تجارت پرسود صادرات زعفران به ژاپن با جهان کالا کارگو!

صادرات زعفران به ژاپن با جهان کالا کارگو

ژاپن به دلیل جمعیت زیاد و منابع طبیعی بسیار محدود، ظرفیت بازار مهمی را به عنوان کشور مقصد صادراتی دارد. در واقع مهمترین منبع تامین نیاز داخلی ژاپن واردات محصولات مختلف است.

به همین دلیل این کشور که قدرت خرید بالایی دارد و اهمیت ویژه ای برای فرآورده های گیاهی دارویی قائل است، یکی از کشورهای هدف صادرات زعفران محسوب می شود. در ادامه با عوامل تاثیرگذار بر صادرات زعفران به ژاپن  آشنا می شوید.

زعفران در ژاپن برای مصارف دارویی و غذایی استفاده می شود. ژاپن به عنوان یکی از بزرگترین قدرت های اقتصادی جهان و دومین قدرت اقتصادی آسیا، یکی از مهم ترین و سودآورترین گزینه ها برای صادرات به عنوان کشور مقصد است.

قیمت زعفران در ژاپن با توجه به عوامل مختلفی مانند کیفیت محصول، نوع زعفران، نوع بسته بندی، نوع گواهی سلامت، شهرت و قدرت برند شرکت ارائه دهنده و روش بازاریابی تعیین می شود.

عوامل موثر بر صادرات زعفران به ژاپن:

عوامل موثر بر صادرات زعفران به ژاپن

اگرچه زعفران در بسیاری از کشورهای آسیایی کشت می شود. با این حال محصول زعفران ایران همچنان جایگاه ویژه ای در جهان دارد. اما صادرات موفق زعفران به کشورهای دیگر نیازمند شرایط خاصی است.

درک صحیح از خریداران محصول و مراحل صحیح بازاریابی رمز داشتن یک صادرات موفق است.صادرات زعفران به ژاپن معمولا به صورت عمده انجام می شود. راه صادرات زعفران به ژاپن معمولاً از طریق هوایی است.

روند طولانی صادرات زعفران به ژاپن از طریق زمینی باعث شده تا این مسیر برای صادرات زعفران به این کشور عملاً بلااستفاده باشد. ضمناً در مورد صادرات زعفران به ژاپن از طریق دریا باید به رطوبت بالای کشتی و مسیر کشتیرانی توجه شود.

اما روش دیگر برای صادرات زعفران به ژاپن استفاده از شرکت های حمل و نقل کالاست. شرکت جهان کالا کارگو با خدمات ارسال بار و کالا، همچنین خدمات صادرات کالا به کشور های دیگر را دارد. یکی از این کشور ها ژاپن است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با ارسال بار به ژاپن

نکات مهم در روابط اقتصادی با ژاپن

ژاپنی ها از جمله جوامعی هستند که “وقت شناسی” یکی از اصول اخلاقی برجسته است. به همین دلیل حذف زمان تعیین شده در خصوص قرار یا جلسه از پیش تعیین شده را نمی پذیرند. در نتیجه باید با زمان تعیین شده با آنها کاملاً دقیق بود.

همچنین لازم به ذکر است که ژاپن به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا نسبت به کیفیت و سلامت محصولات بسیار حساس است. به همین دلیل توجه به اصول و استانداردهای صادراتی و اخذ گواهی های بهداشتی لازم بسیار حائز اهمیت است.

معمولاً گواهینامه های مورد نیاز توسط تجار ژاپنی اعلام می شود. در این میان گواهی سیب سلامت و تاییدیه وزارت بهداشت از مهمترین گواهینامه ها می باشد.

نوع بسته بندی محصول نیز تاثیر زیادی در پذیرش آن از سوی خریدار دارد. در میان محصولاتی که ژاپنی ها در مورد آنها کنجکاو هستند، اطلاعاتی در مورد بسته بندی زعفران وجود دارد. این اطلاعات باید به راحتی قابل خواندن باشد و اطلاعات روی بسته نباید در طول سفر حذف شود.

بیشتر بخوانید : صادرات زعفران به ترکیه

هزینه خرید یک کیلو زعفران در ژاپن چقدر است؟

هزینه خرید یک کیلو زعفران در ژاپن چقدر است

قیمت زعفران در هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است.
در برخی از کشورها هر کیلو تا ۲۰۰۰ دلار و در برخی کشورها تا ۸۰۰۰ دلار فروخته می شود. اما در بازار ژاپن که یکی از بهترین بازارها برای تجارت زعفران است، با چند واسطه بالاخره به ۱۲۰۰۰ دلار می رسد. البته قیمت زعفران در ژاپن نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد، به عنوان مثال:

• قدرت برند شرکت ارائه دهنده
• روش بازاریابی
• کیفیت محصول (ارگانیک، غیر ارگانیک، درجه ۱، ۲ و …)
• نوع زعفران (سوپر نگین، نگین، سرگل، پوشال
• نوع بسته
• نوع گواهی سلامت

بازار زعفران توکیو چگونه است؟

ژاپن در سال ۲۰۱۰ سومین قدرت اقتصادی جهان (پس از آمریکا و چین) و دومین قدرت اقتصادی جهان از این نظر بود. . اکثر زعفران هایی که به ژاپن ارسال می شوند باید دارای صلاحیت های خاصی باشند و از نظر گواهی های آزمایشگاهی نیاز به تاییدیه های خاصی است.

شما می توانید از محموله هوایی برای حمل بار و حتی محموله های کوچک در حالت بار و صادرات استفاده کنید. خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

 

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

شرکت جهان کالا کارگو

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

بیشتر بدانید: خدمات فریت بار

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات زعفران به ژاپن، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =

تماس سریع