آشنایی با انواع ارسال بار به خارج از کشور

نحوه ارسال بار به خارج از کشور

گاهی اوقات ممکن است ارسال بار به خارج از کشور کمی دلهره آور به نظر برسد اما این فرایند بسیار شبیه حمل یک بسته در داخل کشور است . اگرچه تفاوت های قابل توجهی در نحوه و روش انجام کارهای تحویل و گزینه های ارسال وجود دارد ، اما روند کلی حمل و نقل مشابه است .

ما اینجا هستیم تا برخی از ابهاماتی که در رابطه با حمل و نقل بین المللی وجود دارد را برطرف کنیم و اطلاعات کلی و مفیدی را در این رابطه در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم . در زیر به مراحل و روش هایی که برای ارسال بار  وجود دارد ، اشاره کردیم . با ما همراه باشید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید .

 

چگونگی نحوه ارسال بار به خارج از کشور:

برای اینکه محموله و بار شما کاملا قانونی و ایمن به خارج از کشور ارسال شود باید مراحلی که در زیر نام بردیم را به ترتیب انجام دهید تا بار شما در زمان مناسب و بدون ایجاد مشکلاتی در گمرک به کشور مقصد برسد :

۱- از قانونی بودن کالاها و بار خود برای ارسال به خارج از کشور اطمینان حاصل کنید:

کشورهای مختلف دارای قوانین مختلفی برای ارسال و دریافت کالا هستند و باید قبل از ارسال در رابطه با قوانین و ممنوعیت های ارسال کالا و بار به کشور مقصد خود اطلاعات لازم را کسب کنید و سعی کنید هیچ کدام از کالاهای ممنوعه را در بار و محموله ای که قرار است به خارج از کشور بفرستید ، نداشته باشید . گاهی اوقات هم لازم است مجوزهای لازم را دریافت نمایید .

۲- یک کارگزار گمرکی متخصص و حرفه ای انتخاب کنید:

کارگزاران کمرگی که به شما کمک میکنند تا بار و محموله ای که قرار است به خارج از کشور ارسال کنید بدون هیچ گونه تاخیر یا توقف ، از گمرک ترخیص شود و تمام مراحل قانونی و مورد نیاز برای ارسال بار به خارج از کشور را نیز به درستی انجام خواهند داد و اگر مشکلی وجود داشت ، کارگزار انتخابی شما از طرف شما ، این مشکلات را برطرف خواهد کرد .

شرکت جهان کالا کارگو یکی از شرکتهای معتبر و حرفه ای در زمینه فریت بار و کارگو به خارج از کشور است که میتوانید خدمات حمل و نقل بین المللی را با همکاری این شرکت و با مقرون به صرفه ترین هزینه انجام دهید .

بیشتر بخوانید: تفاوت فریت بار با کارگو در چیست؟

طی کردن این مراحل در گمرک برای ارسال بار به خارج کشور

۳- اطلاعات مهم را جمع آوری کنید:

قبل از ایجاد اسناد کمرگی و دریافت برچسب حمل و نقل بین المللی باید اطلاعات کافی برای پاسخ به برخی از سوالاتی که نمونه آن را در زیر اشاره کردیم را کسب کنید :

  • هدف از ارسال بار به خارج از کشور چیست ؟
  • آیا باری که ارسال می کنید حاوی کالا و وسایل شخص است و یا قصد ارسال اسناد و مدارک دارید؟
  • ارزش کالاهایی که برای ارسال به خارج از کشور در نظر گرفتید چقدر است ؟
  • کالاها و باری که می خواهید به خارج از کشور ارسال کنید در کدام کشور تولید شده اند ؟
  • آیا کد کالاها و بار شما در سیستم هماهنگ شده و کد HTS را دریافت کرده اید ؟
  • میزان عوارض و مالیات بار و محموله خود را برآورد کرده اید ؟
  • چه کسی قرار است بار و محموله شما در کشور مقصد تحویل بگیرد ؟
  • چه کسی هزینه حمل و نقل و عوارض و مالیات را پرداخت می کند ؟

۴- اسناد گمرکی مورد نیاز را آماده کنید:

رایج ترین سند بین المللی برای کالاهایی که قرار است به خارج از کشور فرستاده شوند ، فاکتور تجاری است . این فاکتور اطلاعات لازم را به مقامات گمرکی ارائه می دهد ، که به آنها کمک می کند تا ارزیابی کنند که آیا کالا می تواند به داخل یا خارج از کشور جابجا شود و در صورت وجود هرگونه کنترل مورد نیاز است و همچنین برای تعیین عوارض و مالیات نیز کمک کننده خواهد بود .

از دیگر اسناد مورد نیاز برای ارسال بار به خارج از کشور میتوان به گواهی مبدا و لیست بسته بندی یا پکینگ لیست اشاره کرد .

