اضافه بار چیست؟ هزینه اضافه بار یکی از دردناک ترین بخش های سفر است

اضافه بار چیست؟

اگر قصد دارید مقدار قابل توجهی چمدان و وسایل را با خود ببرید، لازم است اطلاعات کافی از هزینه بار اضافی برای خطوط هوایی مختلف داشته باشید. به این ترتیب می توانید با وزن کشی بار و در نظر گرفتن میزان بار مجاز در پروازهای بین المللی، هزینه اضافی هواپیما را محاسبه و تصمیم بگیرید.

به این ترتیب احتمالاً پس از محاسبه، تصمیم می گیرید به جای بردن بار آن را با شرکت های حمل و نقل، حمل کنید و در نهایت هزینه کمتری بپردازید.
با ما همراه باشید تا در مورد اضافه بار چیست و قیمت بار اضافی برای هر یک از خطوط هوایی معروف که در ایران پرواز می کنند بیشتر بدانید.

 آیا می دانید هزینه اضافه بار چیست؟

در هر پرواز، مسافران بسته به نوع صندلی و امکانات رفاهی (اکونومی، بیزینس کلاس، فرست کلاس) مجاز به حمل بار مشخصی هستند که معمولاً بین ۲۰ تا ۵۰ کیلوگرم است.

بدیهی است که پرواز گران‌تر با افزایش بار مجاز همراه است و ما انتظار داریم که بار مجاز برای پرواز درجه یک ۵۰ کیلوگرم باشد. البته تنها موضوع مهم وزن نیست، باید قوانین گمرکی در خصوص کالاهای کابین مسافر را نیز بدانید.

حال اگر مسافر بخواهد وزن بیشتری را در پرواز با خود حمل کند، باید در فرودگاه (حداقل ۳-۲ ساعت قبل از پرواز) حضور داشته باشد، کیلوهای اضافی خود را تحویل دهد و قیمت هر کیلو اضافه را در فرودگاه محاسبه کند. اجازه حرکت بگیرید به یاد داشته باشید که باید زمان کافی را برای این کار اختصاص دهید، به خصوص اگر قصد دارید در فرودگاه بیمه مسافرتی بگیرید.

شایان ذکر است که در اکثر پروازهای خطوط هوایی داخلی یا بین المللی شما مجاز خواهید بود که یک کیف دستی کوچک با وزن بین ۵ تا ۷ کیلوگرم در هواپیما ببرید.

هر شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی قوانین خاص خود را در مورد اضافه بار و اضافه وزن و نرخ بار اضافی دارد. به این ترتیب باید اطلاعات کافی در مورد هر یک از آنها داشت و برای حمل بار سنگین تصمیم گرفت.

اضافه بار و مواردی از این دست از جمله جنبه های جزئی سفر است که شاید خیلی ها به آن توجهی نداشته باشند، اما همین نکته جزئی می تواند باعث ناراحتی شما شود و باعث ایجاد استرس و تنش های غیر ضروری قبل از پرواز شود. حتما به این نکات توجه کنید و بلیط پرواز خود را به طور کامل بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه فریت بار

محاسبه هزینه اضافی پروازهای داخلی و خارجی

حالا که متوجه این که اضافه بار چیست شدیم، در زیر می توانید هزینه اضافه بار برخی از معروف ترین خطوط هوایی را مشاهده کنید.

۱. هزینه اضافه بار ایران ایر

حد مجاز بار و هزینه اضافی ایران ایر به شرح زیر است:
پرواز داخلی: اکونومی کلاس ۲۰ کیلوگرم و بیزینس کلاس ۳۰ گرم
پرواز بین المللی: کلاس اکونومی ۳۰ کیلوگرم و کلاس تجاری ۴۰ کیلوگرم
هزینه اضافی پروازهای بین المللی ایران ایر به ازای هر کیلوگرم محاسبه می شود. مسافر باید ۱% قیمت بلیط را به ازای هر کیلوگرم بپردازد.

بیشتر بخوانید: فریت بار ایران ایر

۲. هزینه اضافه بار قشم ایر

محدودیت بار مجاز قشم ایر و محاسبه هزینه اضافه باربه شرح زیر است:
پرواز داخلی: حداکثر ۲۰ کیلوگرم
پرواز بین المللی: کلاس اکونومی ۳۰ کیلوگرم و کلاس تجاری ۴۰ کیلوگرم
نرخ بلیط قشم ایر بر اساس مسیر سفر تعیین می شود.

۳. هزینه اضافه بار ماهانه

محدودیت بار ماهانه و هزینه اضافه بار به شرح زیر است:
پرواز داخلی: اکونومی کلاس ۲۰ کیلوگرم و بیزینس کلاس ۳۰ گرم
پرواز بین المللی: کلاس اکونومی ۳۰ کیلوگرم و کلاس تجاری ۴۰ کیلوگرم
محاسبه هزینه اضافه بارشرکت هواپیمایی ماهان به ازای هر کیلوگرم محاسبه می شود. مسافر باید ۱% قیمت بلیط را به ازای هر کیلوگرم بپردازد.

۴. محاسبه هزینه اضافه بارخطوط هوایی امارات

محدودیت بار مجاز قطر ایرویز و هزینه اضافی به شرح زیر است:
کلاس اقتصادی: ۳۰ کیلوگرم
کلاس تجاری: ۴۰ کیلوگرم
درجه یک: ۵۰ کیلوگرم
محاسبه هزینه اضافه بارخطوط هوایی امارات به ازای هر کیلوگرم و به ازای مسافت یا مقصد محاسبه می شود. این هزینه اضافی بین ۲۰ تا ۵۰ دلار برای هر کیلوگرم متغیر است. مسافران قبل از خرید بلیط باید مقصد و کرایه پرواز خود را بررسی کنند.

۵. هزینه ارسال اضافی خطوط هوایی کاسپین

حداکثر بار و بار اضافی مجاز توسط شرکت هواپیمایی کاسپین به شرح زیر است:
پرواز داخلی: ۲۰ کیلوگرم
پرواز بین المللی: ۳۰ کیلوگرم
اگر یک نوزاد در بین همراهان شما باشد، ممکن است ۱۰ کیلوگرم چمدان داشته باشید. به ابعاد چمدان نیز توجه کنید. اکثر خطوط هوایی اجازه بارگیری با اندازه کلی (طول، عرض و ارتفاع) ۱۵۸ سانتی متر را می دهند.

۶. هزینه اضافه بار در فرودگاه امام

هزینه هر کیلو بار اضافی در پروازهای بین المللی بین خطوط هوایی متفاوت است. شرکت ها هزینه اضافه بار را به دو روش زیر محاسبه می کنند:
به ازای هر کیلوگرم و معادل ۱% قیمت بلیط

بیشتر بخوانید : ارسال بار هوایی و فریت بار فرودگاه امام

محاسبه هزینه اضافی پروازهای داخلی و خارجی

چگونه می توانیم هزینه اضافه بار را کاهش دهیم؟

هزینه اضافه بار چیست؟ یکی از دردناک ترین بخش های سفر است. به همین دلیل است که بیشتر مردم به دنبال راه هایی برای حمل ایمن بارهای اضافی با هزینه کمتر هستند.

راه های زیادی برای کاهش هزینه های سفر وجود دارد که یکی از آنها کاهش وزن چمدان است. حجم و وزن بارهای خود را تا حد امکان کاهش دهید. بنابراین تا حد امکان تعداد آنها را کاهش دهید. برخی از اقلام را می توان به عنوان چمدان دستی در هواپیما حمل کرد.

اما مهمترین و بهترین راه حل برای کاهش چشمگیر هزینه حمل بار مازاد، مراجعه به یکی از شرکت های حمل و نقل بار مانند شرکت جهان کالا کارگو است.

شرکت جهان کالا کارگو، یکی از شرکت های متخصص و باتجربه در زمینه اضافه بار به خارج از کشور است که می توانید تمام اقدامات لازم و ضروری برای اضافه بار قطررا به کارشناسان مجرب این شرکت بسپارید و خیالتان از بابت انجام شدن تمام کارها راحت باشد.

خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود.
جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ می نماید.
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید.
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به اضافه بار ، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰ ۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱ ۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱ ۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ ۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + شش =