فریت بار مسافری می‌ تواند بسیاری از هزینه‌ ها را کاهش داده و خسارات و آسیب‌ های احتمالی به کالاهای تجاری را کاهش دهد. بسته‌ بندی تخصصی در حمل و نقل هوایی برای تمام لوازم اساسی و غیراساسی به صورت مدروس انجام می‌ شود. مشاوران ما در شرکت جهان کالا کارگو آماده پاسخگویی و راهنمایی مشتریانی هستند که نیاز به خدمات فریت بار هوایی دارند. جهت اطلاعات بیشتر و تماس باما، می‌  توانید با شماره‌ های موجود در وب‌ سایت تماس بگیرید.

ارسال بار از راه های مختلف

مراحل فریت بار به خارج از کشور

در این قسمت می‌خواهیم مراحل انجام فریت بار را به صورت مرحله به مرحله به شما توضیح دهیم تا درک بهتری نسبت به فرایند کلی کار داشته باشید.

جمع آوری و دریافت بار از درب منزل

در اولین مرحله وقتی شما تصمیم گرفتید بار خود را فریت کرده و شرکت مورد نظر خود را به عنوان انجام امور مربوط به آن انتخاب می‌کنید، باید در زمان تعیین شده توسط شرکت، بار خود را به آن‌ها تحویل دهید.

بسته بندی بار

در مرحله دوم بار‌های جمع آوری شده ابتدا به دقت بسته بندی می‎شوند. آنچه از بار شما که شکستنی باشد در جعبه‌های ایمن چوبی قرار می‌گیرد و بارهایی مانند لباس، داخل کارتن‌های مخصوص یا چمدان گذاشته می‌ شوند.

جابه جایی بسته ها برای فریت بار
حمل بار

 

حمل تا ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی

پس از آنکه بار شما به‌صورت ایمن و مطمئن جمع‌آوری و بسته‌بندی شد، بار موردنظر به‌منظور انجام تشریفات گمرکی به ترمینال کارگو فرستاده می‌شود. گمرک محتویات بار شما را ارزیابی می‌کند و درصورتی‌که این بار دارای کالاهای ممنوعه باشد، آنها را جداسازی نموده و مابقی بار توزیع می‌شود.

انجام تشریفات گمرکی

بعد از انجام بازرسی بار، گمرک یک مجوز گمرکی صادر می‌کند که وزن و تعداد بسته‌بندی وسایل موجود در بار تعیین و مشخص می‌شود و شرکت حمل و نقل هوایی طبق این مجوز بارنامه صادر می‌کند. مجوز گمرکی بار شامل اطلاعاتی نظیر وزن بار، تعداد بسته‌بندی و … می‌شود. دریافت تمامی این مجوز‌ها جزو قوانین فریت بار است که با دقت زیادی صورت می‌گیرد.

صدور بارنامه

پس از مرحله انجام تشریفات گمرکی، صدور بارنامه انجام می‌شود. در بارنامه اطلاعات کاملی از مرسوله قید می‌گردد. در واقع گمرک مجوزی صادر می‌کند که وزن و تعداد آن مرسوله در آن مشخص است.

تحویل به خطوط هوایی جهت ارسال

پس از دریافت همه مجوزهای لازم، شرکت فریت بار موظف است بر اساس مجوز، سند اظهار نامه یا همان بارنامه هوایی، بهترین خط هوایی را انتخاب و بار را برای حمل به آن‌ها بسپارد.

پیگیری آنلاین بار فریت شده

پس از تحویل مرسوله و بارگیری آن توسط خطوط هوایی، وضعیت ارسال بار به صورت آنلاین تا رسیدن به مقصد پیگیری می‌شود.

دریافت بار در مقصد

در انتهای مراحل فریت بار، در فرودگاه مقصد بار ارسالی تحویل می‌گردد.

