حمل حیوانات خانگی با هواپیما

حمل حیوانات خانگی با هواپیما

هنگامی که تصمیم به مهاجرت یا سفر طولانی مدت به یک کشور دیگر را می گیرید نگرانی ها و دغدغه های مختلفی خواهید داشت و اگر حیوانات خانگی یا پت (Pet) هم داشته باشید این نگرانی بیشتر خواهد بود . اما سفر کردن یا مهاجرت به کشور دیگر به این معنی نیست که باید سگ ، گربه یا حیوان کوچک خود را ترک کنید . شما میتوانید از خدمات حمل حیوانات خانگی با هواپیما استفاده نمایید و حیوان خانگی بامزه و دوست داشتنی خود را به هر شهر و کشوری که قصد سفر کردن یا مهاجرت به آن را دارید ببرید و نگرانی از این بابت نداشته باشید .

در ادامه این بخش با جهان کالا کارگو همراه باشید و اطلاعات خوبی در رابطه با قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی با هواپیما کسب کنید .

 

قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی با هواپیما

قبل از هر اقداامی برای حمل حیوان خانگی با هواپیما باید شرایط و قوانین کشور مقصد و کشور خود را در رابطه با این موضوع بررسی کنید و بعد به سراغ اقدامات لازم برای حمل پت یا حیوان خانگی خود با هواپیما بروید . زیرا قوانین و مقررات در این زمینه معمولا در هر شهر و کشوری متفاوت است و لازم است این قوانین را حتما رعایت کنید تا با مشکل مواجه نشوید . زیرا همانطور که کشورهای مختلف قوانین مختلفی دارند ، سفر با حیوانات خانگی نیز می تواند از نظر خطوط هوایی متفاوت باشد . بنابراین اطمینان حاصل کنید که قبل از پرواز با حیوان خانگی در هواپیما و ترمینال ، از تمام نیازها و محدودیت ها در این زمینه مطلع شده اید .

 

سعی کنید یک پرواز مستقیم رزرو کنید تا مجبور به مقابله با توقف ها نشوید . انتقال حیوان خانگی از هواپیما به هواپیمای دیگر می تواند استرس زا باشد و احتمال گم شدن این حیوانات خانگی را افزایش دهد.

 

بیشتر بخوانید : فریت بار 

 

علاوه بر این لازم است در رابطه با حمل و نقل حیوانات خانگی در کابین هوایپما یا قسمت انبار هواپیما پرس و جو کنید . زیرا گاهی اوقات ، حمل و نقل حیوانات خانگی کوچکتر مانند پرندگان ، همسترها و خزندگان در کابین مجاز است اما حیوانات خانگی بزرگتر مانند سگ و گربه معمولاً در یک ناحیه پشتی یا قسمت انبار نگهداری و حمل می شوند . بنابراین حتما در رابطه با محیطی که قرار است حیوان خانگی شما تا رسیدن به مقصد در آن نگهداری شود اطلاعات کسب کنید و بپرسید که آیا نیاز به تهیه پتو ، آب یا وسایل بازی برای راحتی حیوان خانگی خود ، وجود دارد یا نه ؟

بهتر است یک جعبه یا کیف حمل و نقل مخصوص و مناسب برای حیوان خانگی خود تهیه کنید تا جا به جایی آن چه در هواپیما و چه در سایر روش های حمل و نقل راحتتر باشد و حیوان خانگی شما نیز در طول سفر احساس راحتی داشته باشد .

بسیاری از کشورها و ایالات قوانین و مقررات خاص بهداشتی ، واکسیناسیون و قرنطینه برای حیوانات خانگی هستند که با مراجعه به وب سایت رسمی سفارت کشور مقصد می توانید این قوانین را بررسی کنید .

بسیاری از کشورها با قرار دادن میکروچیپ در حیوانات خانگی به شما ین اطمینان را می دهند که در صورت گم شدن یا فرار کردن حیوان خانگی ، بتوانید به راحتی آن را پیدا کنید . این میکرو چیپ ها اگرچه قیمت بالایی دارند اما اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را با هواپیما به کشور دیگری بفرستید ، لازم است آن را تهیه کنید.

بیشتر بخوانید : فریت بار به آمریکا

علاوه بر این برای حمل و نقل حیوانات خانگی با هواپیما لازم است مدارک مختلفی از جمله شناسنامه و گذرنامه حیوان خانگی ، فرم مخصوص برای حمل حیوان خانگی زنده ، برگه پرداخت برای حمل حیوان خانگی و گواهی معتبر بهداشتی بین المللی برای حیوان خانگی خود را نیز تهیه و آماده کنید.

به طور کلی هر فرد می تواند ۲  قلاده سگ یا گربه و ۱۰ قطعه پرنده زینتی را از طریق حمل و نقل هوایی به سایر کشورها ارسال نماید.

 

حمل و نقل حیوانات خانگی با هواپیما
حمل و نقل حیوانات خانگی با هواپیما

برای حمل حیوانات با هواپیما با یک شرکت متخصص جابجایی حیوانات خانگی تماس بگیرید

همانطور که برای جا به جایی وسایل منزل و مبلمان باید با شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند همکاری کنید ، برای حمل حیوانات با هواپیما نیز باید به شرکت هایی که به طور تخصصی در زمینه جا به جایی و حمل و نقل حیوانات خانگی فعالیت دارند تماس بگیرید و اینکار را زیر نظر این شرکت ها انجام دهید تا تمام مراحل قانونی اینکار به درستی انجام شود و بتوانید حیوان خانگی خود را در سلامت و ایمنی کامل در کشور مقصد تحویل بگیرید .

IPATA یک انجمن بین المللی حیوانات خانگی و حیوانات اهلی (International Pet and Animal Association) است که به عنوان یک انجمن تجاری غیر انتفاعی از اعضای مستقل بوده و به حمل و نقل ایمن حیوانات خانگی اختصاص داده شده است.

 

بیشتر بخوانید : فریت بار به کانادا

 

روش های حمل و نقل حیوانات خانگی با هواپیما

روش حمل حیوانات خانگی با هواپیما با توجه به قوانین و مقررات هر کشور متفاوت است و میتوانید از چند روش این کار را انجام دهید :

 

  1. استفاده از کد AVIH

در این روش در هنگام رزرو بلیط برای سفر خود درخواستی مبنی بر حمل حیوان خانگی نیز ثبت می کنید و سپس کد AVIH برای شما ثبت می شود و از این طریق برای حیوان خانگی خود نیز بلیط مخصوص میگیرید و برای حمل و نقل حیوان خانگی با هواپیما باید حیوان را به قسمت بار هواپیما تحویل دهید .

 

  1. ارسال حیوان خانگی با کارگو

اگر قصد دارید حیوان خانگی را به تنهایی به کشور دیگر بفرستید باید از خدمات کارگو استفاده نمایید و مشخصات گیرنده حیوان خانگی در کشور مقصد را اعلام نمایید تا در کشور مقصد ، حیوان خانگی شما به گیرنده تحویل داده شود .

روش های حمل و نقل حیوانات خانگی با هواپیما
روش های حمل و نقل حیوانات خانگی با هواپیما

 

چکاپ های لازم برای حیوانات خانگی  قبل از حمل و نقل هوایی

معمولا  مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می کنند که به محض امکان سفر برای حیوانات خانگی ، دامپزشکان خود را در جریان بگذارند زیرا ممکن است برای حمل و نقل حیوانات خانگی با هواپیما مدارک دامپزشکی مختلفی مورد نیاز باشد که باید این مدارک را از دامپزشک درخواست کنید .

 

  • مدارک مربوط به واکسیناسیون ، گواهی نامه ها و آزمایشات
  • داروهای مربوط به پیشگیری از کک در حیوانات خانگی
  • استفاده از گزینه های آرام بخش برای حیوانات خانگی برای کاهش استرس و اضطراب
  • کاشت میکرو چیپ در حیوانات خانگی برای اطمینان از گم نشدن حیوانات در طول مسیر سفر تا کشور مقصد

 

خلاصه مطلب

قوانین و محدودیت های هواپیمایی در هر کشور برای حمل و نقل حیوانات خانگی متقاوت است و اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را با هواپیما به کشور دیگری بفرستید لازم است حتما قوانین و مقررات کشور مقصد را به خوبی بررسی کنید . شما می توانید با همکاری شرکت های حمل و نقل بین المللی مثل شرکت جهان کالا کارگو و تکمیل کردن مدارک دامپزشکی حیوان خانگی خود و فراهم کردن مدارک مورد نیاز برای حمل و نقل هوایی حیوانات خانگی اینکار را به راحتی انجام دهید و حیوان خانگی خود را در سلامت کامل در کشور مقصد تحویل بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *