راهنمای جامع صادرات عسل به آلمان + قوانین ۱۴۰۲

صادرات عسل به آلمان

صادرات عسل به آلمان به صورت مستقیم و به صورت محدود انجام می شود اما به طور کلی استانداردهای کشورهای آلمانیی برای واردات عسل کمی سخت گیرانه تر از سایر کشورها است.

صادرات به خارج از کشور بخصوص  عسل  می تواند راه بسیار آسانی برای تجار ایرانی برای رسیدن به بازارهای جهانی باشد. متأسفانه این تجارت با توجه به تحریم های اعمال شده علیه ایران و آثار مخرب آن بر شرایط اقتصادی و تجاری کشورمان امکان پذیر نخواهد بود.

به همین دلیل ایران در تلاش است تا با تجارت با کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه راه را برای فروش عسل و سایر محصولات ایرانی به دنیا باز کند. علاوه بر این، کشورهای آلمانیی سعی می کنند از طریق واسطه ها از ایران خرید کنند و در این میان سود زیادی نصیب کشورهایی می شود که بدون هیچ تلاشی فقط نقش واسطه را بر عهده دارند، مانند عسل.

و علاوه بر سود کلان نیز این نقش جایگاه ویژه ای در بازار جهانی دارد.ایران با توجه به شرایط مساعد جغرافیایی می تواند بستر بسیار مناسبی برای تولید عسل و زنبورداری باشد.به همین دلیل عسل ایران به عنوان یکی از مرغوب ترین عسل های دنیا شناخته می شود و همه ساله کشورهای زیادی برای خرید عسل با ایران تجارت می کنند.

در نظر داشته باشید که صادرات عسل به آلمان چالش های زیادی دارد و برای غلبه بر این چالش ها، تجار ایرانی باید قوانین و شرایط صادرات عسل را به طور دقیق بشناسند. در زیر شرایط و مراحل صادرات عسل را به شما خواهیم گفت. توصیه می کنیم برای اطلاع از این شرایط تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با صادرات عسل به آلمان  می توانید با شماره تلفن های شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و مشاوره خوبی در این زمینه دریافت نمایید :

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

چالش های صادرات عسل به آلمان برای تجار ایرانی

صادرات عسل به المان

صادرات عسل به آلمان مجوزهای خاص خود را دارد. اما این مجوزها به عنوان چالشی در این مسیر تلقی نخواهد شد. یکی از مهمترین مشکلات صادرات عسل به آلمان مشکل زبان است.برای ایجاد ارتباط قوی با مشتریان خود در کشورهای آلمانی، باید یا به زبان های این کشورها مسلط باشید یا از مترجم یا نماینده ای که به آن زبان مسلط است کمک بگیرید.

تقویت زبان در تجارت می تواند موانع زیادی را در این مسیر برای تاجر برطرف کند. زیرا یکی از مهمترین مراحل صادرات هر محصول، بازاریابی آن برای فروش است. شما هرگز نمی توانید اعتماد مشتری را بدون استفاده از زبان آن کشور جلب کنید و بدون اعتماد مشتری، صادرات شما در واقع با شکست مواجه می شود.

بزرگترین مانع صادرات عسل به آلمان مسافت است.همانطور که می دانید ایران در فاصله نسبتاً دوری از کشورهای آلمانیی قرار دارد. این فاصله طولانی بین کشور مبدا و کشور مقصد می تواند هزینه های زیادی را در ارتباط با حمل و نقل بار بر دوش تاجران بگذارد.

البته در تجارت معمولاً سه موضوع بسیار اساسی با موضوع مسافت مطرح می شود که عبارتند از هزینه حمل و نقل، ریسک مربوط به انتقال محموله و احتمال فساد محموله صادراتی مورد نظر.

چالش های صادرات عسل به آلمان برای تجار ایرانی

خوشبختانه در ارتباط با صادرات عسل به آلمان، بحث اختلال در حمل و نقل عسل در دستور کار قرار نگرفته است. از آنجایی که عسل یکی از مواد غذایی با ماندگاری طولانی تری نسبت به سایر محموله های این چنینی است. با این حال ریسک حمل محموله در مسیر صادرات عسل به آلمان و هزینه های ناشی از آن همچنان ادامه دارد.

چالش بعدی هزینه هایی است که تولیدکنندگان و تجار ایرانی برای صادرات عسل به آلمان، بازاریابی صادرات، بسته بندی و عرضه آن به تجار آلمانیی باید بپردازند. همانطور که می دانید تحریم های آمریکا علیه ایران تاثیرات نامطلوبی بر اقتصاد ایران گذاشته است.

علاوه بر این، نوسانات نرخ ارز ناشی از تحریم ها، تورم غیرقابل کنترل و خودداری کشورهای جهان از برقراری روابط تجاری و اقتصادی با ایران، از سوی دیگر کاهش ارزش پول ایران به تنهایی می تواند موثر باشد. پشت تجارت ایران را در مقیاس جهانی خم کنید.

در واقع استاندارد کیفیت نرمال تعیین شده برای صادرات به کشورهای آلمانیی عموما به گونه ای است که ایران برای رساندن محصول خود به این استاندارد باید هزینه های زیادی را متحمل شود و ارز ایران با توجه به ارزش جهانی در دست ایران است. برای همه نوع تاجر، اندازه اندام در بازار عسل جهانی در واقع بسته شده است.

بیشتر بخوانید : صادرات خاویار با جهان کالا

عوامل موثر بر قیمت عسل در آلمان

عوامل موثر بر قیمت عسل در آلمان

 

اگر بخواهیم در مورد صادرات عسل به آلمان خیلی شفاف صحبت کنیم باید به این نکته اشاره کنیم که با توجه به مشکلات ذکر شده، تجارت با آلمان در زمینه صادرات عسل یکی از خطوط فعال در تجارت ایران نیست.

با این حال می توان دلایلی را فهرست کرد که به طور مستقیم و غیرمستقیم بر قیمت عسل در آلمان تأثیر می گذارد. مهمترین عامل تعیین کننده قیمت این محصول کیفیت و تنوع عسل است. طبیعتاً هر چه کیفیت عسل بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

بنابراین نوع و کیفیت عسل موضوعی است که می تواند به نوعی بر قیمت عسل در آلمان تاثیر بگذارد. علاوه بر این، هزینه های حمل و نقل بین المللی، هزینه های گمرکی، هزینه های بازاریابی، هزینه های بسته بندی و غیره. عوامل دیگری از جمله عسل بر قیمت نهایی محموله صادراتی تأثیر می گذارد.

در نهایت باید بگوییم که با توجه به تغییرات قانون صادرات و واردات و نوسانات ارزی مختلف، ارائه قیمت ثابت برای عسل در آلمان عملاً بی فایده خواهد بود. علاوه بر این، کشورهایی مانند چین در زمینه صادرات عسل در سطح جهانی و در سطح وسیع فعال هستند و در تولید و صادرات عسل بسیار فعالتر از کشوری مانند ایران هستند. به عبارت دیگر، قیمت عسل در آلمان ممکن است با توجه به شهر مبدا متفاوت باشد.

فریت بار عسل:

فریت بار

با کمک شرکت جهان کالا کارگو شما به راحتی میتوانید بار صادراتی خود را به صورت فریت بار به هر کشوری ارسال کنید. در واقع فریت بار عسل یکی از راحت ترین روش های صادرات عسل به کشور مقصد و وارد کننده است. با تماس با کارشناسان شرکت جهان کالا کارگو میتوانید با مشاوره رایگان درباره فریت بار عسل برای صادرات دریافت کنید.

شرکت جهان کالا کارگو یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه ارائه خدمات فریت بار و ارسال بار به خارج از کشور است که می توانید تمام مراحل فریت بار  از بسته بندی گرفته تا حمل بار به فرودگاه یا بندر و انجام تشریفات گمرکی و اخذ مجوزهای لازم برای فریت بار را به این شرکت بسپارید و خیالتان از بابت انجام تمام کارهای مربوط به ارسال بار و ترخیص کالا راحت باشد .

 

شرکت جهان کالا کارگو:

شرکت جهان کالا کارگو

شرکت جهان کالا کارگو یکی از بهترین شرکت های صادرات کالا به کشور های مختلف است. در این مقاله درباره نحوه صادرات عسل به آلمان توضیح دادیم. اگر قصد صادرات عسل به آلمان را دارید میتوانید به راحتی با کمک شرکت جهان کالا کارگو صادرات خود را شروع کنید و به آنچه میخواهید دست پیدا کنید.

خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

بیشتر بخوانید : خدمات صادرات چای با جهان کالا

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود.

• جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید.

• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور.

• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید.

• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر آلمانیی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا.

• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای آلمانیی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا.

• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور.

• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری.

• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات عسل به آلمان، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

2 دیدگاه در “راهنمای جامع صادرات عسل به آلمان + قوانین ۱۴۰۲

 1. سیدهادی حسینی میگوید:

  سلام حسینی هستم از زنجان سالانه نزدیک ۵تن عسل تولید دارم ولی به صورت فروش مدون و راحت نمیتونم تو بازار مشارکت کنم راهی هست کمک کنید بی دقدقه فروش داشت فروش مفت نه راحت فروش راحت تشکر

  • fateme mohamadi میگوید:

   سلام دوست عزیز
   اگر قصد صادرات عسل رو دارین بهتره با کارشناسان ما تماس بگیرید راهنمایی تون می کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

تماس سریع