محاسبه هزینه اضافه بار چگونه است؟

محاسبه هزینه اضافه بار

هزینه اضافه بار و مقدار بار مجاز توسط شرکت های هواپیمایی هنگام خرید بلیط هواپیما در قسمت “وزن چمدان” توضیح داده شده است. در صورتی که اطلاعات مربوط به محاسبه هزینه اضافه بار و میزان بار مجاز در بلیط پرواز را مشاهده نمی کنید، می توانید با تماس با آژانس مسافرتی خود، محاسبه هزینه اضافه بارو مقدار بار مجاز را بررسی کنید.

در این مقاله توضیح مختصری در مورد محاسبه هزینه اضافه بار و میزان بار مجاز ایرلاین ها داده شده است:

محاسبه هزینه اضافه بار و مقدار بار مجاز توسط خطوط هوایی داخلی

در پروازهای داخلی می توانید حداکثر ۲۵ کیلوگرم بار در کلاس اکونومی حمل کنید. البته این میزان بار در رده های بالای هواپیمایی ایران ایر و ماهان تا ۴۰ و ۵۰ کیلوگرم افزایش یافت.

  • میزان بار مجاز ایرلاین های داخلی برای پروازهای اقتصادی ۳۰ کیلوگرم است.
  • میزان بار مجاز توسط خطوط هوایی داخلی در پروازهای اکونومی ۵ کیلوگرم برای چمدان دستی در پرواز است.
  • میزان بار مجاز ایرلاین های داخلی برای پروازهای بیزینس کلاس یا تجاری ۴۰ کیلوگرم است.
  • میزان بار مجاز ایرلاین های داخلی برای چمدان دستی داخل کابین در پروازهای بیزینس کلاس یا پروازهای تجاری ۷ کیلوگرم است.

محاسبه هزینه اضافه بار در خطوط هوایی خارجی

برای خطوط هوایی خارجی، شما مجاز به چمدان تا ۳۰ کیلوگرم هستید. برخی از خطوط هوایی بار مجاز را به ۴۰ کیلوگرم افزایش داده اند. اما به یاد داشته باشید، اگر می توانید یک چمدان ۴۰ کیلوگرمی حمل کنید، باید آن را به دو قسمت چمدان تقسیم کنید.

اکثر ایرلاین های ایرانی، عربی و ترکیه ای میزان بار مجاز را ۳۰ کیلو اعلام کرده اند، اما برخی از ایرلاین های اروپایی کمتر از این میزان مجاز بار دارند. میزان بار مجاز در بلیط های کلاس اکونومی در این پروازها ۲۳ کیلوگرم است. در صورت حمل بیش از این مقدار باید به ازای هر کیلوگرم هزینه اضافی بپردازید.

محاسبه هزینه اضافه بار در پروازهای بین المللی

برخی از خطوط هوایی در اروپا و برخی از پروازهای داخلی در مالزی و تایلند هزینه بار را از قیمت بلیط جدا می کنند. یعنی می توانید با بلیطی که خریداری کرده اید مقدار مشخصی چمدان را به داخل کابین ببرید.

این بلیط ها برای سفرهای اقتصادی طراحی شده اند و در صورت نیاز به حمل چمدان بیشتر در پرواز، می توانید برای حمل آن تا حداکثر بار مجاز، هزینه ای بپردازید.

تعداد چمدان های دستی در خطوط هوایی ایرانی و خارجی

خطوط هوایی مانند ماهان و ایران ایر حداکثر بار ۳۰ کیلوگرم را برای کلاس اکونومی با ۵ کیلوگرم چمدان دستی در کابین و ۴۰ کیلوگرم چمدان و ۷ کیلوگرم برای کلاس تجاری در کابین پذیرفته اند، در حالی که هواپیمایی اروپایی KLM مجاز به ۲۳ کیلوگرم است.چمدان به وزن ۱ برای کلاس اکونومی و ۲ چمدان ۲۳ کیلوگرمی برای تجارت اعلام کرد.

مسافران قطر ایرویز و امارات در کلاس اکونومی حداکثر ۳۰ کیلو چمدان و ۷ کیلو چمدان دستی، حداکثر ۴۰ کیلو چمدان و ۱۵ کیلو چمدان دستی در کلاس تجاری، حداکثر ۵۰ کیلو چمدان و دو عدد مجاز هستند. ۱۵ کیلو چمدان.

بار مجاز ترکیش ایرلاینز برای کلاس اکونومی یا راحتی ۲۰ کیلو و برای مسافران تجاری ۳۰ کیلو است. در تمامی کلاس های پروازی این ایرلاین مسافران می توانند ۸ کیلو بار به داخل کابین حمل کنند.

هزینه اضافی چقدر است؟

در ایرلاین های ایرانی، مانند هر ایرلاین دیگری، مقصد، وزن و تعداد بسته های بار بر میزان بار مجاز تأثیر می گذارد. گاهی اوقات شکل و ابعاد بسته ممکن است هزینه های اضافی را به همراه داشته باشد.

توجه داشته باشید که حداکثر وزن مجاز هر بسته نباید بیش از ۳۲ کیلوگرم و حداکثر مجموع ابعاد آن از ۱۵۸ سانتی متر بیشتر باشد. به طور متوسط نرخ بار اضافه به ازای هر کیلوگرم معادل ۱% قیمت بلیط در همان مسیر است و مبلغ کامل با توجه به قیمت بلیط، طول پرواز و کلاس پروازی محاسبه می شود.

