راهنمای جامع فریت بار

راهنمای جامع فریت بار

راهنمای جامع فریت بار

فریت بار به عنوان یکی از خدمات حمل و نقل بار به سراسر دنیا انجام می‌گیرد. افرادی که قصد مهاجرت یا مسافرت طولانی مدت به کشور های دیگر را داشته باشد می تواند بارهای و لوازم مورد نیاز خود را با استفاده از شرکت های فریت و حمل بار هوایی به کشور مقصد بفرستد در اصطلاح به این نوع بارها که ماهیت تجاری ندارد و نوعی بار خصوصی می‌باشد را فریت بار می‌گویند.

فریت بار مسافر به بار هوایی مسافران گفته می‌شود که از طریق گمرک فرودگاه ها و به صورت غیر همراه و از طریق صدور بارنامه هوایی با هزینه بسیار کمتر نسبت به اضافه بار همراه مسافر به مقصد ارسال گردد.

خود کلمه فریت به معنای بار است. اگر بار به صورت هوایی حمل شود به آن فریت بار هوایی یا بار هوایی گفته می‌شود و به هواپیمای باری فریتر یا هواپیمای باری می‌گویند. عمدتا مسافرین و مهاجرینی که قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند وسایل خود همچون ظروف آشپزخانه ، سرویس های چینی ، لوازم منزل ، لوازم شخصی ، البسه ، کتاب و غیره دارند که نمی‌توانند به همراه خود ببرند و باید از خدمات فریت بار استفاده کنند و فریت بار روشی است که حمل وسایل شما تا کشور و شهر مقصد را با هزینه پایین میسر می‌سازد. بهترین کار جهت اطمینان خاطر؛ تماس با دفتر شرکت جهان کالا کارگو و گرفتن مشاوره از پرسنل این شرکت می‌باشد.

مراحل فریت بار

  • محموله پالت بندی می‌گردد.
  • تشریفات گمرکی محموله جهت فریت بار انجام می‌گردد.
  • جهت فریت بار به مقصد بارنامه شرکت های هواپیمایی صادر می‌گردد.
  • بسته بندی محموله که توسط تیم بسته بندی شرکت جهان کالا کارگو به صورت اصولی انجام می‌گردد.
  • محموله توسط خودروی باری ما به فرودگاه جهت فریت بار حمل می‌گردد.

نحوه بسته بندی مناسب جهت فریت بار هوایی

# بسته بندی بار هوایی مسافر (فریت بار مسافری) به گونه ای باید باشد که از تکان خوردن و حرکت قطعات بار در داخل جعبه ها جلو گیری کند.

# لوازم شکستنی میبایست توسط نایلون حباب دار و ضربه گیرها محافظت گردد.

# فضای داخل جعبه ها می بایست با مواد سبک ضربه گیر پر شود.

# در مورد کالا های حجیم نظیر مبلمان, چوب اسکی و غیره محافظت با چندید لایه فوم و نایلون حباب دار به منظور جلوگیری از اسیب رسیدن به محموله ارسالی می‌بایست بهتر صورت پذیرد حمل قاب عکس و آینه مستلزم قرار گرفتن در صندوق چوبی می‌باشد.

توجه کنید که : ۱- اگر قصد ارسال صندوق چوبی به آمریکا و کانادا را دارید حتما باید سم پاشی شود. ۲- کالا هایی که طبق قوانین بین المللی جزو دسته بندی کالای خطرناک قرار می‌گیرد و تحت شرایط و قوانین خاص بین المللی جهت بسته بندی قرار می‌گیرد.

نحوه محاسبه وزن بار توسط هواپیمایی ها

در صورتی که کالای مسافری و یا تجاری در حمل هوایی دارای ابعاد زیاد نسبت به وزن همان کالا را داشته باشد (کالا هایی با چگالی کم) از طریق فرمول زیر محاسبه می‌گردد.

