هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر چقدر است؟

اضافه بار قطر

آیا حجم بارهای شما بیشتر از حد مجاز است؟ به دنبال منبعی موثق برای اطلاع از هزینه های اضافی چمدان های قطر ایرویز هستید؟ هر آنچه که دنبال آن هستید، شرکت جهان کالا کارگو در این مقاله به آن پرداخته است. اگر بلیط قطر ایرویز خریده اید، دقیقاً به پشت آن نگاه کنید.

اکثر ایرلاین ها به یک فرمول کلی برای محاسبه هزینه بار اضافی رسیده اند که در پشت بلیط و در قسمت وزن چمدان نوشته شده است. این معادل ۱% قیمت بلیط هر کیلوگرم در بیشتر پروازها است. البته می توانید با تماس با هر آژانس هواپیمایی که می خواهید متوجه شوید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت قطر ایرویز از مبلغ دقیق آن مطلع شوید.

هزینه اضافه بار  هواپیمایی قطر ایرویز چقدر است؟

قبل از اطلاع از میزان هزینه، باید از میزان بار اصلی و قابل حمل در این شرکت مطلع شوید. همانطور که می دانید میزان بار مجاز در اکثر شرکت ها و بارهای قابل حمل متفاوت است. البته با قطر ایرویز، قطعا وضعیت متفاوت خواهد بود. دلیل این امر در ادامه توضیح داده خواهد شد.

قطر ایرویز در تلاش است مسیرهای باربری خود را در سراسر جهان افزایش دهد. این شرکت میزان مجاز محموله های قابل حمل برای ارسال به برخی کشورها را افزایش داده است. اگر مقصد شما یکی از این کشورهاست، توصیه می شود به این قسمت توجه بیشتری داشته باشید. زیرا ممکن است حجم بار شما بیش از حد مجاز نباشد و جریمه ای پرداخت نکنید.

هزینه اضافه بار قطر ایرویز برای کلاس های پروازی:

• کلاس پروازی اکونومی: مسافرانی که قصد سفر با قطر ایرویز در این کلاس را دارند، مجاز به حمل چمدان تا ۳۰ کیلوگرم و اندازه ۳۰۰ سانتی متر هستند.
• کلاس پروازی فرست کلاس: میزان بار مجاز برای مسافرانی که از این کلاس پروازی استفاده می کنند، حداکثر معادل ۵۰ کیلوگرم چمدان به ابعاد ۳۰۰ سانتی متر است.
• بیزینس کلاس: مسافرانی که از کلاس بیزینس استفاده می کنند مجاز به حمل چمدان به ابعاد ۳۰۰ سانتی متر و حداکثر وزن ۴۰ کیلوگرم هستند.

هزینه اضافه بار قطر برای سفر به مسیرهای خاص:

همانطور که کریم در مطالب بالا اشاره کرد، میزان بار قابل حمل در خطوط هوایی قطر برای برخی از مسیرهای خاص متفاوت است. از طرفی هزینه ای که باید برای بلیط بپردازید نیز متفاوت خواهد بود. البته این تفاوت هزینه مستقیماً بر سربار قطر ایرویز تأثیر خواهد گذاشت.

• از آرژانتین به برزیل

در این پرواز، در صورتی که مقدار چمدان بیش از دو چمدان با حداکثر وزن و ابعاد ۳۲ کیلوگرم باشد، از شما خواسته می‌شود که هزینه بار اضافی قطر ایرویز، عمدتاً در کلاس‌های پروازی First و Business را پرداخت کنید. ۱۵۸ سانتی متر ثانیاً اگر از پرواز اقتصادی استفاده می کنید، وزن چمدان از ۲۳ کیلوگرم بیشتر می شود.

• از آرژانتین به کانادا

در پروازهای این مسیر، میزان بار در کلاس های فرست و بیزینس معادل ۳۲ عدد و دو بار چمدان تا سایز ۱۵۸ سانتی متر می باشد. این مبلغ برای پروازهای ۲۳ پوندی کاهش می یابد.

• کازابلانکا و دوحه

مسافران این مسیر تنها در صورتی ملزم به پرداخت هزینه اضافی به قطر ایرویز خواهند بود که از مبالغ ذکر شده در زیر بیشتر باشد. در صورت استفاده از کلاس های بیزینس و فرست پرواز مجاز به حمل حداکثر ۶۰ کیلوگرم چمدان با سایز ۳۰۰ سانتی متر می باشند. برای پروازهای اکونومی میزان این بار برابر با ۴۰ کیلوگرم می باشد.

• آفریقا

در پروازهای این کشور با قطر ایرویز مجاز به حمل تا ۶۰ کیلوگرم چمدان با سایز ۳۰۰ سانتی متر در کلاس های پروازی بیزینس و فرست کلاس هستید که در صورت استفاده از پرواز اکونومی این مقدار به ۴۵ کیلوگرم کاهش می یابد. او انجام میدهد.

بیشتر بخوانید: ارسال  بار به قطر

 

هزینه اضافه بار برای سفر به مسیرهای خاص

چگونگی محاسبه هزینه اضافه بار  هواپیمایی قطر ایروپز:

برای محاسبه هزینه اضافه بار قطر ایرویز، وزن بار در تمام پروازهای خارج از ایالات متحده بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود. اما تعداد بار در مسیرهای پروازی این کشور مهم است.

اگر بخواهیم یک قانون کلی برای اضافه بار قطر ایرویز مشخص کنیم، حداکثر تعداد چمدان و بار ۵ عدد است و وزن کل آنها نباید از ۱۰۰ کیلوگرم بیشتر شود. علاوه بر این، هر بار دارای حداکثر وزن ۳۲ کیلوگرم و حداکثر ابعاد ۱۵۸ سانتی متر است.

شما می توانید هزینه اضافه بار قطر ایرویز را تا ۳ ساعت قبل از پرواز از زمان خرید پرداخت کنید.

چگونه می توانیم هزینه اضافه بار قطر را کاهش دهیم؟

هزینه اضافه بار یکی از دردناک ترین بخش های سفر است. به همین دلیل است که بیشتر مردم به دنبال راه هایی برای حمل ایمن بارهای اضافی با هزینه کمتر هستند. راه های زیادی برای کاهش هزینه های سفر وجود دارد که یکی از آنها کاهش وزن چمدان است.

حجم و وزن بارهای خود را تا حد امکان کاهش دهید. بنابراین تا حد امکان تعداد آنها را کاهش دهید. برخی از اقلام را می توان به عنوان چمدان دستی در هواپیما حمل کرد.

اما مهمترین و بهترین راه حل برای کاهش چشمگیر هزینه حمل بار مازاد، مراجعه به یکی از شرکت های حمل و نقل بار مانند شرکت جهان کالا کارگو است.
شرکت جهان کالا کارگو، یکی از شرکت های متخصص و باتجربه در زمینه اضافه بار به خارج از کشور است که می توانید تمام اقدامات لازم و ضروری برای  هزینه اضافه بار قطر را به کارشناسان مجرب این شرکت بسپارید و خیالتان از بابت انجام شدن تمام کارها راحت باشد.

خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

بیشتر بخوانید: فریت بار قطر ایرلاین

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
• جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی ( ارسال بار با کشتی ) اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر ، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − شش =