۵- ایجاد برچسب حمل و نقل بین المللی یا صدور بار نامه:

برای اینکه برچسب حمل و نقل بین المللی یا بارنامه شما کاملا قانونی و درست باشد لازم است اینکار را به شرکتهای حمل و نقل بین المللی مثل شرکت جهان کالا کارگو بسپارید . برای صدور بارنامه باید یک فرم که حاوی مشخصاتی مثل نام فرستنده و گیرنده ، آدرس و شماره تلفن است را پر کنید . سپس ، توضیحات ، مقدار و ارزش کالاهای موجود در محموله را به همراه وزن بسته اضافه کنید .

سپس برچسب مخصوصی برای بار و محموله شما صادر می شود و بر روی بسته بندی محموله شما چسبانده خواهد شد و بارنامه مخصوصی نیز برای تحویل بار در کشور مقصد صادر خواهد شد .

۶- بسته بندی درست و اصولی بار و محموله:

بسته بندی مناسب به محموله شما کمک می کند تا به سلامت و در شرایط مورد نظر به مقصد برسد . شرکت جهان کالا کارگو خدمات بسته بندی با روش درست و اصولی را ارائه می دهد که میتوانید از این خدمات استفاده کنید تا خیالتان از بسته بندی بار و محموله خود راحت باشد .

ارسال بار به خارج کشور

چگونگی ارسال بار با هواپیما به خارج از کشور:

اگر تصمیم دارید بار و محموله که به خارج از کشور ارسال می کنید ، خیلی سریع به کشور مقصد برسد ، بهترین پیشنهاد است که از ارسال بار با هواپیما  استفاده کنید .

البته لازم است بدانید این روش نسبت به سایر روش های ارسال بار به خارج از کشور هزینه بالاتری داشته و محدودیت بیشتری نیز در ارسال بسته بندی و کالا با وزن زیاد و شکل و حجم بزرگ خواهید داشت .

چگونگی ارسال بار زمینی به خارج از کشور:

اگر کشور مقصد شما دارای مرز خاکی با کشور مبدا باشد ، میتوانید ار روش ارسال بار زمینی به خارج از کشور استفاده نمایید . در این روش معمولا از کامیون های کانتینری و چادر دار استفاده می شود و بار و محموله شما کاملا ایمن و مطمئن به کشور مقصد ارسال خواهند شد .

چگونگی فرستادن بار به خارج از کشور با کشتی:

فرستادن بار به خارج از کشور با کشتی یکی دیگر از روش های عالی و مقرون به صرفه است که می توانید از ان برای ارسال وسایل و اثاثیه منزل و کالاهایی که دارای وزن و حجم بالایی هستند استفاده کنید .

در این روش از کشتی های باری و غول پیکر استفاده می شود . البته لازم است بدانید اگر از این روش استفاده می کنید ممکن است زمان تحویل گرفتن بار در کشور مقصد کمی طولانی شود اما هزینه آن نسبت به روش هوایی بسیار کمتر خواهد بود .

 

برای اینکه از ارزانترین و پایین ترین قیمت ارسال بار در ایران مطلع شوید ، باید با چند شرکت حمل و نقل بین المللی صحبت کنید . پیشنهاد ما این است که از هزینه ها و شرایطی که شرکت جهان کالا کارگو برای ارسال بار دارد ، مطلع شوید . مطمئن باشید این شرکت ارزانترین فریت بار را به شما ارائه خواهد داد و اگر قصد صرفه جویی در قیمت فریت بار را دارید ، شرکت جهان کالا کارگو شرایط ایده آلی را برای شما فراهم خواهد کرد .

برای تماس با شرکت جهان کالا کارگو میتوانید با از شماره تلفن های زیر استفاده کنید :

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰  ۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱  ۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱ ۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴   ۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸ ۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

هزینه ارسال بار به خارج از کشور چگونه محاسبه می شود؟

هزینه ارسال بار به خارج از کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان یک هزینه ثابت و مشخص برای آن بیان کرد . به طور کلی هزینه ارسال بار به خارج از کشور شامل هزینه بسته بندی محموله ، هزینه شرکت برای ثبت و ارسال محموله ، ارزش محموله ،  وزن و ابعاد محصول یا کالا  ، مقصد کالاهایی که ارسال می کنید و فاصله ان تا کشور مبدا ، هزینه گمرک و غیره بوده و برای هر بار و محموله  متفاوت خواهد بود .

بیشتر بخوانید : هزینه فریت بار

 

هزینه ارسال بار به خارج از کشور

خلاصه مطلب

فریت بار برای ارسال کالا و بار با مقاصد شخصی مورد استفاده قرار می گیرد که ممکن است از روش هوایی ، زمینی یا دریایی انجام شود . برای استفاده از خدمات فریت بار و ارسال بار به خارج از کشور می توانید به سایت شرکت جهان کالا کارگو مراجعه کرده و بار و کالا خود را از طریق این شرکت معتبر ارسال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.