(طول * عرض * ارتفاع (به سانتی متر) * تعداد بسته ها تقسیم بر عدد ۶۰۰۰ )

معمولا هواپیمایی ها برای اشغال فضای یک متر مربع فضای هواپیما ۷۶۶۶۱ کیلوگرم را مبنای محاسباتی وزن آن کالا قرار می‌دهند.

عوامل زیر در زمان رسیدن کالا به مقصد بسیار مؤثر می‌باشد:
# تعداد پرواز هواپیمایی از کشور مبداء
# رزرو هواپیمایی حمل کننده جهت مسیر مورد تقاضای مسافر
# قوانین ترانزیت در کشور ثالث
# به طور معمول کاالی هوایی بین ۴ تا ۵ روز به مقصد می‌رسد

نحوه تحویل فریت بار مسافری در کشور مقصد:

پس از تماس با هواپیمایی در کشور مقصد ،گیرنده کالا با همراه داشتن مدارک شناسایی می‌تواند نسبت به ترخیص کالای خود در فرودگاه مقصد اقدام نماید.

قوانین انبار داری در کشور های مختلف تابع قوانین شرکتی و کشوری مقصد می‌باشد و هیچگونه ارتباطی با قوانین کشور مبداء ، ندارد. خواهشمند است قبل از ارسال کالای مسافری خود به صورت هوایی از قوانین انبار داری و فرودگاهی در فرودگاه مقصد مطلع گردید.

بهترین روش جست و جوی قوانین فرودگاه مقصد، علی الخصوص قسمت بار و انبار داری در اینترنت می‌باشد.

شرکت جهان کالا کارگو می‌تواند انجام ترخیص کالای شما و همچنین حمل آن به درب منزل و یا دفتر شما در فرودگاه مقصد را به عهده گیرد، در صورت نیاز به این سرویس خواهشمند است در اسرع وقت و چند روز زودتر از موعد فرستادن کالایتان به فرودگاه مبدا با ما تماس گرفته تا مقدمات ترخیص و حمل و اعلام نرخ توسط پرسنل این شرکت انجام گیرد.

 

چگونه می‌توان در هزینه ها صرفه جویی نمود؟

۱- با توجه به تعریف وزن حجمی یا وزن قابل پرداخت در حمل هوایی، حتی المقدور باید از ارسال کالا هایی که چگالی کمی دارند (وزن حجمی آنها کمتر از ۷۶۱ کیلو بر مترمکعب می‌باشد) در تعداد بالا پرهیز کرد.

۲- بسته بندی کالا ها را به گونه ای انجام شود که با حداقل تعداد کارتن بتوان حداکثر وزن بار را در آن جای داد تا از اضافه شدن وزن حجمی به بار جلوگیری گردد.

۳- تا جایی که می‌شود وزن بار را به نقاط تخفیف قیمت مانند ۵۴ کیلو، ۷۶۶ کیلو و غیره نزدیک نمود.

شرکت جهان کالا کارگو تمامی موارد مربوط به بسته بندی کالا و محموله شما را به بهترین شکل و طبق استاندارد های تعریف شده انجام می‌دهد پس اگر می‌خواهید بار خود به گونه ای بسته بندی کنید که کمترین آسیب به بار شما برسد و همچنین در هزینه حمل بار شما صرفه جویی شود با شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید.

اگر در هنگام دریافت بار متوجه آسیب رسیدن به محموله ارسالی شد چه باید کرد؟

توصیه می‌گردد پس از دریافت بار در فرودگاه مقصد و پیش از خارج شدن از فرودگاه، محموله ارسالی توسط تحویل گیرنده کنترل گردد و در صورت آسیب رسیدن به آن جهت دریافت خسارت به دفتر ایرلاین مربوطه مراجعه گردد.

اگر نام و اطلاعات مربوط به تحویل گیرنده کالا در بارنامه اشتباه درج شده باشد چه کاری باید انجام دهید؟

اطلاعات صحیح می‌بایست در اسرع وقت به آژانس حمل کننده اطلاع داده شود تا اصلاحات لازم صورت پذیرد و از تاخیر بیش از اندازه در تحویل بار جلوگیری گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *