بهترین کشور برای صادرات برنج کدام است؟

بهترین کشور صادرات برنج

امروزه هند بزرگترین صادرکننده برنج در جهان است. این کشور ۷ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۱۶۱ هزار دلار برنج صادر می کند و ۲۸ درصد سهم در بازار جهانی دارد. تایلند با ۵,۵۷۱,۰۲۹ هزار دلار و ۲۱ درصد پس از آن قرار دارد. ویتنام، پاکستان، آمریکا، میانمار، چین، ایتالیا، برزیل و اروگوئه در رتبه های بعدی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، در سال ۱۴۰۱ در گیلان ۷۰۰ هزار تن، مازندران یک میلیون تن، گلستان ۲۴۰ هزار تن و در استان های مرکزی و جنوبی ۴۰۰ هزار تن برنج تولید شده است. برنج ایرانی بی شک یکی از محصولات کشاورزی معروف ایران است که نه تنها در داخل بلکه در خارج از کشور نیز بازار خوبی دارد. صادرات به خارج از کشور برای ایران در این شرایط تحریم ، امکان پذیر است .

در این مقاله با آمار و ارقام بررسی خواهیم کرد که کدام کشورها برنج ایرانی را خریداری می کنند، چه نوع صادرات برنج ایرانی بیشتر است، روند صادرات برنج ایرانی چگونه است و بسیاری موارد دیگر.

به گزارش ایسنا، جالب است بدانید ایران به عنوان صادرکننده خوبی برای این محصول دیده می شود. انواع خارجی از کشورهای همسایه وارد می شود. هدف کشورهای صادرکننده یک محصول خاص، گاه واردات همان کالا برای تامین تنوع مورد نیاز بازار و گاه استفاده از آن برای صادرات به کشورهای دیگر است.

یزدان پناه، مدیرکل مرکز تجارت بین‌الملل و پایانه صادراتی برنج ایران، با اشاره به اینکه محصولات کشاورزی فصلی هستند، گفت: بهتر است مازاد تولید را در همان فصل برداشت در کشور صادر کنیم. و در فصول دیگر به مقدار لازم خرید می شود تا بتوان قیمت را در طول سال کنترل کرد و تولید کنندگان محصولات بیشتر و با کیفیت بهتری تولید کنند.

البته برخی از محصولات برای ایجاد ارزش افزوده و صادرات مجدد به بازارهای دیگر وارد می شوند که در مورد برنج صدق نمی کند. در تصویر زیر کشورهای واردکننده برنج به ایران و سهم آنها در واردات برنج را مشاهده می کنید و همانطور که مشخص است هند بزرگترین صادرکننده برنج به ایران و پس از آن پاکستان است. اگرچه برنج های هندی و پاکستانی در بازار داخلی وجود دارد، اما بدون شک می توان گفت که واردات این برنج بیشتر برای مصرف داخلی است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین کشور  برای صادرات برنج می توانید با شماره تلفن های شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و مشاوره خوبی در این زمینه دریافت نمایید :

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

بازار صادرات برنج ایران:

بنابراین متوجه شدیم که واردات برنج با هدف ایجاد ارزش افزوده و صادرات مجدد انجام نمی شود، صادرات برنج ایرانی تنها از منبع برنج ایرانی تولید شده در مزارع برنج کشور انجام می شود و البته برنج ایرانی منطقاً با توجه به شهرت ایران به برنج مرغوب، بسته بندی و صادرات محصولات از کشورهای دیگر عاقلانه به نظر نمی رسد.

به دلیل تحریم ها، بیشتر محصولات ایرانی از طریق واسطه ها به کشورهای اروپایی و آمریکایی صادر می شود و این کشورها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم برنج ایرانی را وارد می کنند. نام معروف و شناخته شده برنج ایرانی دلیل اصلی و تنها دلیل این اعتماد است.

صادرات برنج به عراق، دبی، عمان و قطر:

 

صادرات برنج به عراق، دبی، عمان و قطر

مقامات ایرانی نام روسیه و همچنین کشورهای عربی و آمریکایی را مهمترین نقاط صادرات برنج ایران اعلام کرده اند. با توجه به فاصله کم ایران با کشورهای عربی و روسیه که از نظر آب و خاک همسایه هستند و روابط خوب این کشورها، صادرات محصولات به کشورهای عربی کار سختی نخواهد بود. به ویژه مقرراتی در دستور کار دولت قرار می گیرد که بدون شک کار صادرکنندگان برنج را تسهیل می کند.

همانطور که بارها اشاره شده است، تحلیل آمار صادرات و واردات مستلزم بررسی روندها است و اعداد به تنهایی نمی تواند معیار مناسبی برای تصمیم گیری باشد. برای پیش بینی آینده بازار برنج باید دید روند واردات این کشورها در سال های اخیر افزایش یا کاهش داشته است؟ تصویر زیر روند صادرات برنج ایران را در سال ۱۴۰۱ نشان می دهد.

محور افقی این نمودار سهم هر کشور از صادرات برنج ایران را نشان می دهد. این بدان معناست که هر چه کشوری بیشتر به سمت راست متمایل شود، سهمش از خرید برنج از ایران بیشتر است. محور عمودی نیز نشان دهنده افزایش سالانه واردات برنج ایرانی برای هر کشور است و هر چه دایره یک کشور بیشتر باشد به این معناست که نسبت به سال های گذشته برنج بیشتری از ایران وارد کرده است.

صادرات برنج به عراق عموماً از طریق زمینی و به کشورهای همسایه از طریق دریا انجام می شود. برای این منظور باید با شرکت های حمل و نقل بین المللی برای ارسال بار خود هماهنگ کنید. در حالی که برخی از این شرکت ها نرخ پایین تری دارند، برخی از آنها با نرخ بالاتری کار می کنند و در ازای آن امکانات رفاهی ویژه ای را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

صادرات برنج ایرانی به کانادا:

 

صادرات برنج ایرانی به کانادا

 

دبیر کمیسیون واردکنندگان و تامین کنندگان برنج تصریح کرد: به طور کلی برنج ایرانی آماده صادرات به روسیه، کشورهای عربی و آمریکایی است. بنابراین صادرات به کشورهای آمریکایی و همچنین روسیه و کشورهای عربی تسهیل می شود و بنابراین کانادا به هدفی مناسب برای صادرات برنج ایرانی تبدیل خواهد شد.
در حال حاضر کانادا بزرگترین مقصد برنج ایرانی است و بیشترین حجم برنج به این کشور صادر می شود. این نشان دهنده ظرفیت این کشور برای خرید برنج از ایران است که طبق جدول زیر ظرفیت افزایش این میزان را دارد.

در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه صادرات برنج به کانادا در زمینه بازاریابی، دسترسی به لیست مشتریان و خریداران، تحقیقات بازار و موارد دیگر، کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره و راهنمایی به شما، دارایی ارزشمند ما هستند. می توانید با شماره تلفن های پایین صفحه تماس بگیرید.

صادرات برنج به آلمان:

 

صادرات برنج به آلمان

 

پس از کانادا و عراق، آلمان که ۱۳ درصد از صادرات برنج ایران را به خود اختصاص داده است، سومین مقصد صادرات برنج ایران است و همچنان ظرفیت صادرات بیشتر را دارد. برنج ایرانی به صورت مستقیم و بدون واسطه به آلمان صادر می شود. روش انتقال می تواند هم زمینی و هم هوایی باشد و این بستگی به شرایط و هزینه ای دارد که شما و مشتری در نظر دارید.

در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه صادرات برنج به آلمان در زمینه بازاریابی، دسترسی به لیست مشتریان و خریداران، تحقیقات بازار و موارد دیگر، کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره و راهنمایی به شما هستند. می توانید با شماره تلفن های پایین صفحه تماس بگیرید.

بسته بندی برنج صادراتی:

 

بسته بندی برنج صادراتی

 

در صادرات محصولات کشاورزی همیشه بهتر است به جای ارسال عمده کالا به کشور مقصد، محصول را با ارزش افزوده بسته بندی و با قیمت بالاتر به فروش برسانید. در بسته بندی برنج صادراتی باید به نکات زیر توجه کرد:

• در وزن های مختلف بسته بندی کنید تا مشتری بتواند با توجه به مقدار مورد نیاز خود خرید کند. برنج به طور کلی در بسته بندی های ۱، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۲۵ کیلوگرمی مصرف می شود.
• مواد بسته بندی باید محکم، بادوام و از نظر کیفی مناسب برای مواد غذایی باشد. مواد مقوای ضخیم نه تنها کیفیت برنج را حفظ می کند، بلکه از نفوذ رطوبت به داخل محصول نیز جلوگیری می کند.
• باز و بسته شدن آسان پس از استفاده؛ به عنوان مثال، مدل های دارای زیپ ممکن است مناسب باشند.
• شکل و ساختار بسته بندی باید برای مشتری جذاب باشد.
• شکل و ساختار بسته بندی باید به گونه ای باشد که جمع آوری و نگهداری بسته ها آسان باشد.
• وزن محصول، اطلاعات تغذیه ای، نام تجاری و لوگو باید در قسمتی از بسته بندی قرار گیرد که به راحتی قابل مشاهده باشد.

همیشه به یاد داشته باشید که بسته بندی مواد غذایی و محصولات خوراکی به ویژه برای مقاصد صادراتی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید مطابق با استانداردهای بسته بندی کشور مقصد انجام شود. برای این کار باید قوانین و استانداردهای کشور هدف را بشناسید.

اما به طور کلی این بسته بندی ها باید به گونه ای باشد که کیفیت غذا را حفظ کرده و از ورود حشرات، باکتری ها، رطوبت و سایر مواد خارجی محافظت کند.
استفاده از بسته بندی های ارگانیک و سازگار با محیط زیست می تواند چیز خوبی باشد و حتی ممکن است مشتریان را تشویق به خرید از شما کند، با در نظر گرفتن علاقه عمومی جهان به حفاظت از محیط زیست.

شرکت جهان کالا کارگو یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه ارائه خدمات فریت بار و ارسال بار به خارج از کشور نیز میباشد است که می توانید تمام مراحل فریت بار را از بسته بندی گرفته تا حمل بار به فرودگاه یا بندر و انجام تشریفات گمرکی و اخذ مجوزهای لازم برای فریت بار را به این شرکت بسپارید و خیالتان از بابت انجام تمام کارهای مربوط به ارسال بار و ترخیص کالا راحت باشد .

فریت بار برنج:

با کمک شرکت جهان کالا کارگو شما به راحتی میتوانید بار صادراتی خود را به صورت فریت بار به هر کشوری ارسال کنید. در واقع فریت بار برنج یکی از راحت ترین روش های صادرات برنج به کشور مقصد و وارد کننده است. با تماس با کارشناسان شرکت جهان کالا کارگو میتوانید با مشاوره رایگان درباره فریت بار برنج برای صادرات دریافت کنید.

شرکت جهان کالا کارگو:

شرکت جهان کالا کارگو یکی از بهترین شرکت های صادرات کالا به کشور های مختلف است. در این مقاله درباره نحوه صادرات برنج به خارج از کشور توضیح دادیم. اگر قصد صادرات برنج به خارج از کشور را دارید میتوانید به راحتی با کمک شرکت جهان کالا کارگو صادرات خود را شروع کنید و به آنچه میخواهید دست پیدا کنید.

خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
• جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریایی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به بهترین کشور برای صادرات برنج، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − دو =