راهنمای قدم به قدم صادرات پسته با جهان کالا:

صادرات پسته جهان کالا کارگو

پسته، پسته خشک، پسته تازه، پودر پسته و …. به روش های مختلف صادر می شود. فرآیند صادرات پسته برای بسیاری از تجار مهم است. در این مقاله در مورد شرایط صادرات پسته، نحوه صادرات پسته، انواع صادرات پسته و مشکلات صادرات پسته صحبت می کنیم و تمامی اطلاعات لازم برای صادرات پسته را در اختیار شما قرار می دهیم.میزان واردات پسته در جهان ۲ میلیارد و ۸۴۸ میلیون دلار پسته تازه یا خشک پوسته دار و ۶۲۳ میلیون دلار پسته است.

پسته در کدام استان ها کشت میشود؟

پسته در کدام استان ها کشت میشود

پسته در استان های کرمان، یزد، خراسان، فارس، سمنان، سیستان و بلوچستان، مرکزی، قزوین و اصفهان کشت می شود. سطح زیر کشت پسته در سالهای اخیر حدود ۳۶۰۰۰۰ هکتار بوده است. به دلیل محدودیت منابع آبی و تغییرات اقلیمی، بسیاری از این اراضی از زراعت خارج شده و سطح زیر کشت پسته در استان کرمان رو به کاهش است.

البته از آنجایی که کشت پسته در سایر استان ها پذیرفته شده است، سطح زیر کشت این محصول در ایران نیز به تدریج در حال افزایش است. می توان گفت سهم استان کرمان از تولید پسته ایران یک چهارم است.

بیشتر بخوانید : صادرات پسته به اروپا

بهترین کشور برای صادرات پسته کدام کشور است؟

بهترین کشور برای صادرات پسته کدام کشور است

در مطلب زیر آمار صادرات پسته را آورده ایم که در آن می توانید بزرگترین واردکننده و صادرکننده پسته را مشاهده کنید. کشورهایی که بیشترین صادرات پسته را دارند کشورهایی هستند که بیشترین آمار واردات پسته را دارند.

آلمان (۱۲۹ میلیون دلار)، ایتالیا (۱۰۵ میلیون دلار)، هند (۸۴ میلیون دلار)، فرانسه (۲۵ میلیون دلار)، عربستان سعودی و امارات متحده عربی هر کدام با ۲۳ میلیون دلار بزرگترین واردکنندگان مغز پسته هستند.

ایران (۱۱۴ میلیون دلار)، آمریکا (۱۰۶ میلیون دلار)، ترکیه (۸۳ میلیون دلار)، آلمان (۵۴ میلیون دلار) و افغانستان (۲۹ میلیون دلار) از بزرگترین صادرکنندگان پسته هستند.

انواع پسته صادراتی ایران:

انواع پسته صادراتی ایران

برای تحلیل سود حاصل از صادرات پسته، بهتر است انواع آن را بشناسید. این امر به شما این امکان را می دهد که انواع پسته مناسب را انتخاب کنید و پسته را به کشور مورد نظر صادر کنید و از صادرات پسته سود بیشتری کسب کنید.

• پسته فندقی:

این رقم پسته نسبت به انواع دیگر کوچکتر است و به اندازه یک فندق است. فندق و پسته به دلیل جثه کوچکی که دارند در هر گرم وزن بیشتری دارند. این امر توجه بسیاری از تجار را به خود جلب کرد و منجر به صادرات بالای پسته شد.

• پسته احمد آقایی:

آجیل احمد آقایی نسبت به نوع مغزی سایز بزرگتری دارد و در مقایسه با سایر انواع آجیل بهترین طعم را دارد. به همین دلیل یکی از محبوب ترین پسته های صادراتی است. پسته احمد آقایی بیشتر به کشورهای شرق آسیا صادر می شود.

هند و یونان از جمله کشورهایی هستند که تقاضای پسته دارند. رنگ سفید پوسته و رنگ قرمز مغز آن باعث شده است که پسته احمد آقایی به عنوان یکی از بهترین ارقام موجود در بازار شناخته شود. این پسته در بخش های ذکر شده جزو ارقام میان گل و دیرگل به شمار می رود.

• پسته اکبری:

پسته اکبری بلندتر و گرانتر از پسته احمد آقایی است. می توان گفت گران ترین نوع پسته صادراتی ایران، پسته اکبری است.

