با خیال آسوده صادرات ضایعات را به جهان کالا بسپارید :

صادرات ضایعات با جهان کالا کارگو

به طور کلی صادرات ضایعات شامل محصولاتی می شود که کیفیت مطلوبی ندارند و در فرآیند تولید دارای ایراداتی هستند. علاوه بر این، برخی از محصولات به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهند و تبدیل به زباله می شوند. امروزه استفاده از ضایعات و پسماندهای مختلف از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیاز به تخصص دارد. از آنجایی که زباله دارای ترکیبات ارزشمندی است، در بسیاری از صنایع به چرخه تولید باز می گردد و این محصول امکان فروش را دارد. علاوه بر این، بسیاری از ضایعات به عنوان مواد اولیه در تولید محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

زباله ها انواع مختلفی دارند و به چهار دسته کلی زباله های فلزی و غیرفلزی، برق و غیر برق، صنعتی و خانگی تقسیم می شوند. انواع این ضایعات با توجه به کیفیت و نوع آنها به کشورهای مختلف صادر می شود که سود زیادی را نصیب صادرکننده می کند و به همین دلیل افراد زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. پسماند ،یکی از مواردی  است که در زمینه  صادرات به خارج از کشور توجه قرار می گیرد، اخذ مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه است. حتی مجوزهای مربوطه را سازمان حفاظت محیط زیست، آژانس انرژی اتمی و … می دهند. مؤسسات مورد نیاز است.

در ایران انواع ضایعات در بازار داخلی وجود دارد که با توجه به نوع و عملکرد محصول متفاوت است. بازارهای مختلفی در زمینه خرید و فروش این محصولات فعالیت می کنند، اما با توجه به اهمیتی که به کیفیت محصولات داده می شود، این معامله باید توسط پلتفرم های مطمئن انجام شود.

صادرات به خارج از کشور

صادرات ضایعات آهن:

صادرات ضایعات آهن

ضایعات آهن یکی از پر کاربردترین ضایعات موجود در بازار داخلی است که به دلیل ارزش اقتصادی بالا مورد توجه افراد و شرکت های مختلف قرار گرفته است. امروزه در دنیای مدرن، مردم ضایعات فلزی مختلفی تولید می کنند که به جای دور ریختن، باید به چرخه تولید بازگردانده شوند.

از مهم ترین ایران می توان به پاکستان، افغانستان، چین، آلمان و … اشاره کرد. ضایعات آهن را به کشورهای مختلف صادر می کند. ضایعات آهن در بخش‌های مختلف، به ویژه در بخش فولاد استفاده می‌شود. بسته به نوع و استحکام آلیاژ، ضایعات آهن با آلیاژهای مختلف قابل استفاده در ساخت محصولاتی مانند صندلی و مبلمان در بازار موجود است.

توجه داشته باشید که ضایعات آهن ایران از نظر کیفیت به چند نوع تقسیم می شود. برخی از آنها عبارتند از ضایعات روغنی، ضایعات آهن فوق العاده ویژه، ضایعات آهن ویژه، ضایعات آهن درجه یک تا درجه سه. بسته به کیفیت این ضایعات، میلگرد، تیرآهن، مواد اولیه، مفتول، کاریزما کشتی و غیره. در تولید استفاده می شود.

صادرات ضایعات مس:

صادرات ضایعات مس

فلز مس، انعطاف پذیری، مقاومت بالا، عبور جریان الکتریکی، عبور حرارت و غیره. به دلیل خواصی که دارد کاربردهای مختلفی در صنایع دارد. به همین دلیل صادرات ضایعات مس به مقدار زیاد انجام می شود و نرخ ارز برای کشور ما بالاست. یکی از ملاحظات در زمینه صادرات ضایعات مس، نوع محصول صادراتی است. در واقع ضایعات مس، دیگ مسی، لوله، سیم و غیره. از محصولات به دست می آید و نوع محصول در حجم صادرات نقش دارد.

ضایعات مس با توجه به زمان تولید به دو دسته قدیمی و جدید تقسیم می شوند. ضایعات مس جدید دارای رنگ قرمز و درجه خلوص بالاتر از نوع قدیمی است اما ضایعات مس قدیمی رنگ تیره و درجه خلوص کمتری دارد. توجه داشته باشید که ضایعات مس جدید وارد بازار نمی شود و استفاده نمی شود، این ضایعات در حین ساخت محصولات ایجاد می شود. از طرفی ضایعات مس قدیمی نیز در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل خواص آن کاهش یافته و پس از بازیافت وارد چرخه تولید مجدد می‌شود.

صادرات ضایعات زباله های پلاستیکی:

صادرات ضایعات زباله های پلاستیکی

 

یکی از مهم ترین ضایعات مورد استفاده در بخش های مختلف در بازار، زباله های پلاستیکی است. انواع مختلفی از زباله های پلاستیکی در کشور تولید می شود که در اینجا به بررسی آنها می پردازیم:

زباله های کم خطر (PET):

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع زباله خطری برای محیط زیست ندارد و در مقادیر زیاد یافت می شود. انواع زباله های PET عبارتند از بطری های نوشابه، روغن، آب معدنی و غیره که می توانند در چرخه طبیعت بازیافت شوند. یکی از ویژگی های مهم این ضایعات مقاومت بالای آن است که پس از بازیافت می توان از آن در گرانول استفاده مجدد کرد.

ضایعات ثانویه یا پلی اتیلن سنگین:

ضایعات ثانویه یا پلی اتیلن سنگین

این محصولات تیره رنگ بوده و مهمترین کاربرد آنها تولید ظروف محصولات شیمیایی است. این زباله ها خطر کمی برای محیط زیست دارند و بازیافت می شوند و به عنوان مواد اولیه استفاده می شوند. همچنین از ضایعات پلی وینیل کلرید برای تولید لوله پلیکا یا بطری روغن استفاده می شود. این محصولات به دلیل قرار گرفتن در معرض گرما گازهای سمی تولید می کنند و بنابراین نحوه بازیافت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

ضایعات پلی اتیلن سبک:

این ضایعات حاوی پلی اتیلن کم چگالی است و برای ساخت کیسه های نایلونی استفاده می شود. به خاطر داشته باشید که این محصولات به طور کامل قابل بازیافت نیستند و بنابراین بازار معاملات نسبت به سایر محصولات کمتر موفق است.
ضایعات پلی استایرن یا PB: از این ضایعات برای تولید ظروف یکبار مصرف استفاده می شود و بازار تجارت ضایعات پلی استایرن به دلیل پرفروش ترین محصولات کاملاً موفق است. البته به خاطر داشته باشید که قرار دادن این محصولات در نزدیکی گرما منجر به تولید گازهای سمی می شود.

 

فریت بار ضایعات:

فریت بار ضایعات

با کمک شرکت جهان کالا کارگو شما به راحتی میتوانید بار صادراتی خود را به صورت فریت بار به هر کشوری ارسال کنید. در واقع فریت بار ضایعات یکی از راحت ترین روش های صادرات ضایعات به کشور مقصد و وارد کننده است. با تماس با کارشناسان شرکت جهان کالا کارگو میتوانید با مشاوره رایگان درباره فریت بار ضایعات برای صادرات دریافت کنید.

در نهایت

با توجه به کاربرد گسترده ضایعات در صنایع مختلف، افراد و شرکت های مختلفی به صادرات ضایعات ایران مشغول هستند. واردات و صادرات تمامی ضایعات مستلزم رعایت قانون و اخذ مجوزهای مختلف است و سازمان های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند. فراموش نکنید که این محصولات باید در شرایط خاصی بسته بندی، حمل و نقل و بازیافت شوند تا کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کنند.

شرکت جهان کالا کارگو:

شرکت جهان کالا کارگو یکی از بهترین شرکت های صادرات کالا به کشور های مختلف است. در این مقاله درباره نحوه صادرات ضایعات به خارج از کشور توضیح دادیم. اگر قصد صادرات ضایعات به خارج از کشور را دارید میتوانید به راحتی با کمک شرکت جهان کالا کارگو صادرات خود را شروع کنید و به آنچه میخواهید دست پیدا کنید.
خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو:

شرکت جهان کالا کارگو

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
• جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت دریایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات ضایعات، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

2 دیدگاه در “با خیال آسوده صادرات ضایعات را به جهان کالا بسپارید :

  1. سامی میگوید:

    من میخواهم سیلیس کناف بازیافتی به امارت ارسال کنم، لطفاً راهنمایی بفرمائید چه مجوزی باید بگیرم ,۰۹۳۴۷۶۹۸۶۴۲

    • fateme mohamadi میگوید:

      سلام دوست عزیز بهتره با کارشناسانمون تماس بگیرید تا راهنمایی کامل راهنمایی بشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − سه =