بهترین خدمات صادرات حبوبات به عراق با جهان کالا کارگو

صادرات حبوبات به عراق

صادرات لوبیا به عراق یکی از خطوط صادراتی ایران در زمینه تجارت با عراق است. متأسفانه یا خوشبختانه، عراق اکنون کشوری جنگ زده است که سعی دارد کنترل بازار داخلی خود را دوباره به دست گیرد. با توجه به آسیب های وارد شده در جنگ ها و درگیری های مختلف، این کشور تقریباً قدرت رقابت در بازار داخلی را ندارد و تولیدات داخلی این کشور به هیچ وجه پاسخگوی نیاز آن نخواهد بود. صادرات حبوبات به عراق یک تجارت سودآور برای ایران و عراق است. زیرا در این فرآیند تجاری، هسته های مرغوب و درجه یک با قیمت های بسیار مقرون به صرفه به بازار عراق ارسال می شود.

صادرات حبوبات به عراق شامل انواع حبوبات است که ممکن است شامل لوبیا، نخود، عدس و لپه باشد. البته اساس صادرات حبوبات و به طور کلی مواد غذایی به کل دنیا این است که ابتدا بازار داخلی از تولیدات داخلی اشباع شود و سپس مازاد آن صادر شود. صادرات لوبیا به عراق و سایر کشورها در دوره ای خاص ممنوع شد زیرا پاسخگوی نیاز بازار داخلی نبود.همانطور که می دانید عراق کشور همسایه ایران است که مرز مشترک بسیار طولانی با ایران دارد.

این کشور در غرب ایران واقع شده است و تقریباً می توان گفت که تقریباً تمام مرزهای غربی ایران با عراق مشترک است. سیاست‌های صدام و جنگ‌های طولانی و بسیار تلخ او با داعش و آمریکا، عراق را ویران کرده است، جایی که در حال حاضر امکان رشد صنعتی و اقتصادی وجود ندارد. بنابراین،  در کل صادرات به خارج از کشور به خصوص به عراق  به عنوان یک تجارت بسیار سودآور برای تجار ایرانی تلقی می شود، نه فقط در زمینه صادرات حبوبات به عراق (این مقاله تقریباً حول محور آن خواهد چرخید). از آنجایی که بازار عراق ظرفیت بسیار بالایی برای خرید انواع مواد غذایی دارد، طبیعی است که تجار از طریق این بازار تجارت موفقی انجام دهند.

در طول تاریخ چند سال گذشته روابط ایران و عراق بر اثر عوامل متعددی فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته است که یکی از آنها جنگ هشت ساله ایران و عراق بود. اما امروز از خصومت و ناراحتی در این موضوع خبری نیست. این را می توانید از آمار صادرات سالانه ایران به عراق یاد بگیرید. البته منافع این رابطه برای تجار ایرانی بیشتر از تجار عراقی است، اما همچنان برای مقوله ای مانند صادرات حبوبات، عراق بهترین گزینه خواهد بود.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با  صادرات حبوبات به عراق می توانید با شماره تلفن های شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و مشاوره خوبی در این زمینه دریافت نمایید :

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند یک تاجر را در زمینه صادرات و واردات مرعوب کند، فرسودگی و فرسودگی محموله ای است که تجارت می کند. زیرا این مشکل می تواند صدمات زیادی به معامله گران مستقیم وارد کند. خوشبختانه در صادرات حبوبات به عراق و سایر کشورها چنین نگرانی وجود ندارد، زیرا لوبیا یک ماده غذایی خشک است که به دلیل عدم جذب رطوبت برای مدت طولانی سالم می ماند. بنابراین یکی از مهم ترین دلایلی که صادرات حبوبات به عراق برای تجار ایرانی بسیار لذت بخش است، مقاوم بودن حبوبات در شرایط مختلف است.

دومین دسته ای که می توان آن را به عنوان مزیت صادرات حبوبات به عراق برشمرد، فاصله کم ایران و عراق است. مرز ایران و عراق دو ویژگی بسیار زیبا دارد. یکی طولانی، دیگری زمینی و زمینی. مرز زمینی ایران و عراق تقریباً از شمال غرب به سمت جنوب کشور کشیده شده و شهرهای مختلف را برای تجارت با عراق آماده می کند. زمینی بودن این مرز باعث سهولت هر چه بیشتر عبور محموله های مختلف می شود. در واقع این موضوع نه تنها برای محموله های مختلف، بلکه برای خود بازرگانان نیز بسیار حائز اهمیت است. چون می توانند شخصا در این کشور حاضر شوند و بازاریابی و تجارت کنند.

بیشتر بخوانید : صادرات خاویار با جهان کالا

صادرات حبوبات بسته بندی شده به عراق

صادرات حبوبات بسته بندی شده به عراق

صادرات حبوبات بسته بندی شده به عراق مانند سایر صادرات از مجموعه ای از استانداردهای اولیه پیروی می کند. اولین چیزی که در ابتدای این استانداردها به چشم می خورد، کیفیت هسته های بسته بندی شده است. ما به طور مفصل برای شما توضیح داده ایم. موضوع بعدی کیفیت بسته بندی حبوبات است که هم شیک است و هم کیفیت خوبی دارد تا در هنگام حمل و نقل آسیب نبیند. مقدار دانه های داخل بسته بندی نیز باید به گونه ای باشد که باعث افزایش قیمت محصول نشود. این مقادیر معمولاً نیم کیلو و یک کیلو برای انداختن آسان در سبد خرید منزل است.

در صادرات حبوبات بسته بندی شده به عراق با توجه به کیفیت محصول کیفیت های مختلفی وجود دارد. هرچه کیفیت محصول بالاتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. نکته جالب در مورد صادرات حبوبات به عراق این است که عراقی ها عموماً نمونه های کوچک را برای طبخ و مصرف حبوبات می پذیرند و لوبیا درشت جایگاه خاصی در بازار عراق ندارد. بسیاری از تجار ایرانی هستند که حبوبات را به صورت عمده می فروشند، سپس تجار عراقی آنها را در بسته بندی های خود به بازار می فرستند. طبیعتا خرید عمده حبوبات برای تجار عراقی سود بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید : خدمات صادرات چای با جهان کالا

صادرات لوبیا به عراق:

صادرات لوبیا به عراق

صادرات لوبیا به عراق یکی از خطوط فعال صادرات لوبیا به این کشور است. لوبیا یکی از محبوب ترین حبوبات در عراق به شمار می رود که عراقی ها در آن غذاهای مختلفی را طبخ می کنند. انواع لوبیا صادراتی متفاوت است و با توجه به این ارقام به کشورهای مختلف صادر می شود.
لوبیا به دو صورت بوجاری و دستچین برداشت می شود. نمونه های بوجاری نمونه های کاملا تمیز شده هستند اما تعدادی لوبیا شکسته و نمونه شکسته نیز وجود دارد و نمونه های دستچین شده نمونه هایی هستند که کاملا تمیز شده اند و هسته های داخل آن سالم و دقیق ارائه شده است. به دلیل این مشکل قیمت حبوبات داشین بسیار بالاتر از باقالی بوجاری است. یکی از پرطرفدارترین انواع حبوبات در صادرات باقلا به عراق، لوبیا خشک است که در ادامه به نحوه صادرات آن می پردازیم.

قیمت لوبیا در عراق:

قیمت لوبیا در عراق

چندین چیز وجود دارد که می تواند به طور مستقیم و غیرمستقیم بر قیمت حبوبات در عراق تأثیر بگذارد. بازار عراق نیز مانند بازار ایران به دلیل فشارهای مختلف، دستخوش نوسانات قیمتی زیادی است. هر محصولی مانند حبوبات بسته به موجود بودن یا نبودن آن می تواند قیمت بالایی یا پایینی داشته باشد. قیمت حبوبات در عراق در بازه های قیمتی مختلف و در بازارهای محلی، فروشگاه ها و … می تواند متفاوت باشد، با توجه به اینکه یکی از مهم ترین اقلام در سبد غذایی خانگی این کشور است.

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت حبوبات در عراق کیفیت و تنوع حبوبات است. هرچه این هسته ها کیفیت بالاتری داشته باشند، قیمت آنها نیز بالاتر خواهد بود. مورد بعدی که بر قیمت این محصولات تاثیر می گذارد واسطه هایی هستند که نقش زیادی در ارسال بار به بازار دارند. هر چه تعداد واسطه ها در این مسیر بیشتر باشد طبیعتا هزینه های بیشتری به قیمت نهایی محصول اضافه می شود. هزینه های مربوط به تعرفه گمرکی، هزینه های مربوط به حمل و نقل محموله های صادراتی، هزینه های مربوط به بسته بندی و در نهایت هزینه های ترخیص گمرکی و غیره. اینها مواردی است که تأثیر عمده ای بر نتیجه صادرات لوبیا به عراق دارد.

در نهایت اگر می خواهید در زمینه صادرات حبوبات به عراق و سایر کشورها فعالیت کنید، به چند اصل مهم و اساسی توجه کنید. هسته ها باید مرغوب، بدون ضایعات و کاملا تمیز، عاری از حشرات و صیقلی، عاری از کرم و نمونه های شکسته و در نهایت تازه و دستچین شده و گویا امسال باشد. پیروی از این اصول می تواند شما را به یک تاجر موفق و با استعداد تبدیل کند.

بیشتر بخوانید : صادرات خشکبار به عمان 

فریت بار حبوبات:

فریت بار

با کمک شرکت جهان کالا کارگو شما به راحتی میتوانید بار صادراتی خود را به صورت فریت بار به هر کشوری ارسال کنید. در واقع فریت بار حبوبات یکی از راحت ترین روش های صادرات حبوبات به کشور مقصد و وارد کننده است. با تماس با کارشناسان شرکت جهان کالا کارگو میتوانید با مشاوره رایگان درباره فریت بار حبوبات برای صادرات دریافت کنید.

 

شرکت جهان کالا کارگو یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه ارائه خدمات فریت بار و ارسال بار به خارج از کشور است که می توانید تمام مراحل فریت بار از بسته بندی گرفته تا حمل بار به فرودگاه یا بندر و انجام تشریفات گمرکی و اخذ مجوزهای لازم برای فریت بار را به این شرکت بسپارید و خیالتان از بابت انجام تمام کارهای مربوط به ارسال بار و ترخیص کالا راحت باشد .

 

شرکت جهان کالا کارگو:

شرکت جهان کالا کارگو

شرکت جهان کالا کارگو یکی از بهترین شرکت های صادرات کالا به کشور های مختلف است. در این مقاله درباره نحوه صادرات حبوبات به خارج از کشور توضیح دادیم. اگر قصد صادرات حبوبات به خارج از کشور را دارید میتوانید به راحتی با کمک شرکت جهان کالا کارگو صادرات خود را شروع کنید و به آنچه میخواهید دست پیدا کنید.
خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
• جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات حبوبات به خارج از کشور، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با صادرات حبوبات به عراق  می توانید با شماره تلفن های شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و مشاوره خوبی در این زمینه دریافت نمایید :

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سیزده =