بیشتر از وزن مجاز است، سپس نیم ساعت زودتر به فرودگاه بروید تا تشریفات پرداخت باعث از دست دادن پرواز یا تاخیر شما نشود.

نکته : اضافه بار و مواردی از این دست از جمله جنبه های جزئی سفر است که شاید خیلی ها به آن توجهی نداشته باشند، اما همین نکته جزئی می تواند باعث ناراحتی شما شود و باعث ایجاد استرس و تنش های غیر ضروری قبل از پرواز شود. حتما به این نکات توجه کنید و بلیط پرواز خود را به طور کامل بررسی کنید.

محاسبه هزینه اضافه بار در پروازهای بین المللی

 

محاسبه هزینه اضافه بار پروازهای داخلی و خارجی

در زیر می توانید هزینه اضافه بار برخی از معروف ترین خطوط هوایی را مشاهده کنید.

۱. هزینه اضافه بار ایران ایر

حد مجاز بار و هزینه اضافی ایران ایر به شرح زیر است:

پرواز داخلی: اکونومی کلاس ۲۰ کیلوگرم و بیزینس کلاس ۳۰ گرم
پرواز بین المللی: کلاس اکونومی ۳۰ کیلوگرم و کلاس تجاری ۴۰ کیلوگرم

هزینه اضافی پروازهای بین المللی ایران ایر به ازای هر کیلوگرم محاسبه می شود. مسافر باید ۱% قیمت بلیط را به ازای هر کیلوگرم بپردازد.

۲. هزینه اضافه بار قشم ایر

محدودیت بار مجاز قشم ایر و محاسبه هزینه اضافه باربه شرح زیر است:
پرواز داخلی: حداکثر ۲۰ کیلوگرم
پرواز بین المللی: کلاس اکونومی ۳۰ کیلوگرم و کلاس تجاری ۴۰ کیلوگرم

نرخ بلیط قشم ایر بر اساس مسیر سفر تعیین می شود.

۳. هزینه اضافه بار ماهانه

محدودیت بار ماهانه و هزینه اضافه بار به شرح زیر است:

پرواز داخلی: اکونومی کلاس ۲۰ کیلوگرم و بیزینس کلاس ۳۰ گرم
پرواز بین المللی: کلاس اکونومی ۳۰ کیلوگرم و کلاس تجاری ۴۰ کیلوگرم

محاسبه هزینه اضافه بارشرکت هواپیمایی ماهان به ازای هر کیلوگرم محاسبه می شود. مسافر باید ۱% قیمت بلیط را به ازای هر کیلوگرم بپردازد.

۴. محاسبه هزینه اضافه بارخطوط هوایی امارات

محدودیت بار مجاز قطر ایرویز و هزینه اضافی به شرح زیر است:

کلاس اقتصادی: ۳۰ کیلوگرم
کلاس تجاری: ۴۰ کیلوگرم
درجه یک: ۵۰ کیلوگرم

محاسبه هزینه اضافه بارخطوط هوایی امارات به ازای هر کیلوگرم و به ازای مسافت یا مقصد محاسبه می شود. این هزینه اضافی بین ۲۰ تا ۵۰ دلار برای هر کیلوگرم متغیر است. مسافران قبل از خرید بلیط باید مقصد و کرایه پرواز خود را بررسی کنند.

۵. هزینه ارسال اضافی خطوط هوایی کاسپین

حداکثر بار و بار اضافی مجاز توسط شرکت هواپیمایی کاسپین به شرح زیر است:

پرواز داخلی: ۲۰ کیلوگرم
پرواز بین المللی: ۳۰ کیلوگرم

اگر یک نوزاد در بین همراهان شما باشد، ممکن است ۱۰ کیلوگرم چمدان داشته باشید. به ابعاد چمدان نیز توجه کنید. اکثر خطوط هوایی اجازه بارگیری با اندازه کلی (طول، عرض و ارتفاع) ۱۵۸ سانتی متر را می دهند.

۶. هزینه اضافه بار در فرودگاه امام

هزینه هر کیلو بار اضافی در پروازهای بین المللی بین خطوط هوایی متفاوت است. شرکت ها هزینه اضافه بار را به دو روش زیر محاسبه می کنند:
به ازای هر کیلوگرم و معادل ۱% قیمت بلیط

چگونه می توانیم هزینه اضافه بار را کاهش دهیم؟

هزینه اضافه بار یکی از دردناک ترین بخش های سفر است. به همین دلیل است که بیشتر مردم به دنبال راه هایی برای حمل ایمن بارهای اضافی با هزینه کمتر هستند.

راه های زیادی برای کاهش هزینه های سفر وجود دارد که یکی از آنها کاهش وزن چمدان است. حجم و وزن بارهای خود را تا حد امکان کاهش دهید. بنابراین تا حد امکان تعداد آنها را کاهش دهید. برخی از اقلام را می توان به عنوان چمدان دستی در هواپیما حمل کرد.

اما مهمترین و بهترین راه حل برای کاهش چشمگیر هزینه حمل بار مازاد، مراجعه به یکی از شرکت های حمل و نقل بار مانند شرکت جهان کالا کارگو است.
شرکت جهان کالا کارگو، یکی از شرکت های متخصص و باتجربه در زمینه اضافه بار به خارج از کشور است که می توانید تمام اقدامات لازم و ضروری برای اضافه بار قطررا به کارشناسان مجرب این شرکت بسپارید و خیالتان از بابت انجام شدن تمام کارها راحت باشد.

خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

از جمله  خدمات و ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
• جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به اضافه بار ، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.