بهترین خدمات صادرات به عمان با جهان کالا کارگو + نکات مهم

صادرات به عمان با جهان کالا کارگو

عمان کشوری کوچک و عرب زبان است که در جنوب شرقی ایران قرار دارد. موقعیت استراتژیک جغرافیایی این کشور نزدیک به تنگه هرمز، آن را به یکی از مناطق فعال تجاری خاورمیانه تبدیل کرده است. عمان دارای مرزهای دریایی و زمینی است. دسترسی این کشور به آب های آزاد و روابط قوی سیاسی و نظامی با ایالات متحده، مزایای زیادی برای آن به همراه داشته است.
عمان از طریق مرزهای دریایی خلیج فارس، دریای عرب و دریای عرب و مرز زمینی یمن، عربستان سعودی و امارات با کشورها ارتباط برقرار می کند. علیرغم داشتن ذخایر محدودتر نفت نسبت به اکثر کشورهای حاشیه خلیج فارس، منبع اصلی درآمد سالانه این کشور صادرات نفت خام به سایر کشورها است.  بهتر است مقاله صادرات به خارج از کشور  رانیز بخوانید.

امروز؛ عمان به عنوان یکی از قدیمی ترین و توسعه یافته ترین کشورهای شبه جزیره عربستان، مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی و فعالان اقتصادی شناخته می شود. زیر؛ ضمن تشریح وضعیت اقتصادی  و صادرات به عمان و شرکای تجاری آن، به بررسی روابط تجاری این کشور با ایران و صادرات کالا به عمان می پردازیم و در نهایت به مشکلات و قوانین پیش روی تجار ایرانی می پردازیم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با صادرات به عمان می توانید با شماره تلفن های شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و مشاوره خوبی در این زمینه دریافت نمایید :

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

صادرات به عمان و اقتصاد عمان:

 

صادرات به عمان و اقتصاد عمان

اقتصاد عمان مانند سایر کشورهای حوزه خلیج فارس متکی به ذخایر نفت و گاز است. همین الان؛ حدود ۷۰ درصد از درآمد سالانه عمان از صادرات نفت و گاز طبیعی تامین می شود. عمان از نظر ذخایر نفت در رتبه بیست و دوم جهان قرار دارد و به طور متوسط روزانه یک میلیون بشکه نفت خام تولید می کند.

عمده واردکنندگان نفت و گاز از عمان ژاپن، کره جنوبی و چین هستند. عمان با برقراری روابط مثبت با کشورهای قدرتمندی مانند آمریکا و انگلیس، موفق به جذب سرمایه گذاران خارجی و انعقاد قراردادهای تجاری و همچنین بهبود اقتصاد کشور شده است.

بر اساس آمار رسمی منتشر شده؛ عمان یکی از معدود کشورهای خاورمیانه و منطقه است که نرخ بیکاری بسیار پایین و تورم صفر درصد دارد. در سالهای اخیر؛ کشور عمان با اعطای وام های کلان و تسهیل فرآیند جذب شرکای خارجی، سرمایه گذاران بسیاری را جذب کرده است. این سرمایه گذاران در صنعت، کشاورزی، تجهیزات و غیره در مسقط سرمایه گذاری می کنند. در بخش های مختلف فعالیت می کند.

همین الان؛ عمان قصد دارد چندین مجتمع پتروشیمی و پالایشگاه با مشارکت شرکت نفت کویت برای توسعه مخازن ذخیره نفت خام بسازد.بسیاری از کشورها از موقعیت استراتژیک عمان برای صادرات محصولات خود به کشورهای اروپایی استفاده می کنند. عمان علاوه بر صادرات فرآورده های نفتی در زمینه کشاورزی و شیلات نیز فعالیت می کند که بخش دیگری از درآمد این کشور را تشکیل می دهد.

صادرات و روابط تجاری ایران و عمان:

 

در طول تاریخ و در هر عصری؛ روابط ایران و عمان همیشه بدون تنش و بدون درگیری بوده است. این روابط پایدار باعث شده تا عمان که در بسیاری از موارد نقش میانجی را در منطقه ایفا می کند، تا حدودی اوضاع را کنترل کند و از ادامه اختلافات ایران و سایر کشورهای خاورمیانه جلوگیری کند.

در واقع می توان گفت که؛ در میان تمامی کشورهای حوزه خلیج فارس و مناطق عربی، روابط ایران و عمان هم از لحاظ سیاسی و هم از لحاظ اقتصادی از ثبات نسبی برخوردار بوده است. بر اساس آمار تجارت جهانی؛ میزان روابط ایران و عمان در چند سال اخیر افزایش یافته است. با توجه به این؛ در حالی که ارزش صادرات غیرنفتی ایران به عمان در سال ۲۰۱۷ تقریباً ۳۳۰ میلیون دلار بود، در سال ۲۰۱۸ با جهش قابل توجهی به نزدیک به ۲ میلیارد دلار رسید.

بیشتر کالاها از طریق مرزهای دریایی و با کشتی های باری به عمان صادر می شود. در حال حاضر دو شهرستان بندر جاسک و بوشهر و بندرعباس بهترین مسیر برای صادرات محصولات هستند. بندر خسب در عمان نیز نزدیک ترین مقصد برای دریافت کالاهای ایرانی است.

به دلیل آب و هوای گرم و خشک عمان، این کشور در تولید محصولات غذایی و کشاورزی با مشکل مواجه است. علیرغم فرصت های تجاری ایران در زمینه صادرات میوه و محصولات کشاورزی، اما به دلایل مختلف؛ استانداردهای پایین و بسته بندی نامناسب، صادرات این گونه محصولات نتوانست رضایت مشتریان خارجی را جلب کند. خوشبختانه؛ با اقدامات انجام شده در سال های اخیر این مشکل تا حدودی برطرف شده است.

صادرات مصالح ساختمانی به عمان:

 

صادرات مصالح ساختمانی به عمان

عمان به یکی از مقاصد اصلی صادرات ایران تبدیل شده و اکنون یکی از شرکای تجاری کلیدی ایران به شمار می رود. در سال های اخیر بازار صادرات مصالح ساختمانی به عمان توسعه زیادی یافته و به تجار این امکان داده شده است که این کالاها را به این کشور صادر کنند.

صادرات مواد غذایی به عمان:

علاوه بر آب و هوای خشک عمان که یکی از محدودیت های کشاورزی در این کشور است، عمان نیز از نظر صنعتی چندان توسعه نیافته است. به همین دلیل صادرات مواد غذایی به عمان از طریق ایران روز به روز در حال افزایش است.

صادرات پتروشیمی به عمان:

صادرات پتروشیمی به عمان

 

در سال های اخیر صادرات پتروشیمی به عمان افزایش زیادی داشته است. عمان که فرصت های رشد بالایی را برای کسب و کارهای جدید فراهم می کند را می توان یکی از امن ترین کشورها برای سرمایه گذاری نامید، بنابراین این کشور گزینه مناسبی برای صادرات کالا است.

قوانین و تعرفه های گمرکی:

بر اساس قوانین واردات کالاهای خارجی به عمان، تمامی بازرگانان موظفند از طریق شرکت های ثبت شده در عمان برای تنظیم و اخذ مجوز صادرات کالا آماده شوند. علاوه بر این؛ تجهیزات و وسایل برقی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند نیز باید طبق قانون دارای گواهی وکیل باشند.

نرخ تعرفه گمرکی عمان با توجه به نوع کالا متفاوت است. طبق قوانین تعیین شده توسط اداره گمرک عمان؛ تعرفه صادرات محصولات کشاورزی، میوه جات و خشکبار تقریباً ۷ درصد است. برخی مواد غذایی دیگر از جمله؛ گوشت، چای، گندم، آرد و غیره مشمول هزینه های گمرکی نیستند.

 

شرکت جهان کالا کارگو یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه ارائه خدمات فریت بار و ارسال بار به خارج از کشور است که می توانید تمام مراحل فریت بار  از بسته بندی گرفته تا حمل بار به فرودگاه یا بندر و انجام تشریفات گمرکی و اخذ مجوزهای لازم برای فریت بار را به این شرکت بسپارید و خیالتان از بابت انجام تمام کارهای مربوط به ارسال بار و ترخیص کالا راحت باشد .

فریت بار به عمان:

فریت بار به عمان

 

با کمک شرکت جهان کالا کارگو شما به راحتی میتوانید بار صادراتی خود را به صورت فریت بار به هر کشوری ارسال کنید. در واقع فریت بار به عمان یکی از راحت ترین روش های صادرات به کشور مقصد و وارد کننده است. با تماس با کارشناسان شرکت جهان کالا کارگو میتوانید با مشاوره رایگان درباره فریت بار عمان برای صادرات دریافت کنید.

شرکت جهان کالا کارگو:

شرکت جهان کالا کارگو یکی از بهترین شرکت های صادرات کالا به کشور های مختلف است. در این مقاله درباره نحوه صادرات به عمان توضیح دادیم. اگر قصد صادرات به عمان را دارید میتوانید به راحتی با کمک شرکت جهان کالا کارگو صادرات خود را شروع کنید و به آنچه میخواهید دست پیدا کنید.

خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

شرکت جهان کالا کارگو

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود

• جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید

• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور

• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید

• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا

• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا

• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور

• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری

• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات به عمان ، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *