اضافه بار دانشجویی چیست؟

اضافه بار دانشجویی

شرایط مطلوب تحصیلی در بسیاری از کشورهای غربی ممکن است باعث شود که ایرانیان پس از پذیرش از این دانشگاه ها تمایل به سفر و اقامت در این کشورها داشته باشند. بدیهی است که شخصی که به عنوان دانشجو به مسافرت می رود نسبت به یک مسافر معمولی به تجهیزات بیشتری نیاز دارد.

بنابراین نمی توان از او انتظار داشت که با دو کیسه ۳۰ کیلوگرمی مجاز برای هر بلیط پرواز، خود را برای یک دوره آموزشی چند ساله آماده کند. اما قوانین و شرایط اضافه بار هواپیما برای همه مسافران یکسان است و بدیهی است که این موضوع در شرایط عادی می تواند هزینه های زیادی را برای این مسافران به همراه داشته باشد.

به همین دلیل و مخصوصاً به این دلیل که پرداخت این هزینه ها در سفرهای خارج از کشور مقرون به صرفه نیست. برخی از خطوط هوایی شرایطی را ایجاد کرده اند که از آن به عنوان اضافه بار دانشجویی یاد می کنند.

اضافه بار دانشجویی و فریت دانشجویی چیست؟

یک دانشجو معمولاً برای شروع زندگی برای تحصیل در کشور دیگری به ابزارهایی نیاز دارد. طبیعتا تهیه آن در کشور مقصد مقرون به صرفه نیست و اگر باید از ایران حمل شود، مشخص است که این مواد در دو چمدان سایز استاندارد جا نمی شوند و باید به کشور مقصد ارسال شوند.

بنابراین هر وسیله ای که ابعاد و وزن آن بیش از حد مجاز بار مسافر باشد و فرد بخواهد بدون پرداخت هزینه بار اضافی آن را با خود به کشور مقصد برساند، می تواند به عنوان اضافه بار دانشجویی طبقه بندی شود.

البته لازم به ذکر است که دانشجو مجاز به حمل برخی از وسایل در اضافه بار دانشجویی نیست که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اضافه بار دانشجویی و فریت از جهاتی شبیه به حمل و نقل بار غیر ترکیبی است که خریداران بلیط قطار با آن آشنا هستند. این محموله باید در روزهای مشخصی که از سوی شرکت هواپیمایی مربوطه اعلام می شود توسط فرستنده به پایانه بار فرودگاه مبدا تحویل داده شود و همراه با مدارک لازم در مقصد دریافت شود.

برخی از ایرلاین ها که معمولاً با دریافت کارت دانشجویی و تاییدیه دانشگاه محل تحصیل از طریق ایمیل به مسافران خود اجازه حمل بار دانشجویی می دهند، شرایطی را فراهم می کنند که فرد بتواند با هزینه ای کمتر، بار اضافی خود را به عنوان اضافه بار دانشجویی با خود حمل کند.

اما اکثر افراد ترجیح می دهند برای ارسال اضافه بار دانشجویی خود از موسسات معتبر فعال در این زمینه کمک بگیرند. موسساتی که معمولاً محموله دانشجویی یا مهاجر را تحت عنوان حمل و نقل دانشجویی یا مسافر بسته بندی می کنند و مراحل ارسال به کشور مقصد را دنبال می کنند.

به این معنی که علاوه بر خرید بلیط سفر و گرفتن ویزا، از این پس فرد می تواند از دردسر ارسال بار خلاص شود و با پرداخت هزینه بار خود را در کشور مقصد دریافت کند.

لازم به ذکر است که بار دانشجویی بسته به مقصد مسافر می تواند از طریق هوایی، دریایی یا زمینی ارسال شود و کلیه مراحل گمرکی بار باید قبل از سفر مسافر انجام شود.

این روش، روشی ایمن تر، کم دردسر تر، به صرفه تر و معقول تر است. اگر شما یک دانشجوی پذیرش شده هستید و قصد مهاجرت به خارج از ایران را دارید میتوانید با شرکت جهان کالا کارگو، به راحتی وسایل خود را به کشور مقصد بدون هیچ دردسری ارسال کنید. برای این کار با کارشناسان شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید تا دقیق ترین راهنمایی و مطمئن ترین راه را پیدا کنید.