• پسته کله قوچ:

این نوع پسته درشت و گرد است. طعم آن با سایر انواع پسته کمی متفاوت است. زمان برداشت پسته دهه دوم شهریور ماه است.
پسته که یکی از انواع گل های اولیه است، نسبت به انواع دیگر بیشتر در معرض سرما و آسیب های ناشی از آن است. این گونه همچنین به کمبود آب و غذا بسیار حساس است.

بیشتر بخوانید : صادرات پوست پسته 

شرایط صادرات پسته:

شرایط صادرات پسته

برای شروع فرآیند صادرات پسته ابتدا به نیاز مشتری توجه می کنیم. نوع پسته صادراتی بسته به کشور واردکننده ممکن است متفاوت باشد. برای صادرات پسته به اروپا معمولا از بهترین نوع پسته استفاده می شود.

در کشورهای توسعه نیافته صادرات پسته با کیفیت متوسط مناسب است زیرا سطح درآمد جامعه پایین است. البته صادرات پسته بر اساس استانداردهای گمرکی کشور صادرکننده و کشور واردکننده انجام می شود. و انواع خاصی از محصولات ممکن است از ورود به یک کشور منع شوند.

به عنوان مثال استانداردهای غذایی در آلمان در مورد میزان آفلاتوکسین بسیار سخت گیرانه است و برای صادرات پسته به آلمان باید به میزان آفلاتوکسین توجه شود.

کشورهای اتحادیه اروپا باید استانداردهایی برای کالاهای خشک و واردات مواد غذایی در گمرک خود داشته باشند. دریافت گواهی سلامت برای کنترل میزان آفلاتوکسین در پسته بسیار مهم است، اما ممکن است کمی طول بکشد و باید زمان کافی برای این کار بگذارید.

مجوزهای لازم برای صادرات پسته:

مجوزهای لازم برای صادرات پسته

یکی از مسائل مهم در صادرات پسته، بسته بندی آن است. برای صادرات پسته بسیار مهم است که اطلاعات شرکت و اطلاعات محموله به درستی بسته بندی شود. در فرآیند صادرات پسته، صادرکنندگان موظف به داشتن گواهی سلامت و آزمایش کنترل آفلاتوکسین هستند.

اما در صورتی که پسته صادراتی به صورت کامل توسط شرکت بسته بندی شود و شرکت بسته بندی دارای مجوزهای بهداشتی باشد نیازی به تایید مجدد نیست و این روش مختص صادرات پسته فله می باشد.

برای اخذ تاییدیه های بهداشتی در صادرات پسته ابتدا نمونه ای از محصول گرفته شده و جهت اخذ گواهی بهداشتی و گیاهی به آزمایشگاه ارسال می شود.

صادرات پسته چگونه است؟

تاییدیه بهداشت و غیره پس از گذراندن مراحل، باید به سمت حمل و نقل کالا بروید. حمل و نقل محصول خود را به یک شرکت قابل اعتماد بسپارید. شرکت بازرگانی جان کالا کارگو آماده ارائه انواع خدمات حمل و نقل بین المللی می باشد.

ظروف را قبل از حمل و نقل به دقت بررسی کنید و در صورت لزوم از مواد ضدعفونی کننده برای از بین بردن حشرات و قارچ ها استفاده کنید. به خصوص اگر صادرات پسته را از طریق دریا انتخاب کرده باشید و رطوبت دریا می تواند روی محصول تاثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید : صادرات پسته به دبی 

صادرات پسته ایران:

در گذشته ایران تنها صادرکننده عمده پسته بود و به همین دلیل بسیاری از کشورها پسته را با نام ایران می شناسند. در سال های اخیر با ورود آمریکا به بازار این محصول، صادرات پسته به تجارتی فشرده و رقابتی بین ایران و آمریکا تبدیل شده است.

آمریکا توانست با استفاده از دانش ایرانیان مقیم آمریکا، مزارع کالیفرنیا را به کشت پسته اختصاص دهد و مقادیر زیادی پسته صادر کند. در سال های اخیر به صورت محدود در ترکیه شروع به کشت پسته کرده است. کشت پسته در این کشور نسبت به ایران و آمریکا بسیار کم است.

مشکلات صادرات پسته:

مشکلات صادرات پسته

صادرات پسته نیز مانند صادرات سایر محصولات با مشکلاتی مواجه است. برخی از مشکلات صادرات پسته به شرح زیر است:
• از آنجایی که محصول گران است، صادرکنندگان برای صادرات به سرمایه زیادی نیاز دارند.
• نبود بانک یا مؤسسه مالی و اعتباری که وام های ارزی با نرخ سود قابل رقابت با وام های کشورهای خارجی ارائه کند.
• عدم امکان انعقاد قراردادهای با حجم بالا و بلندمدت به دلیل ریسک بالای چنین تجارتی در ایران
• استفاده از روش های سنتی در تجارت بین الملل
• عدم تبلیغات و بازاریابی خارجی مناسب برای صادرات پسته ایران با وجود رقابت ایران و آمریکا
• عدم حمایت از تخصیص یارانه حمل و نقل (دریایی، هوایی، جاده ای و ریلی)
• ضعف سیستم حمل و نقل
• نوسانات نرخ ارز
• تعرفه بالای صادرات پسته فرآوری شده در گمرکات کشورهای خارجی

فریت بار پسته:

فریت بارجهان کالا کارگو

با کمک شرکت جهان کالا کارگو شما به راحتی میتوانید بار صادراتی خود را به صورت فریت بار به هر کشوری ارسال کنید. در واقع فریت بار پسته یکی از راحت ترین روش های صادرات پسته به کشور مقصد و وارد کننده است. با تماس با کارشناسان شرکت جهان کالا کارگو میتوانید با مشاوره رایگان درباره فریت بار پسته برای صادرات دریافت کنید.

شرکت جهان کالا کارگو:

شرکت جهان کالا کارگو

شرکت جهان کالا کارگو یکی از بهترین شرکت های صادرات کالا به کشور های مختلف است. در این مقاله درباره نحوه صادرات پسته به خارج از کشور توضیح دادیم. اگر قصد صادرات پسته به خارج از کشور را دارید میتوانید به راحتی با کمک شرکت جهان کالا کارگو صادرات خود را شروع کنید و به آنچه میخواهید دست پیدا کنید.

خدمات شرکت جهان کالا کارگو در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته بندی در مبداء ، بارنامه و ارسال بار هوایی توسط ایرلاین های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد می ‌باشد . این شرکت با تمرکز بر حمل بار هوایی بین المللی قادر به خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل بار زمینی نیز می ‌باشد.

از جمله ویژگی های شرکت جهان کالا کارگو عبارتند از:

• حمل و نقل و اضافه بار در جهان کالا با بهترین بسته بندی برای جلو گیری از صدمات احتمالی انجام می شود
• جهان کالا کارگو در جهت مشتری مداری تا حد ممکن از هزینه های اضافی که بر دوش مشتری بوده کاسته است و هزینه ارسال بار منصفانه ای را اخذ مینماید
• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور
• جهان کالا کارگو طرف قرارداد با بیمه های مربوط به باربری میباشد از همین رو میتوانید با آرامش خاطر بار خود را به این شرکت بسپارید
• حمل و نقل و اضافه اثاثیه منزل و شخصی و مبلمان و لوازم منزل از طریق دریائی توسط کانتینر و کشتی از مرز خروجی بندرعباس به کلیه بنادر اروپایی ، آسیایی ، آفریقا ، استرالیا ، آمریکا و کانادا
• حمل و نقل و اضافه بار و لوازم منزل و شخصی و مبلمان و اثاثیه منزل از طریق هوایی (توسط خطوط هوایی داخلی وخارجی) به صورت خرده بار و چارتر از فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی به کلیه فرودگاه های کشورهای اروپایی ، آسیایی ، آمریکا و کانادا
• مشاوره و انجام کلیه تشریفات گمرکی در مبداء و مقصد و اخذ مجوزهای لازم برای حمل بار به خارج از کشور
• انجام کلیه امور بسته بندی در محل ، تخلیه و بار گیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری
• تعیین شرایط حمل و نقل و اضافه بار بصورت هوایی و دریایی اعلام نرخ کتبی خدمات

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و هزینه های مربوط به صادرات پسته به خارج از کشور، همین حالا با کارشناسان مجرب شرکت جهان کالا کارگو تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به روزی را در این زمینه دریافت کنید:

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۰

۰۲۱۶۶۵۷۱۱۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۳۱

۰۲۱۴۴۶۶۶۹۲۴ 

۰۲۱۵۱۰۰۵۲۴۸

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

 

اگر مطلب را دوست داشتید امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *