نکات کلیدی صادرات به قطربا جهان کالا + قوانین و کالاهای مهم

صادرات به قطر با جهان کالا کارگو

قطر یکی از همسایگان جنوبی ایران، مقصد اصلی تجار و صادرکنندگان در سال‌های اخیر است. قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای حوزه خلیج فارس است که در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. اما قطر به دلیل شرایط جغرافیایی مجبور به واردات کالا از کشورهای دیگر است تا بتواند بسیاری از نیازهای غذایی، خوراکی و کشاورزی این کشور را تامین کند.

کشور قطر اغلب با یک شبه جزیره مقایسه می شود. از آنجا که تنها مرز زمینی آن با کشور عربستان سعودی است، بقیه مرزهای آن به دریا باز است. صادرات به قطر بیشتر منابع طبیعی مانند نفت و گاز به ویژه گاز است و غیر از این موارد کالاهای زیادی را وارد کشور می کند.

با توجه به موارد و اطلاعات موجود در مورد قطر، مشاهده می شود که صادرات انواع محصولات کشاورزی و غذایی به این کشور می تواند یکی از بهترین فرصت ها برای تجار و صادرکنندگان ایرانی باشد. بنابراین شناخت نیازهای کشور قطر، شرایط و قوانین آن یکی از اولویت های هر صادرکننده و تاجری است. با ما همراه باشید و در ادامه این مقاله در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با صادرات به قطر می توانید با شماره تلفن های شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و مشاوره خوبی در این زمینه دریافت نمایید :

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

شرایط و مراحل صادرات به قطر:

شرایط و مراحل صادرات به قطر

قطر یکی از کشورهای مهم صادرکننده گاز در جهان؛ اما به دلیل مرزهای زمینی کم کشور با سایر کشورها و همچنین کمبود زمین کشاورزی، قطر به یکی از مقاصد برتر تجار و صادرکنندگان کالا تبدیل شده است.

یکی از مهم ترین دلایلی که بسیاری از تجار ایرانی ترجیح می دهند این کشور را برای صادرات کالاهای خود انتخاب کنند، روابط سیاسی خوب ایران با این کشور است که صادرات کالا به این کشور را نسبت به سایر کشورها با مشکل کمتری مواجه می کند.

صادرکنندگان برای صادرات انواع کالا به هر کشوری ابتدا باید شرایط صادرات کشور مورد نظر را بررسی کرده و تا حد امکان این شرایط را رعایت کنند. یکی از مهم ترین شرایط صادرات به قطر، دانستن زبان عربی، زبان مادری این کشور است.

با این حال می توانید برای این کار از مترجمان متخصصی که در این زمینه کار می کنند نیز بهره مند شوید. شایان ذکر است که زبان دوم پس از عربی در قطر، انگلیسی است و امکان ارتباط با آنها از این طریق و به زبان انگلیسی وجود دارد. علاوه بر اینها، توجه به آداب و سنن، فرهنگ و شرایط سیاسی و اجتماعی قطر بسیار مهم است. مثلاً نظام سیاسی این کشور سلطنتی است و توجه به آن یکی از مهمترین اقدامات است.

چگونه به قطر کالا صادر کنیم؟

چگونه به قطر کالا صادر کنیم

قطر نیز مانند هر کشور دیگری شرایط و قوانین خاص خود را برای واردات کالا به کشور دارد. همانطور که قبلا گفته شد، از آنجایی که کشور قطر زمین های زراعی کمی دارد و از نظر جغرافیایی شبیه یک شبه جزیره است، شرایط حمل کالا به این کشور همیشه از طریق دریا یا هوا فراهم می شود.

نکته بسیار مهم این است که قبل از صادرات به قطر باید شرایط و بازار هدف کالا در قطر بررسی شود. در مراحل بعدی صادرات به قطر، صادرکننده باید مشتری و واردکننده محصول مورد نظر خود را در قطر پیدا کند، بتواند از طریق راه های ارتباطی با آنها برخورد کند و محصول خود را با قیمت مناسب به فروش برساند.

در مراحل بعدی صادرکننده باید محصول خود را به طور مناسب بسته بندی و پلمپ کرده و به واحد حمل و نقل گمرک تحویل دهد.به دلیل کمبود نیروی ماهر در قطر و همچنین کمبود صنایع تبدیلی در این کشور، بسیاری از کارشناسان و صنعت گران خواهان صادرات کالاهای خود به این کشور هستند. بنابراین اطلاع از نحوه صادرات به قطر باید یکی از اولویت های کسانی باشد که به این کشور صادرات دارند.

قوانین گمرکی و ارزی قطر:

قوانین گمرکی و ارزی قطر

یکی از مهمترین دغدغه های صادرکنندگان در صادرات به قطر، قوانین گمرکی قطر و پرداخت مالیات و عوارض کالاهای مورد نظر است. با توجه به روابط خوب سیاسی و اقتصادی قطر و ایران، توافقات زیادی بین این دو کشور منعقد شده و همین امر باعث تسهیل واردات کالا از ایران به این کشور شده است.

قوانین گمرکی قطر به گونه ای است که عوارض و مالیات بر اساس ارزش CIF در قطر تعیین می شود و بنابراین بیش از یک مالیات بر کالاهای وارداتی قابل پرداخت نیست. دانستن قوانین گمرکی قطر صادرات به قطر را آسان کرده و صادرکنندگان به راحتی می توانند هزینه های خود را برآورد کنند.

ایران قرارداد همکاری با نان (پارک علم و فناوری قطر) و بر این اساس منطقه آزاد تجاری در قطر به منظور ایجاد بازار مشترک به منظور افزایش روابط سیاسی و اقتصادی خود با قطر و همچنین گسترش تجارت با قطر امضا کرد. . ) بر اساس آن مالیات و عوارض اضافی گمرکی برای صادرات به قطر حذف شده است.

در سال ۲۰۰۳، کشورهای عضو موافقتنامه همکاری خلیج فارس توافقنامه ای را امضا کردند که در آن همه کشورهای عضو این موافقتنامه حقوق گمرکی یکسانی را برای واردات کالا اعمال می کنند. بر اساس این قرارداد، اگرچه حقوق گمرکی پنج درصد ارزش کالا است، اما در تجارت انجام شده در مناطق آزاد این نرخ لغو می شود.

قوانین ارزی قطر بر اساس استراتژی قطر است و محدودیتی برای ورود و خروج ارز وجود ندارد. هیچ محدودیتی برای نقل و انتقالات داخلی و ارزهای خارجی وجود ندارد و همه این عوامل صادرات به قطر را به یکی از بهترین تجربه ها برای تجار تبدیل می کند.

محصولات صادراتی ایران به قطر:

محصولات صادراتی ایران به قطر

برای اطلاع از فهرست محصولاتی که ایران به قطر صادر می کند، لازم است بدانید که ایران کالاهای مختلفی را به سایر کشورها به ویژه کشورهای همسایه صادر می کند که در بیشتر موارد مواد غذایی، محصولات کشاورزی، اجزای صنعتی و مواد معدنی را به این کشورها صادر می کند.

 

• صادرات محصولات کشاورزی مانند کاه و کلش و سایر محصولات دامی و خوراک آنها

• صادرات انواع معادن و سایر مواد از قبیل سیمان، آهن، گچ

• صادرات مواد معدنی مانند گچ، سنگ آهن و سایر استخراج های معدنی

• صادرات آهن و پروفیل فرآوری شده و انواع ورق های مورد استفاده در انواع بدنه کامیون و خودرو.

• صادرات سایر محصولات غذایی فرآوری شده مانند بیسکویت، کنسرو و سایر غذاهای فرآوری شده

با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد بازار هدف قطر و نیازهای قطر، ثابت شده است که مهمترین فهرست کالاهای صادراتی ایران به قطر عبارتند از:

• صادرات انواع گوشت و مرغ و مرغ

• انواع برنج صادراتی

• صادرات پیاز و سیر و انواع سبزی و صیفی جات

• صادرات انواع وسایل نقلیه برای حمل و نقل افراد و تجهیزات فنی جهت امور تعمیر و نگهداری

• صادرات قطعات هوانوردی مانند هواپیما و هلیکوپتر

• صادرات تجهیزات ارتباطی و مخابراتی

 

شرکت جهان کالا کارگو یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه ارائه خدمات فریت بار و ارسال بار به خارج از کشور است که می توانید تمام مراحل فریت بار ، از بسته بندی گرفته تا حمل بار به فرودگاه یا بندر و انجام تشریفات گمرکی و اخذ مجوزهای لازم برای فریت بار را به این شرکت بسپارید و خیالتان از بابت انجام تمام کار های مربوط به ارسال بار و ترخیص کالا راحت باشد .

 

فریت بار به قطر:

فریت بار به قطر

با کمک شرکت جهان کالا کارگو شما به راحتی میتوانید بار صادراتی خود را به صورت فریت بار به هر کشوری ارسال کنید. در واقع فریت بار به قطر یکی از راحت ترین روش های صادرات به کشور مقصد و وارد کننده است. با تماس با کارشناسان شرکت جهان کالا کارگو میتوانید با مشاوره رایگان درباره فریت بار به قطر برای صادرات دریافت کنید.

شرکت جهان کالا کارگو:

شرکت جهان کالا کارگو یکی از بهترین شرکت های صادرات کالا به کشور های مختلف است. در این مقاله درباره نحوه صادرات به قطر توضیح دادیم. اگر قصد صادرات به قطر را دارید میتوانید به راحتی با کمک شرکت جهان کالا کارگو صادرات خود را شروع کنید و به آنچه میخواهید دست پیدا کنید.
خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

شرکت جهان کالا کارگو

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
• جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات به قطر، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =

تماس سریع