اثاث کشی به استرالیا را با خیال راحت به ما بسپار:

اثاث کشی به استرالیا

اثاث کشی به استرالیا یکی از مسائلی است که افرادی که قصد مهاجرت را دارند همواره نگران آن هستند. مراحلی برای برداشتن مبلمان و لوازم منزل وجود دارد. بنابراین قصد داریم انواع و روش های مختلف آن را بررسی کنیم.

زمانی که به فکر بردن لوازم منزل (یخچال، تلویزیون، فرش و …) هستید که برای مهاجرت تحصیلی و پذیرش تحصیلی با خود می برید، امکان حمل این وسایل در هواپیمایی که با آن سفر خواهید کرد وجود ندارد.

حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور با توجه به نحوه پیگیری و آسیب هایی که محموله ممکن است ایجاد کند باید با بسته بندی مناسب و حمل هوایی استاندارد انجام شود.

اگر به دلایلی وسایل خانه به درستی بسته بندی و در وسیله نقلیه قرار نگرفته باشند، هیچ تضمینی وجود ندارد که اقلام سالم به مقصد برسند و احتمالاً پس از رسیدن مجبور خواهید بود هزینه های زیادی را خرج کنید.

 حمل و نقل کالاهای خانگی به خارج از کشور : اثاث کشی به استرالیا

ارسال کالا و انتقال کالای خانگی به خارج از کشور به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

کارگو (cargo): خدمات بسته بندی و حمل و نقل (از جمله کالا) به خارج از کشور برای تاجران و بازرگانان.

فریت بار (freight): خدمات بسته بندی و ارسال کالا به خارج از کشور برای افرادی که می خواهند کالا و اثاثیه منزل خود را به کشورهای دیگر ارسال کنند.

یکی از مشکلات سفرهای هوایی محدودیت وزن بار مسافران است و پرداخت بار اضافی در باجه پرواز به دلیل هزینه بالای آن به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.  پیشنهاد میشود مقاله تفاوت فریت بار و کارگو را حتما بخوانید .

از آنجایی که ارسال این محموله به عنوان مازاد مسافر بسیار سنگین و پرهزینه است، مسافران و مهاجران باید راه دیگری پیدا کنند و بهترین راه برای ارسال وسایل شخصی خود ارسال محموله از طریق فریت(FREIGHT) است.

در مورد حمل اثاث منزل به استرالیا  یا حمل و نقل کالاهای خانگی به خارج از کشور، بهتر است از شرکت هواپیمایی که بلیط هواپیما را از آن خریده اید، خدمات حمل و نقل را بخواهید.

پس از تماس و هماهنگی های به عمل آمده با شرکت هواپیمایی جهت فریت بار، شرکت مربوطه کارگران و ماشین هایی جهت بردن وسایل و لوازم شما به ترمینال بار فرودگاه ارسال می کنند. بهتر است از خدمات ایرلاین های معتبر در این زمینه بهره مند شوید، به عنوان مثال شرکت هایی مانند لوفت هانزا یا KLM در کشورهای خارجی بهترین خدمات را در این زمینه ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید : هزینه فریت بار

مراحل حمل بار از ایران و اثاث کشی به استرالیا:

 

برای ارسال اثاث به استرالیا از چه روش هایی استفاده می شود

۱- برای ارسال اثاث به استرالیا از چه روش هایی استفاده می شود؟

هوایی:

مهمترین دلیل استفاده از حمل و نقل هوایی سرعت آن است. در این نوع حمل و نقل، برنامه ریزی حمل و نقل کالا در مقایسه با روش های دیگر بسیار راحت تر است.

به عنوان مثال، در مورد حمل و نقل دریایی، بسته به منطقه ای که به دنبال آن هستید، ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد تا کالا به مقصد برسد. البته هر راحتی قیمتی دارد. حمل و نقل اثاثیه منزل به خارج از کشور از طریق هوا به طور کلی برای بارهای کم حجم و مبلمان سبک توصیه می شود.

حمل و نقل هوایی این مزیت را دارد که کالاها را از طریق زمین و دریا با سرعت بالاتر اما با هزینه بالاتر حمل می کند.اگر قصد دارید تجهیزات را به صورت حضوری به خارج از کشور منتقل کنید، به یاد داشته باشید که این کار با استفاده از هواپیماهای مسافربری و حمل و نقل معمولی بار انجام می شود.

توجه :حمل و نقل اثاثیه از طریق هوایی یکی از محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای انتقال بار به خارج از کشور است.

دریایی:

در روش دریایی بیشتر توسط بازرگانان و اعضای شرکت های تجاری برای حمل و نقل کالاهای خانگی خود به خارج از کشور استفاده می شود. اثاث کشی به خارج از کشور از طریق دریا از تمامی بنادر مانند بندرعباس، بندر بوشهر، بندر خرمشهر، بندر امام خمینی، بندر چابهار و … در جنوب کشو انجام می شود.

به دلیل سرویس دهی کانتینری در بنادر بندرعباس و بوشهر و همچنین امکانات و دسترسی بیشتر در حوزه تخلیه و بارگیری، عمده محموله های کانتینری برای حمل کالاهای داخلی به خارج از کشور از این دو بندر انجام می شود. برای اثاث کشی به استرالیا و  نیز ارسال لوازم خانگی به خارج از کشور از هر یک از این بنادر، استفاده از شرکت های حمل و نقل معتبر ترجیح داده می شود.

زمینی:

حمل اثاثیه به کشورهای اروپایی از طریق جاده و حمل کالاهای خانگی به خارج از کشور مانند تجار از مرزهای شمال غربی کشور انجام می شود. حمل و نقل زمینی کالاهای خانگی به خارج از کشور معمولاً در ایران با دو نوع کانتینر ۲۰ فوتی و ۴۰ فوتی، حجم کانتینرهای ۲۰ فوتی حدود ۳۰ متر مکعب و حجم کانتینرهای ۴۰ فوتی حدود ۶۰ متر مکعب انجام می شود.

۲-تهیه لیست بسته بندی قبل از ارسال:

 

تهیه لیست بسته بندی قبل از ارسال

 

کلیه محموله ها قبل از ارسال از ایران باید شماره گذاری و فهرست شده باشند. لیست بسته بندی یکی از مواردی است که در صورت خرابی باعث آسیب و هزینه اضافی می شود. کلیه اقلام بسته بندی شده باید دارای شماره گذاری صحیح بوده و در لیست ارسالی به گمرک به وضوح درج شود.

پس از تهیه فهرست مواد مصرفی و بسته بندی، این فهرست باید به زبان کشور مقصد ترجمه و به گمرک ارائه شود. هنگام تهیه لیست باید به این نکته توجه داشته باشید که لیست کالا در جعبه باید دقیقاً حاوی محتویات جعبه باشد.

۳- سمپاشی و صدور گواهینامه معتبر بین المللی برای بار استرالیا:

طبق قانون مقرر، کلیه کالاها به ویژه بسته بندی چوب خام، پالت و سایر اشیاء چوبی باید در مبدا و با شرایط خاص گاز یا قرص مخصوص و در دمای معین و برای مدت معین پلمپ شوند.

گواهی سم پاشی(گواهی FUMIGATION CERTIFICATE) باید توسط شرکت های مجاز کنترل آفات به محموله های استرالیا داده شود.این سمپاشی هیچ گونه آسیب و حتی تغییری در بار نداشته و صرفاً به منظور اخذ مجوز حمل و همچنین رعایت قوانین بین المللی حمل و نقل کالا می باشد.

توجه : سمپاشی نکردن و نداشتن گواهینامه های بین المللی معتبر در اروپا جریمه سنگینی را در پی خواهد داشت.

۴- تشریفات گمرکی:

در صورتی که بار پس از انتقال به گمرک غرب تهران با کشتی حمل شود، محموله توسط سگ کنترل مواد و کانتینر حمل بار پلمپ می شود. اگر محموله با هواپیما حمل شود، در فرودگاه با حضور فرستنده یا مالک، اسکن و بازرسی می شود.

تمام وسایل خانه با دستگاه های اسکن اشعه ایکس مورد بررسی قرار می گیرد که اطلاعاتی در مورد وجود هر گونه کالا یا کالای ممنوعه در بار ارائه می دهد.

۵- تحویل بار به ایرلاین یا به کشتیرانی:

 

تحویل بار به ایرلاین یا به کشتیرانی

 

بار پس از صدور بارنامه معتبر برای حمل کالاهای داخلی و حمل بار با هواپیما به هواپیمای مربوطه تحویل می شود. در حمل و نقل با کشتی، کانتینر پس از رسیدن به گمرک یکی از بنادر جنوبی برای بارگیری با کشتی به شرکت حمل و نقل تحویل داده می شود. قبل از ارسال بار هوایی بین المللی، هنگام تحویل کالا و مواد در مقصد، حتما به کنترل بسته بندی محصول و حتی محتوای درونی بسته ها توجه کنید.

 ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو :

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به اثاث کشی به استرالیا، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *