از ما بپرسید که صادرات زعفران به کدام کشور بهتر است؟تجارت پرسود

صادرات زعفران با جهان کالا کارگو

شاید از خود تا بحال پرسیده باشید که صادرات زعفران به کدام کشور بهتر است ؟سالانه نزدیک به ۳۳۰ تن زعفران در بازارهای جهانی مبادله می شود که تقریبا مقدار ۸ میلیارد دلار سالانه قیمت زعفران مبادله شده می باشد. تقریبا ۳۱۰ تن از این مقدار را ایران تولید می کند اما فقط ۴۰۰ میلیون دلار از مبلغ کل سهم صادرات ایران می باشد!

علاوه بر ایران کشورهای دیگری هم مثل افغانستان، ایتالیا، هند، کانادا، آمریکا، آفریقای مرکزی، مصر، چین، آلمان، ترکیه، مکزیک و فرانسه هم زعفران را تولید می‌ کنند اما میزان تولیدی در این کشورها هیچوقت زیاد نبوده و از کیفیت پایینی هم برخوردار است.

مشکلات زیادی هستند که باعث این موضوع شده اند، از جمله شیوه صادرات چمدانی زعفران و صادرات به صورت فله ای به کشورهایی که خودشان تولید زعفران ندارند یا بسیار کم تولید می کنند، آن ها خواهان زعفران ایران هستند اما خودشان صادر کننده زعفران شناخته می ‌شوند‌.

عدم وجود کارگاه های بروز بسته بندی زعفران و شناخت نداشتن از بازارهای جهانی و شیوه صحیح بازاریابی در این بازارها مانع صادرات زعفران به شکل بسته بندی و با نام ایران به کشورهای دیگر شده است.

در این مطلب در مورد کشورهای وارد کننده زعفران صحبت کردیم و به راهنمایی افراد صادر کننده برای انتخاب مناسب ترین کشور هدف صادرات زعفران پرداخته ایم.

بیشترین میزان صادرات زعفران به کدام کشور می باشد؟

بیشترین میزان صادرات زعفران به کدام کشور می باشد

زعفران ایرانی به کشورهایی مثل کویت، قطر، امارات، عمان، ژاپن، هنگ کنگ، سنگاپور، هند، سوئیس، نروژ، ایتالیا، آلمان، فرانسه، آمریکا، هلند، ترکیه، فنلاند و چندین کشور دیگر صادر می ‌شود.

از میان کشورهای مقصد صادرات زعفران، اسپانیا و امارات هستند که واردات زعفران را به صورت فله ای و بدون بسته ‌بندی های خرده انجام می دهند. در حقیقت کاری که این کشورها می کنند این است که زعفران فله ای را از ایران تهیه می کنند و در بسته بندی های شیک و زیبا بسته ‌بندی می‌ کنند و با نام کشور و برند خودشان به فروش می ‌رسانند.

کشور اسپانیا سهم بسیار کمی در تولید زعفران دارد اما زعفرانی که با نام این کشور فروخته می شود، بسیار شناخته شده تر از زعفران ایرانی می باشد! راهکار این موضوع راه اندازی کارگاه های فرآوری است. این کار زیاد سخت نیست و تجهیزات خیلی زیادی هم نیاز ندارد.

کشاورزها می توانند با تهیه دستگاه زعفران خشک کن و بسته بندی کردن زعفران های خشک شده اقدام به برند سازی و کسب سود بیشتر از این طریق کنند.

بیشتر بدانید: با شرایط و نحوه صادرات زعفران به اروپا آشنا شوید

بهترین کشورهای صادرات زعفران کدام هستند؟

بهترین کشورهای صادرات زعفران کدام هستند

قبل از انتخاب کشور توصیه ی ما این است که تا آشنایی کامل با مراحل صادرات زعفران پیدا نکردید، اصلا اقدام برای انتخاب کشور نکنید. انتخاب کشور برای صادرات زعفران به این دلیل اهمیت دارد که هر کشور با توجه به شکل استفاده ای که از زعفران دارد مدل مختلفی از زعفران را خریداری می کند.

معمولا از نظر تاجران  صادرات زعفران به کشوری بهتر است  که اقیانوس آبی باشد! یعنی ذائقه ی مردم آن کشور زعفران را دوست داشته باشد اما رقبای کمتری هم، آن کشور را برای صادرات زعفران برگزیده باشند.

مدل بسته بندی مورد نیاز برای صادرات هم اهمیت زیادی دارد و گرایش مردم به بسته بندی ها کاملا متفاوت است. به طور مثال مردم اروپا بیشتر دغدغه محیط زیست را دارند؛ پس بسته بندی هایی که در جهت حفظ محیط زیست باشند و بسته بندی های جنس فلزی را بیشتر می پسندند.

از نظر شیوه مصرف، کشور چین بیشتر برای مصارف دارویی خود از زعفران استفاده می‌ کند پس بیشتر از زعفران های با کیفیت و مرغوب سوپر نگین خرید می کند.

شرایط اقتصادی مردم کشور مقصد صادرات زعفران هم خیلی خیلی مهم است. اگر اکثریت مردم کشور انتخابی شما شرایط اقتصادی مناسبی نداشته باشند به دنبال زعفران هایی با قیمت کم تر هستند؛ پس نوع زعفران صادراتی هم متفاوت می شود.

صادرات زعفران به عراق:

صادرات زعفران به عراق

مردم عراق هم مثل کشور ما بیشتر به علت رنگ و بوی بی نظیر زعفران طرفدار پرو پا قرص آن هستند. مسافت عراق با ایران به نسبت سایر کشورها خیلی کمتر است و البته که عراق و ایران مرز گسترده ‌ای هم دارند که گمرک های متعددی را در خودشان جای داده اند.

قیمت فروش زعفران در کشور عراق با واحد دلار است و بیشتر شهرهایی که از زعفران استفاده می ‌کنند شامل کردستان عراق، نجف کربلا و بغداد هستند.
اگر کشور عراق مقصد اصلی صادرات زعفران شما است باید بدانید در ماه های صفر یا مراسم های مذهبی استفاده بسیار بیشتری از زعفران دارند. علاوه بر گواهی بهداشت برای صادرات زعفران به کشور عراق نیاز به گواهی تطبیق کالا با استانداردهای کشور عراق هم دارید.

صادرات زعفران به عمان:

صادرات زعفران به عمان

زعفرانی که به کشور عمان صادر می شود در صنایع دارویی و بهداشتی آن مورد استفاده قرار می گیرد. در اصل این کشور بیشتر به آنتی اکسیدان ‌های موجود در زعفران توجه می‌ کند پس کیفیت زعفران برای آن ها در درجه اول قرار دارد.واحد ارزی مبادله ای برای خرید و فروش در عمان، ریال است که ارزش آن از دلار هم بیشتر است.

این کشور در تهیه غذا هم از زعفران استفاده می کند به طور مثال دسر مسقطی که در این کشور مصرف بسیار بالایی هم دارد با زعفران تهیه می شود.

بیشتر بدانید : صادرات زعفران به عمان

صادرات زعفران به کشور دبی:

صادرات زعفران به کشور دبی

دبی هم یکی از کشورهای حاشیه ای خلیج فارس است که در نزدیکی ایران قرار دارد و خرید و فروش زعفران در آنجا هم به خوبی انجام می شود.
اکثریت افراد در دبی وضعیت مالی خوبی دارند، پس یکی از کشورهای مقصد صادرات زعفران می تواند دبی باشد.۳ بازار مرشد، بازار کرامه و بازار دیره از بازارهایی هستند که خرید و فروش زعفران در آن ها انجام می ‌شود.

بیشتر بدانید: صادرات زعفران به کشور دبی

صادرات کردن زعفران به ترکیه:

صادر کردن زعفران به ترکیه

ترکیه از کشورهای هم مرز با ایران است. از مزیت های انتخاب ترکیه به عنوان کشور مقصد صادرات زعفران این است که جز اتحادیه اروپا می باشد، به علاوه برای ورود به ترکیه نیازی به ویزا نیست پس یکی از کشورهای هدف برای صادرات، قطعا ترکیه است.

مصرف زعفران بین مردم ترکیه خیلی مرسوم نیست اما در غذاهای مختلفی که در رستوران های ترکی، هندی، عربی و ایرانی این کشور پخته می شود معمولا از زعفران استفاده می ‌کنند.

این کشور اغلب برای توریست هایی که از کشورهای حاشیه خلیج فارس برای گردشگری به ترکیه رفته اند و زعفران خریداری می کنند یک بازار بزرگ ایجاد کرده است.

در ترکیه استفاده ی دیگری که از زعفران می کنند برای صادرات به کشورهای اروپایی است. قیمت فروش زعفران در ترکیه به دلار می باشد. در این کشور برای خرید زعفران بیشتر به بسته‌ بندی آن توجه می ‌کنند.کاپالی چارشی جز بازارهای قدیمی ترکیه است که زعفران، زرشک و چای ایرانی در آن به وفور مبادله می ‌شود.

بیشتر بدانید : صادر کردن زعفرانبه ترکیه

صادر کردن زعفران به ترکیه

ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات زعفران به سوئیس، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

سخن پایانی

خیلی از افراد پس از کشت زعفران سریعا تصمیم به صادرات آن می گیرند. توجه داشته باشید که صادرات مسئله ی بسیار مهمی است اول باید به خوبی با تمامی مراحل صادرات آشنایی داشته باشید.
بازاریابی زعفران هم به تنهایی مقوله خیلی مهمی است. اگر شما تمامی کارهای ممکن را مانند بسته بندی، انتخاب شهر و بررسی بازار هدف انجام دهید اما نتوانید بازاریابی خوبی انجام دهید در نهایت تمام زحمات خود را سوخت کرده اید در نتیجه باید بدانید که صادرات زعفران به کدام کشور بهتر است .

۳/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =