۱۱ مرحله نفس گیر برای صادرات زعفران به عمان

صادرات زعفران به عمان

صادرات زعفران یک تجارت پرسود است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. یکی از مراحل صادرات زعفران به عمان یا سایر کشورهای دنیا، تهیه اسناد صادرات زعفران، انتخاب روش حمل و نقل و رعایت اینکوترمز (شرایط بازرگانی بین المللی) است.

برای فروش بین المللی زعفران، صادرکننده زعفران باید محصول را برای صادرات به درستی آماده کند و از قوانین بین المللی صادرات و قوانین صادرات کشور تولید کننده زعفران (به عنوان مثال ایران) آگاه باشد. یکی از موضوعات مهم در این زمینه حمل و نقل زعفران صادراتی است.

برای اینکه اطلاعات بیشتری در رابطه با قوانین و مراحل صادرات زعفران به عمان کسب کنید و با یکی از بهترین و معتبرترین شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل بین المللی آشنا شوید، در ادامه این بخش با ما همراه بمانید.

چه اطلاعاتی در حمل و نقل و صادرات زعفران به عمان است؟

در اینجا فقط به مراحل ارسال زعفران برای خریدار اشاره می کنیم. پس فرض می کنیم مشتری خود را پیدا کرده اید، محصول خود را به درستی و طبق سفارش آماده کرده اید و اکنون می خواهید کالا را ارسال کنید.

به طور کلی یک صادرکننده زعفران هنگام تهیه محصول نهایی باید به نکات زیر توجه داشته باشد:

• کسب اطلاعات لازم در مورد قوانین صادرات گمرکی
• کسب اطلاعات در مورد قوانین واردات کشور مقصد
• آشنایی با اینکوترمز (Incoterms ) فروش
• آشنایی با شرکت های حمل و نقل زعفران و فورواردرها
• کسب اطلاعات در مورد انواع بیمه، حمل و نقل و خطرات مالی
• کسب اطلاعات کامل در مورد پوشش بیمه زعفران و انواع آن

آشنایی با مراحل اصلی صادرات زعفران به عمان

برای اینکه بتوانید صادرات زعفران به کشور مورد نظر خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، لازم است مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

۱- تجزیه و تحلیل زعفران:

بسیاری از خریداران بین المللی زعفران درخواست گزارش تحلیل کیفیت زعفران را از صادرکننده زعفران دارند. صادرکننده زعفران موظف است این اسناد را تهیه و به همراه سایر مدارک به شرکت حمل کننده تحویل دهد. این گزارش برای صادرات زعفران ضروری است.

۲- پیش فاکتور:

صادرکننده موظف است به منظور آشنایی خریدار، با نوع کالای صادراتی و فروشنده آن، پیش فاکتوری حاوی اطلاعات دقیق در رابطه با وزن، قیمت، کشور صادر کننده، کشور وارد کننده و غیره را برای آن شخص، شرکت یا سازمان دولتی ارسال کند. این پیش فاکتورها به زبان انگلیسی هستند و در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرند.

۳- صورتحساب یا فاکتور:

فاکتور سندی است که برای خریدار صادر می شود. این سند میزان معامله و تعداد کالاها یا خدمات مورد معامله را بیان می کند.

۴- لیست بسته بندی یا پکینگ لیست:

در فرآیند حمل کالا، سند دیگری به نام لیست بسته بندی همراه با فاکتور ارائه می شود. این سند یکی از موارد اجباری حمل و نقل کالا در مبادلات بین المللی می باشد که لازم است در هنگام صادرات زعفران به عمان نیز آن را تهیه کنید. لیست بسته بندی شامل مواردی از قبیل نوع اقلام صادراتی، ابعاد بسته بندی، تعداد بسته ها و وزن خالص و ناخالص محصول می باشد.

۵- بارنامه:

بارنامه که به اختصار B/L نامیده می شود، یکی از اسناد مهم در فرآیند حمل و نقل بین المللی بار است. بارنامه دارای سه وظیفه اصلی است:
۱. سندی است که قرارداد حمل کالا را تضمین می کند.
۲. برای دریافت کالا مورد استفاده قرار می گیرد.
۳. دلیل بر مالکیت کالا است.

۶- بسته بندی و تهیه محموله زعفران:

در این مرحله از مراحل صادرات زعفران به عمان، صادرکننده کالاهای مورد توافق را طبق توافق قبلی با خریدار آماده کرده و بر اساس استانداردهای کشور مقصد، بسته بندی می کند تا آماده حمل و نقل زمینی، دریایی یا هوایی باشد.

بسته بندی و تهیه محموله زعفران

۷- قیمت گمرک زعفران (قیمت یا قیمت تمام شده):

کلیه هزینه ها به نرخ روز درج شده و با واحد ارزی مورد معامله پرداخت می شود. ابتدا صادرکننده زعفران باید قیمت (CIF ) یعنی هزینه، بیمه و باربری را بپردازد. قیمت CIF بر اساس اینکوترمز بین المللی است. گمرک کشور صادرکننده نیز از صادرکننده زعفران می‌ خواهد بر اساس این هزینه ‌ها، حقوق گمرکی صادرات زعفران را پرداخت کند. این هزینه شامل موارد زیر هستند:
• قیمت زعفران صادراتی در کشور صادرکننده
• هزینه های بیمه محموله زعفران صادراتی
• هزینه های بسته بندی محموله زعفران صادراتی
• هزینه حمل و نقل محموله زعفران صادراتی به کشور مقصد
• هزینه های افتتاح حساب
• علامت تجاری
• دیگر هزینه ها

۸- دریافت مجوز صادرات زعفران (RCMC) :

برای صادرات زعفران به عمان، صادرکننده کالا باید مجوزهای لازم را از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با صادرات در کشور دریافت کند تا اجازه انجام سایر مراحل برای صادرات زعفران را داشته باشد.

۹- قرارداد با شرکت حمل و نقل:

صادرات زعفران به عمان، معمولاً باید توسط یک شرکت حمل و نقل بین المللی انجام شود. اما به دلیل پیچیدگی قراردادهای حمل و نقل، این قسمت از کار معمولاً بر عهده یک باربری یا فورواردر است.

فورواردر ممکن است خدماتی مانند بیمه یا موارد دیگر را به شما ارائه دهد. حتی می توانید کار حمل زعفران صادراتی از انبار و قرار دادن آن در کانتینر را به فورواردر بسپارید.

۱۰- دریافت گواهی بازرسی
بازرسی باید توسط شرکت بازرسی مورد قبول طرفین انجام شود که معمولا این شرکت ها بین المللی هستند. بعد از انجام بازرسی های لازم، شرکت بازرسی گواهی حمل زعفران صادراتی را صادر می کند که باید برای خریدار ارسال شود.

۱۱- صادرات کالا
در مرحله آخر، شرکت حمل و نقل مجوز ترخیص کالا از گمرک را از صادرکننده زعفران دریافت کرده و پس از بارگیری فرآیند صادرات زعفران انجام خواهد شد.
برای صادرات زعفران ، معمولا از ۳ روش حمل و نقل دریایی ، حمل و نقل هوایی و حمل و نقل زمینی استفاده می شود.

حمل و نقل زعفران در کشتی و از مسیر دریایی ممکن است به صورت فله یا کانتینری و توسط کشتی های باری انجام می شود. که در این صورت، باید بدانید که رطوبت و تلاطم اولین و مهمترین خطر برای محموله زعفران صادراتی هستند.

روش دوم، یعنی حمل و نقل هوایی، معمولا بهترین راه برای صادرات زعفران به عمان یا سایر کشورهای دنیاست که به عنوان پرکاربردترین روش صادرات زعفران نیز معروف است و دلیل آن کم بودن حجم بار و سرعت ارسال است.

اما هر محموله باید بتواند تغییرات ناگهانی فشار هوا و ضربه را تحمل کند.حمل و نقل زمینی، کم استفاده ترین روش حمل زعفران برای صادرات است. این روش عمدتاً به صورت کانتینری و کامیونی انجام می شود و باید به جابجایی و خسارات احتمالی کالا توجه شود.

البته موضوع مهم در حمل و نقل کانتینری، طولانی بودن پروسه حمل بسته های زعفران و احتمال زیاد آسیب دیدن بسته بندی است.

آشنایی با شرکت جهان کالا کارگو

به طور کلی، انتخاب روش مناسب برای حمل و صادرات زعفران به عمان، نه تنها عامل مهمی در استانداردهای صادراتی کالاهاست بلکه به حفظ کیفیت محصول در فرآیند صادرات نیز کمک می کند.

بنابراین اگر به فکر همکاری با بهترین و معتبرترین شرکت فعال در زمینه حمل و نقل بین المللی، هستید، بهترین پیشنهاد این است که شرکت جهان کالا کارگو را دقیق تر مورد بررسی قرار دهید.

خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می‌باشد.

این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات زعفران به عمان، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

 

 

 

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 3 =