همه آنچه که باید از حمل و نقل زمینی بدانید:

حمل و نقل کانتینری بار به صورت زمینی هنوز هم در اکثر نقاط دنیا طرفداران خود را دارد. با وجود اینکه حمل و نقل دریایی و ریلی ممکن است راه حل مفیدی برای فواصل طولانی و کالاهای با حجم بزرگ باشند، ولی همه با این موضوع موافقند که حمل و نقل زمینی حتی در سال های آینده نیز حالت قالب حمل و نقل محسوب می‌گردد.

در ادامه مروری کلی بر مزایای حمل و نقل زمینی به منظور کمک به شما برای درک بهتر نیازهایتان در زمینه حمل کالا خواهیم داشت.

حمل و نقل زمینی: روشی قابل اطمینان برای مسیرهای کوتاه و مستقیم

اگرچه این روش در مقایسه با سایر روشهای حمل و نقل آلودگی بیشتریتولید می کند؛ اما حمل و نقل زمینی مناسب ترین راه برای مسیرهای کوتاه و مستقیم است. در این روش بارگیری و تخلیه کالاها در مقایسه با حمل و نقل دریایی یا ریلی بسیار ساده تر انجام می شود.

در نتیجه زمان کمتری صرف می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا کالاهای خود را به سرعت دریافت کنید. حمل و نقل زمینی به طور موثر راه حل مستقیم برای حمل و نقل کالا و محموله های شما باقی می ماند، زیرا این روش یکی از سریع ترین راه های حمل می باشد.

به عبارت دیگر محموله بطور مستقیم از نقطه A به نقطه B و بدون نیاز به تغییر در روش های حمل، جابجا می‌گردد.

این نوع حمل و نقل از نظر وقوع تاخیرهای پیش بینی نشده نسبت به سایر روش های حمل، قابل اطمینان تر می‌باشد. در واقع، وسایل نقلیه جاده ای دارای امکانات بیشتری برای مدیریت برنامه های حمل و نقل هستند. این امر به آنها اجازه می دهد تا به زمان و مکان برنامه های مشخص شده در قرارداد حمل بهتر عمل کنند.

بیشتر بخوانید : انواع روش های حمل و نقل

تنوع و تناسب خدمات در شرایط حمل و نقل جاده ای

به دلیل وجود شرایط و خدمات متنوعی که در این روش حمل وجود دارد، حمل و نقل زمینی یکپارچگی بیشتری نسبت به سایر روش ها دارا می باشد.

ازجمله این خدمات متنوع می توان به مواردی همچون: حمل فله ای کالا، حمل  TL (تریلی با بار کامل – full truckload)، حمل  LTL (بار کمتر از ظرفیت تریلی – less than truckload) اشاره کرد.

این تنوع در خدمات، حمل و نقل زمینی را با تمام نیازهای شما سازگار می‌کند.

انعطاف پذیری: مزیت عمده حمل و نقل زمینی

همانطور که می بینید، حمل و نقل از طریق وسایط نقلیه سنگین مانند کامیون ها در مقایسه با دیگر روش های حمل و نقل انعطاف پذیری بیشتری دارد.

چه از نظر سهولت در شیوه های بارگیری و تخلیه و چه از نظر توانایی انطباق با شرایط جاده (مانند شرایط آب و هوایی و ترافیک)، حمل و نقل زمینی قطعا تمام نیازهای شما را برآورده خواهد کرد.

حمل و نقل زمینی به طور فزاینده ای از مزایای ابزارهای پیشرفته و فن آوری استفاده می کند که موجب کارآمدی بیشتر این روش حمل می شود.

این تکنولوژی این شرکت ها را به پیشرفت های منطقی و غیرقابل انکاری رسانده است، بویژه در ارتباطات و نظارت بر وضعیت حمل کالا بطور لحظه ای (مانند گیرنده های GPS که بروی کامیون های حمل بار نصب می‌شوند و به شما اجازه می‌دهند تا در هر لحظه موقعیت محموله خود را ببینید).

از دیگر مزیت های ارسال بار زمینی این است که شما می توانید با کارشناسان و شرکت های حمل کننده بطور مستقیم ارتباط برقرار  کنید و از این طریق آنها می توانند به شما در فرآیند تصمیم گیری کمک کنند.

ویژگی های حمل زمینی از نقطه نظرات متفاوت

  • هزینه: قیمت مناسب که بسته به مقصد و نوع بار متفاوت است. قیمت ها به طور کلی در مسیرهای کوتاه کم است و حمل کننده ها می‌توانند از گزینه های مختلفی استفاده کنند: کمتر از مقدار کل بار کامیون (LTL) و کامیون کامل (FTL).
  • فاصله: حمل و نقل جاده ای برای حمل و نقل در یک قاره و یا قاره ها نزدیک به هم ترجیح داده می‌شود. برای فواصل کوتاه، زمان کوتاه تری از حمل و نقل ریلی فراهم می کند. علاوه بر این، حمل و نقل جاده ای به راحتی خدمات تحویل درب به درب را ارائه می‌دهد.
  • نوع محموله: در حمل و نقل با روش زمینی طیف متنوعی از کالاها را می توانید حمل کنید.
  • زمان حمل: برای مسیرهای کوتاه این روش بسیار سریعتر از سایر روش های حمل می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.