ارسال انواع بار به سراسر جهان

کالاهای ممنوعه فریت بار از ایران به سایر کشورها

کالاهای ممنوعه فریت بار از ایران به سایر کشورها ممکن است متفاوت باشد و بستگی به قوانین و مقررات هر کشور داشته باشد. اما حالا ما به بررسی بعضی از این کالاهای ممنوعه می پردازیم:

 • مواد منفجره و قابل اشتعال
 • مواد سمی و ضدعفونی کننده
 • مواد رادیواکتیو و هسته ای
 • موادغذایی فاسد و ناسالم
 • موادمخدر و ممنوعه
 • حیوانات و گیاهان زنده
 • اسلحه و مهمات نظامی
 • محصولات تقلبی و قاچاق
 • محصولات محرمانه و حساس امنیتی

شما می توانید با مراجعه به شرکت های حمل و نقل بین المللی و یا مراجع مربوطه در هر کشور، لیست کامل کالاهای ممنوعه را به دست آورید. به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه کالاهای خود را به کشورهای مقصد ارسال کنید، با سفارت خانه یا سفارت آن کشور در ایران تماس بگیرید تا بتوانید اطلاعات دقیق تری درباره محدودیت ها و قوانین و مقررات حمل و نقل کالاها دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: چه کالاهایی ممنوع است از ایران ارسال شود؟

ارسال بار های تجاری به سراسر جهان

ارسال بار تجاری از ترمینال بار فرودگاه امام

صادرکنندگان کالای ایرانی که می‌ خواهند بار تجاری خود را به سایر نقاط دنیا فریت کنند باید از خدمات فریت بار از فرودگاه امام استفاده کنند، بعد از بسته‌ بندی برای فریت بار و داشتن مدارک لازم برای انجام کارهای گمرکی، می‌ توانند به ترمینال بار فرودگاه امام مراجعه کنند. پس از توزین بار، به بخش صادرات تجاری گمرک فرودگاه امام مراجعه کرده و مراحل گمرکی را انجام دهند.

صادرکنندگان باید به یاد داشته باشند که برای انجام روالات گمرکی صادرات کالا، نیاز به کارت بازرگانی دارند. فرآیند گمرکی کالاهای صادراتی در گمرک فرودگاه امام تنها با داشتن کارت بازرگانی معتبر امکان‌ پذیر است. پس از انجام مراحل گمرکی، صادرکنندگان یا نماینده‌ های آنان با داشتن جواز گمرکی باید به یکی از شرکت‌ های هواپیمایی فعال در فرودگاه امام مراجعه کرده و بار خود را با صدور بارنامه هوایی به مقصد مورد نظر ارسال کنند.

چگونه می توان برای فریت بار اقدام کرد؟

برای فریت بار، که به معنای ارسال بار یا وسایل شخصی از طریق حمل و نقل هوایی است، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • آماده‌ سازی بار
  جمع‌ آوری وسایل
  ابتدا باید تمامی وسایلی که قصد ارسال آنها را دارید، جمع‌ آوری و دسته‌ بندی کنید.
  بسته‌ بندی مناسب
  وسایل را به دقت بسته‌ بندی کنید. از جعبه‌ های محکم استفاده کنید و وسایل شکننده را با مواد محافظ مانند پلاستیک حباب‌ دار بپیچید.
 • انتخاب شرکت حمل و نقل
  تحقیق
  تحقیق کنید و شرکت‌ های معتبر حمل و نقل هوایی را بیابید. که یکی از معتبرترین ها شرکت جهان کالا کارگو است.
 • مقایسه قیمت‌ ها و خدمات
  قیمت‌ ها و خدمات مختلف شرکت‌ ها را مقایسه کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.
 • مشاوره
  با شرکت‌ های انتخابی تماس بگیرید و درباره جزئیات ارسال بار مشاوره بگیرید.
 • آماده‌ سازی مدارک
  مدارک شناسایی
  مدارک شناسایی مانند پاسپورت و کارت ملی.
  لیست بسته‌ بندی
  لیستی از تمامی وسایل بسته‌ بندی شده تهیه کنید.
  مدارک مربوط به اقامت یا مهاجرت
  اگر به کشور دیگری مهاجرت می‌ کنید، مدارک مربوط به اقامت یا مهاجرت را نیز آماده کنید.
چگونه می توان برای فریت بار اقدام کرد؟
فریت بار
 • رزرو و هماهنگی 
  رزرو تاریخ ارسال
  با شرکت حمل و نقل تماس بگیرید و تاریخ ارسال بار را رزرو کنید.
  هماهنگی با شرکت حمل و نقل
  هماهنگی‌ های لازم را با شرکت انجام دهید تا مطمئن شوید تمامی جزئیات ارسال به درستی انجام می‌ شود.
 • انجام مراحل گمرکی
  آماده‌ سازی مدارک گمرکی
  مدارک گمرکی را تهیه کنید و از شرکت حمل و نقل راهنمایی بگیرید.
  پرداخت هزینه‌ های گمرکی
  هزینه‌ های مربوط به گمرک را پرداخت کنید.
 • ترخیص کالا
  مطمئن شوید که تمامی مراحل ترخیص کالا به درستی انجام شده است.
 • پیگیری و دریافت بار
  پیگیری ارسال
  ارسال بار را از طریق شرکت حمل و نقل پیگیری کنید و از موقعیت بار خود مطلع شوید.
 • دریافت بار در مقصد
  پس از رسیدن بار به مقصد، آن را دریافت و بررسی کنید تا از سلامت و کامل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

با انجام این مراحل، می‌ توانید بار خود را به صورت مطمئن و به راحتی از طریق حمل و نقل هوایی ارسال کنید.

چگونه در هزینه فریت بار صرفه جویی کنیم ؟

صرفه‌ جویی در هزینه فریت بار نیازمند برنامه‌ ریزی دقیق و آگاهی از نکات مختلفی است. در اینجا چند راهکار برای کاهش هزینه‌ های فریت بار آورده شده است:

بیشتر بخوانید: فریت بار برای چه افرادی مقرون به صرفه است؟

 1. مقایسه قیمت‌ ها
  قبل از انتخاب شرکت فریت بار، قیمت‌ ها و خدمات مختلف را از چندین شرکت استعلام کنید. برخی شرکت‌ ها ممکن است بسته‌ های اقتصادی داشته باشند.
 2. بسته‌ بندی مناسب
  با بسته‌ بندی بهینه و استفاده از جعبه‌ های مناسب، می‌ توانید حجم و وزن بسته‌ ها را کاهش دهید. استفاده از بسته‌ بندی‌ های کم‌ حجم و مقاوم می‌ تواند هزینه‌ ها را کاهش دهد.
 3. ارسال‌ های گروهی
  اگر امکان دارد، بسته‌ های خود را به صورت گروهی و در یک ارسال بزرگتر فریت کنید. ارسال تعداد بیشتری بسته در یک بار می‌ تواند هزینه‌ های کلی را کاهش دهد.
 4. انتخاب زمان مناسب
  ارسال بار در زمان‌ های پیک (مانند تعطیلات و فصل‌ های پرتردد) ممکن است هزینه‌ های بیشتری داشته باشد. سعی کنید بار خود را در زمان‌ های کمتر شلوغ ارسال کنید.
 5. بیمه کردن بار
  اگرچه بیمه کردن بار هزینه‌ ای اضافه به همراه دارد، اما می‌ تواند در صورت بروز خسارت یا سرقت، از هزینه‌ های اضافی جلوگیری کند.
 6. حذف اقلام غیرضروری
  اقلامی که نیاز فوری به آنها ندارید یا می‌ توانید آنها را در مقصد تهیه کنید، از بسته‌ بندی خارج کنید. این کار می‌ تواند وزن و حجم بسته‌ ها را کاهش دهد و در نتیجه هزینه‌ ها را کاهش دهد.

با رعایت این نکات می‌ توانید هزینه‌ های فریت بار خود را به حداقل برسانید و در عین حال از خدمات با کیفیت بهره‌ مند شوید.

نحوه اندازه گیری وزن بار هوایی در پروسه فریت بار

در فرآیند فریت بار هوایی، وزن بار به دو صورت محاسبه می‌ شود: وزن واقعی و وزن حجمی.

بیشتر بخوانید: میزان بار در پروازهای داخلی و خارجی

وزن واقعی
همان وزن فیزیکی بار است که با قرار دادن بار روی ترازو اندازه‌ گیری می‌ شود. اما وزن حجمی (یا وزن فضایی) برای محاسبه بارهایی استفاده می‌ شود که حجم زیادی دارند ولی وزن فیزیکی کمی دارند. این نوع وزن‌ کشی بر اساس ابعاد بسته‌ بندی انجام می‌ شود و از فرمول خاصی برای تبدیل حجم به وزن استفاده می‌ کند.

فرمول عمومی برای محاسبه وزن حجمی به این صورت است:
(طول × عرض × ارتفاع) تقسیم بر عدد ثابت ۶۰۰۰ (در برخی موارد ۵۰۰۰)، که واحد اندازه‌ گیری بر حسب سانتی‌ متر است.

شرکت‌ های حمل‌ ونقل هوایی معمولاً وزن نهایی بار را بر اساس مقایسه بین وزن واقعی و وزن حجمی تعیین می‌ کنند و هر کدام که بیشتر باشد، به عنوان وزن نهایی در نظر گرفته می‌ شود.

این روش به شرکت‌ های حمل‌ ونقل کمک می‌ کند تا برای استفاده از فضای هواپیما به طور بهینه‌ تری هزینه‌ گذاری کنند. بنابراین، بسته‌ بندی مناسب و کاهش حجم بسته‌ ها می‌ تواند به کاهش وزن حجمی و در نتیجه کاهش هزینه‌ های فریت بار کمک کند.

فریت بار به سراسر جهان

نکات مهم در خصوص فریت بار برای مسافران

در خصوص فریت بار برخی نکات مهم مطرح است که سعی میکنیم به مهمترین آن ها در ادامه اشاره کنیم:

نکته اول این است که شما نیازی نیست الزاما از ایرلاینی که برای سفر استفاده میکنید برای ارسال بار نیز از همان استفاده کنید و میتوانید ازایرلاین دیگری برای فریت بار کمک بگیرید.

به این نکته دقت کنید که به افرادی که هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارند اصلا پته گمرکی را تحویل ندهید و ترجیجا از شرکت های فریت بار معتبر در فرودگاه امام خمینی برای انجام امور استفاده کنید.

نکته مهم دیگری که در مورد امور گمرکی باید بدانید این است که هزینه ای که فرودگاه ایران برای پته گمرکی دریافت می کند ۱۰.۰۰۰ تومان است و هزینه دیگری در این مورد دریافت نمیشود.

آژانس های هواپیمایی به دلیل دریافت سود بیشتر بارنامه های شما را به شرکت های حمل و نقل می دهند و فضا برای قیمت گذاری تا حد زیادی رقابتی است پس خودتان در این زمینه تحقیق کنید سپس اقدام نمایید.

قبل از فریت بار حتما نسبت به کالاهایی که ارسال آن ها ممنوع است چه از کشور مبداء چه در کشور مقصد اطلاعات کامل کسب کنید تا در زمان سفر در الن فریت بار دچار مشکلی نشوید.

سخن پایانی

مجموعه بزرگ جهان کالا کارگو با سابقه چندین ساله در زمینه فریت بار به سراسر جهان با هرنوع باری در انواع حجم های مختلف آماده ارائه خدمات ارسال بار است اگر شما نیز قصد مهاجرت و یا اسباب کشی را دارید و یا فروشنده یا صدر کننده اقلام مختلف هستید تنها کافی ست باما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط با فریت بار

سوالات متداول فریت بار

نرخ باربری هوایی کالا ممکن است به دلایل مختلفی مانند: نوع کالا، مبدا و مقصد تغییر پیدا کند. جهان کالا کارگو رقابتی‌ترین نرخ‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای استعلام قیمت خدمات بار هوایی، با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

کارشناسان فروش ما در واتس اپ،تلگرام،یا هر اپلیکیشنی که شما مد نظرتون باشه اعلام قیمت میکنند و مدت زمان اعتبار آن را هم برای شما مشخص می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

اگر سوال شما درباره هرکدام از خدمات حمل و نقل هوایی کالا، حمل و نقل دریایی، خدمات Transship، خدمات بسته بندی و خدمات حمل از درب منزل است می‌توانید از کارشناسان و متخصصان ما که به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند کمک بگیرید. 

از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح الی ساعت ۲ بعد از ظهر در پایانه ی هوشمند بار واقع در فرودگاه امام خمینی . کلیه ی تشریفات گمرکی و بازرسی و بارنامه حدود ۲ الی ۳ ساعت بطول می انجامد.

کلیه ی لوازم منزل از قبیل کمد، تخت ، مبلمان ، فرش دستباف و ماشینی،تابلونقاشی، پیانو ، بوفه ،  ظروف ، کتاب ، مواد خوراکی از قبیل برنج ، خشکبار، پوشاک و البسه و کلیه ی وسایل شخصی را می‌توان از طریق فریت بار ارسال کرد.

برای بار هوایی فریت مسافری محدودیتی وجود ندارد. شما میتوانید کلیه ی لوازم منزل تان را بصورت فریت ”بارمسافری غیر همراه” ارسال نمایید. در وزن بار فریت مسافری هم محدودیتی  نیست.

ویدیو فریت بار با جهان کالا کارگو

38 دیدگاه در “فریت بار

 1. آناهیتا میگوید:

  سلام یه سوالی من از یه شرکت دیگه ای برای ارسال ی سری چیز استفاده کردم وسایل شکستنی ک بعضیا موقع ارسال شکسته بودن کاری میتونم بکنم؟

  • fateme mohamadi میگوید:

   سلام دوست عزیز
   اگر در قراردادی که با شرکت بستین پرداخت خسارت و قرامت هم آورده شده می تونید اقدام کنید برای دریافت خسارت.

  • fateme mohamadi میگوید:

   سلام دوست عزیز
   بله فرق دارن فریت بار برای اراسل بار های کم و کوچک هست
   کارگو برای صادرات و ارسال بارهای بزرگ و زیاد به کار میره.

 2. احمدی میگوید:

  سلام روزتون بخیر من تولید کننده لباس زیر هستم و میخواستم لباسام رو ب سوئد بفرسم شما میتونید کمک کنید حجم بار بالاست

 3. رسول زاده میگوید:

  سلام من سالانه نزدیک ۵ تن گوجه فرنگی کشت میکنم میخواستم صادرات کنم شما راهنمایی میکنید؟

 4. سینا عمادی زاده میگوید:

  شما الان نوشتین هر ۴۵ کیلو مثلا ۹ میلیون
  ما حدودا ۵۰۰ کیلو وسایل داریم
  میخوام ببینم هزینه برای وزن بالاتر هم بر همون اساس ۹ میلیون محاسبه میشه یا عددش کمتر میشه؟

  • جهان کالا کارگو میگوید:

   سلام دوست عزیز
   به طور کلی بله محاسبه بار با همون قیمت تعیین شده است باز برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت بهتره با شرکت تماس بگیرید.

 5. حمید میگوید:

  سلام و عرض ادب
  همکاری با مجموعه جهان کالا بسیار عالی بود، و تمامی موارد تمیز و سریع انجام شد.
  کمال تشکر را دارم

  • جهان کالا کارگو میگوید:

   سلام دوست عزیز
   فریت بار بیشتر برای افرادی کاربرد داره که قصد مهاجرت و یا اسباب کشی دارن و میخوان حجم زیادی وسیله هم با خودشون ببرن در این صورت اضافه بار به صورت فریت بار به مقصد مورد نظر ارسال میشه.

  • جهان کالا کارگو میگوید:

   سلام دوست عزیز
   مقصدتون به کجاست و از چه ایرلاینی میخواید استفاده کنید؟

 6. آرمیتا رمضانی میگوید:

  سلام روزبخیر یه سوالی داشتم
  وزن بار رو چطوری باید مشخص کنیم من میخوام مهاجرت کنم آلمان یه سری وسایل خونه و اینا دارم چطوری باید مشخص شه چمد کیلو هست؟

  • جهان کالا کارگو میگوید:

   سلام دوست عزیز
   شرکت جهان کالا ترازو های مختص این موضوع رو داره و بع راحتی می تونیم وزن بار رو مشخص کنیم. برای همانهنگی با شرکت تماس بگیرید.۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =