صادرات زعفران به دبی : پرسود + کم ریسک ۲۰۲۳

صادرات زعفران به دبی

صادرات زعفران به دبی در نگاه اول به عنوان یک تجارت سودآور و کم خطر شناخته می شود. صادرات همواره با مشکلات زیادی همراه بوده است. با این حال، صادرات زعفران به دبی یا صادرات هر محصولی به بازاری که قبلاً آن را می شناسیم و رقبای زیادی در آن دارد، ممکن است ایده خوبی برای شروع باشد.

صادرات زعفران به دبی : کم ریسک و سودآور

کشت گسترده، تولید انبوه و قیمت پایین زعفران در ایران باعث شده صادرات آن با حاشیه سود قابل اعتمادی باشد و ریسک صادرات را به میزان قابل توجهی کاهش داده و توجه بسیاری از صادرکنندگان را به خود جلب کند. صادرات این محصول مانند هر محصول دیگری می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. اما سود مطمئن این تجارت همواره توجه تجار صادرات زعفران در ایران را به خود جلب کرده است.

فریت بار به دبی

راه حل هایی وجود دارد که می تواند بهترین نتایج را برای صادرکننده برای شروع یا ادامه فعالیت در این بازار به دست آورد.یکی از راه های مهم برای کاهش ریسک صادرات زعفران، شناخت بازار جهانی است. در این میان کشورهایی با فرهنگ غذایی مشابه بهترین مقصد برای صادرات با فریت بار زعفران هستند. نام امارات متحده عربی در میان برترین کشورهای واردکننده زعفران است . صادرات زعفران به دبی یکی از سودآورترین صادرات در زمینه مواد غذایی محسوب می شود. گرانی زعفران در دبی، فرهنگ غذایی عربی، شناخته شدن این محصول در دبی و… در دبی نیز بسیار محبوب است.

بزرگترین صادرکنندگان زعفران به دبی

اول از همه، شما باید رقبای خود را بشناسید. آشنایی با بزرگترین صادرکنندگان زعفران به دبی به شما کمک می کند تا قبل از شروع کار با رقبا و همچنین بازار فروش به درستی آشنا شوید. در حالی که اسپانیا، افغانستان، هند، یونان، ایتالیا، مراکش و چین از مهمترین صادرکنندگان زعفران در جهان هستند. اما باید بدانید که بیشترین سهم از بازار صادراتی دبی متعلق به اسپانیا و افغانستان است و اروپا در رتبه دوم قرار دارد.

اما نباید بزرگ ترین و قوی ترین حریف را فراموش کرد. ایران به یاد داشته باشید که ایران بزرگترین تولید کننده و صادرکننده زعفران در جهان است. بنابراین شانس بالایی برای حضور در این بازار با عنوان ایران دارید. چرا که رقبا پیش شما هستند و سال هاست که برای مشتریان ارزشی ایجاد کرده اند تا زعفران ایرانی را بشناسند.پس برای اینکه در بازار زعفران دبی به عنوان یک محصول جدید، یک محصول ایرانی شناخته شوید.

ابتدا باید ارزش جدیدی ایجاد کنید. ارزش از مزیت رقابتی شما. به خاطر داشته باشید که رابطه منطقی بین کیفیت و قیمت ممکن است تا حدودی حضور شما را در بازار جبران کند، اما مزیت رقابتی صادرات زعفران به امارات به قیمت و کیفیت ختم نمی شود.

به عنوان یک ایده شروع برای ایجاد ارزش جدید، بسته بندی ممکن است یک گزینه مناسب باشد. بسته بندی و ارائه محصول را می توان به عنوان یک مزیت رقابتی مهم در کشورهای مصرف کننده و لوکس در نظر گرفت. بنابراین، خلاقیت بسته بندی، ارائه و تبلیغات را در ایجاد ارزش برای مشتریانی که با دبی تجارت می کنند، دست کم نگیرید.

مراحل صادرات زعفران به دبی

در این قسمت به معرفی و توضیح مراحل صادرات زعفران می پردازیم.

انتخاب بهترین زعفران صادراتی

زعفران تقریباً در بسیاری از مناطق ایران کشت می شود، اما قطعاً کیفیت آن در هر منطقه یکسان نیست. کیفیت اصلی ترین عاملی است که برای صادرات زعفران به دبی باید همیشه حفظ شود.

به یاد داشته باشید، کیفیت مزیت شما در این تجارت نیست. برعکس، مهم ترین ابزار برای بقای برند شماست.آنچه می تواند به شما در راه اندازی کسب و کار زعفران در دبی کمک کند برقراری رابطه مناسب بین کیفیت و قیمت است. این کار می تواند به شما کمک کند تا مدتی در بازار شناخته شوید و زنده بمانید.

بسته بندی و خلاقیت

در این مرحله باید از تمام توان و خلاقیت خود استفاده کنید تا محصول خود را از طریق بسته بندی متمایز کنید. به یاد داشته باشید که بسته بندی می تواند یکی از مهم ترین تبلیغات محیطی برای برند شما باشد و در نتیجه تا حدودی هزینه های بالای بسته بندی را جبران کند. همیشه به خاطر داشته باشید که بسته بندی یک محصول با مشتریان عمومی از همان ابتدا برای برند شما هویت ایجاد می کند.

گواهی بگیرید

زعفران یک ماده غذایی است، بنابراین قوانین و حساسیت های سختی در خصوص صادرات این محصول مانند سایر مواد غذایی وجود دارد. در وهله اول اقدام اخذ گواهی بهداشت و استاندارد اساسی ترین اقدام برای صادرکننده است.

برای این منظور، سازمان غذا و دارو، وزارت بهداشت و غیره. همه این کارها را باید با مراجعه به مراجع ذیربط پیگیری کنید، نیاز به کارت بازرگانی دارید که ما با مراحل مختلف داریم. در مقاله اخذ کارت ویزیت مورد بحث قرار گرفت. با این حال، مانند هر صادراتی، قوانینی در گمرک و وزارت صنعت و معدن به ثبت رسیده است و باید همه آنها را در نظر بگیرید.

صادرات

در این مرحله فرآیند فروش در کشور مقصد با ارائه کارت بازرگانی، ترخیص کالا از گمرک و صادرات کالا آغاز می شود. از این لحظه به بعد فرآیند صادرات به مرحله بازاریابی و فروش خواهد رفت. فراموش نکنید که یکی از مهم ترین عوامل فروش موفق، نحوه قیمت گذاری است. بنابراین، کنترل قیمت های ساخته شده توسط رقبا به شما کمک زیادی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید : صادرات زعفران به آلمان

مراحل صادرات زعفران به دبی

قیمت زعفران در دبی در سال ۲۰۲۳

قیمت گذاری علاوه بر قیمت نهایی محصول به تعرفه گمرکی صادراتی نیز بستگی دارد. علاوه بر این شرایط، بازار و تقاضای مشتری در کشور هدف نیز از عوامل بسیار مهم در صادرات است. قوانین و قیمت گذاری در دبی در سال ۲۰۲۳ به گونه ای است که میانگین قیمت زعفران در دبی حدود ۱۲۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در هر کیلو است. کیفیت عامل تعیین کننده قیمت است و قرار گرفتن در دو طرف این طیف و حجم فروش با تلاش هر برند برای موفقیت رابطه مستقیم دارد.

تجارت چمدانی به دبی (مقدار مجاز زعفران )

با توجه به قوانین فوق، اگر ارزش قیمت کالایی بیش از ۸۰ هزار دلار باشد، کالای تجاری محسوب می شود. کالای همراه مسافر مشمول مفاد ماده ۳۲ آیین نامه اجرایی قانون واردات و صادرات و آیین نامه مسافر ورودی می باشد.

در واقع می توان گفت صادرات قانونی کالا در حجم تجارت چمدانی زعفران به دبی  است. میزان مجاز این روش حمل کالایی مانند زعفران حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم زعفران می باشد. لازم به یادآوری است که می توانید زعفران را به صورت عمده تهیه و صادر کنید یا در چمدان خود بسته بندی کنید.

اما روش دیگر برای صادرات زعفران به دبی استفاده از شرکت های حمل و نقل کالاست. شرکت جهان کالا کارگو با خدمات ارسال بار و کالا، همچنین خدمات صادرات کالا به کشور های دیگر را دارد. یکی از این کشور ها دبی است.

شما می توانید از محموله هوایی برای حمل بار و حتی محموله های کوچک در حالت بار و صادرات استفاده کنید. خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

چگونه در دبی زعفران بفروشیم؟

دبی یکی از خریداران برتر محصولات کشاورزی از جمله زعفران ممتاز ایرانی در جهان است. قیمت زعفران در امارات به درهم محاسبه می شود. هر شخص حقیقی یا حقوقی که دارای کارت بازرگانی یا مجوز از وزارت بازرگانی باشد می تواند زعفران را در دبی بفروشند.

اما در میان آنها کسانی هم هستند که بدون گواهینامه رانندگی و کارت بازرگانی به یک تجارت کوچک به نام تجارت مسافرتی یا چمدان مشغول هستند که اطلاعات کمی از بازار دارند و آمار و فقط یک چمدان می دانند.

سرشناسان برخی از کشورها مخالف این تجارت بودند و قوانین سختگیرانه ای را برای صادرات زعفران از این طریق وضع کردند، اما متاسفانه برخی از سرشناسان همان کشور این روش را برای کسب ارز به کشور مناسب می دانند. اعتقاد بر این است که ورود کشوری و غیرکارشناسی در این زمینه باعث افزایش صادرات زعفران خواهد شد.

یشتر بدانید: شرایط و نحوه صادرات زعفران به اروپا

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات زعفران به دبی، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰ – ۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱ – ۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱ – ۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ – ۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸ – ۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

۳.۶/۵ - (۷ امتیاز)

2 دیدگاه در “صادرات زعفران به دبی : پرسود + کم ریسک ۲۰۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =

تماس سریع