بیشتر بدانید:بارنامه

اضافه بار دانشجویی و فریت دانشجویی چیست؟

اقلام مجاز و ممنوع در اضافه بار دانشجویی

دانشجومی تواند با اخذ مجوزهای لازم از قبیل لوازم منزل، اثاثیه و وسایل شخصی، مواد غذایی جامد، خشکبار، فرش ماشینی کوچک، فرش دستباف، اقلام خصوصی مانند کتاب و بروشور شخصی، پیانو را به همراه داشته باشد.

کشور به عنوان اضافه بار دانشجویی هر چه می خواهید ارسال کنید. این مواد معمولاً توسط شرکت های فرستنده بیمه می شوند تا فرد پس از رسیدن به مقصد با خیال راحت آنها را دریافت کند و یا در صورت بروز حادثه احتمالی خسارت بیمه را بر عهده بگیرد.

به یاد داشته باشید که توجه به این موضوع بسیار مهم است و یک مسافر به همان اندازه که به بیمه مسافرتی اهمیت می دهد باید به این موضوع نیز توجه کند.
همچنین لازم به ذکر است که دانشجو مانند سایر مسافران مجاز به حمل اقلامی مانند عتیقه جات و آثار هنری اصیل، نسخ خطی و سنگی، خوشنویسی، آثار طلا و نقره، سنگ های قیمتی، فرش ممنوع است. بافندگی دستی عتیقه نیست، همه نوع آثار تاریخی و میراث فرهنگی است.

همچنین از حمل سلاح، مهمات و تجهیزات نظامی، شربت، آبلیمو، سرکه و ترشی، مواد اسیدی، ادکلن، لوازم آرایشی و مواد سوزاننده خودداری کند.

هزینه حمل اضافه بار دانشجویی چقدر است؟

قیمت حمل و نقل هوایی اضافه بار دانشجو به ازای هر ۱۰۰ کیلوگرم به کشورهای مختلف متفاوت است. اما آنچه مشخص است این است که این هزینه در مقایسه با پرداخت جریمه به ازای هر کیلوگرم اضافی بسیار ناچیز و از همه لحاظ مقرون به صرفه است.

به همین دلیل مسافر حتی می تواند با خرید بلیط اتوبوس یا قطار بین المللی به کشوری که می رود سفر کند و چمدان خود را به هر مقصدی با هواپیما ارسال کند.

چگونه می توانیم هزینه اضافه بار را کاهش دهیم؟

هزینه اضافه بار یکی از دردناک ترین بخش های سفر است. به همین دلیل است که بیشتر مردم به دنبال راه هایی برای حمل ایمن بارهای اضافی با هزینه کمتر هستند. راه های زیادی برای کاهش هزینه های سفر وجود دارد که یکی از آنها کاهش وزن چمدان است.

حجم و وزن بارهای خود را تا حد امکان کاهش دهید. بنابراین تا حد امکان تعداد آنها را کاهش دهید. برخی از اقلام را می توان به عنوان چمدان دستی در هواپیما حمل کرد.

اما مهمترین و بهترین راه حل برای کاهش چشمگیر هزینه حمل بار مازاد، مراجعه به یکی از شرکت های حمل و نقل بار مانند شرکت جهان کالا کارگو است.

شرکت جهان کالا کارگو، یکی از شرکت های متخصص و باتجربه در زمینه اضافه بار به خارج از کشور است که می توانید تمام اقدامات لازم و ضروری برای اضافه بار قطررا به کارشناسان مجرب این شرکت بسپارید و خیالتان از بابت انجام شدن تمام کارها راحت باشد.

خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود.

• جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید.

• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور.

• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید.

• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا.

• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا.

• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور.

• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری.

• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به اضافه بار دانشجویی ، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰ – ۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱ – ۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱ – ۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ – ۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸ – ۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =